bugün

mhp milletvekili lütfü türkkanın twitter'den paylaştığı bilgi. devlet bahçeliyi akpci olmakla suçlayıp, hâlâ onu anlamamakta direten dangalaklara gelsin!

--spoiler--
Sayın Bahçeli ile 1. Meclis önünden başlayacak olan yürüyüş hakkında görüştüm.

Bahçeli: "Önemli bir kısmı Marksist ve Leninist unsurlarca sevk ve idare edilen STK lar ve CHP'nin sahiplendiği bir yürüyüşde biz olmayız"

Bu yürüyüşü düzenleyenlerin hiçbiri, bu yürüyüşe sızacak olan terör örgütü mensuplarının provokasyonları ile başa çıkabilecek durumda değil.

Geçmişte benzer bir şekilde düzenlenen Cumhuriyet Mitingleri'ne de katılmadığımız hatırlanırsa, duruşumuzda bir değişiklik olmadığı görülür.

Herşeyi ile bölünen bir ülkede Cumhuriyet'in kutlamalarını da bölmeyi uygun görmem.

Milletimizle birlikte, heryıl olduğu gibi bu yıl da Cumhuriyet'i kutlayacağız hem de daha da büyük bir coşku ile.

Bize düşen, Millet'ten aldığımız güç ve irade ile, hem AKP'yi, hem CHP'yi aynı çuvala koyup, Ankara'da Meclis'in kapısına atmaktır.

MHP Genel Başkanı Sayın Dr Devlet Bahçeli'nin açıklamaları bunlar dostlar.
--spoiler--
29 ekime hala siyaset katılmaya çalışılıyor ve buna üzülüyorum. cumhuriyet bayramı ulan bu.
bahçeliye boşuna tayyip'in tastikçisi demiyorlar. bu ülkeyi kurarken ümmetçisi,turancısı,solcusu bir değil miydi. ''sevk ve idare'' diyor allahım sanki ordu yönetiyorlar.
ulan birde cumhuriyet bayramını kutlayacağız engel olamazsiniz diyorlar. siz önce cumhuriyeti bölmek isteyen bölücülerin avukatlarını partinizden temizleyin!
(bkz: sezgin tanrıkulu)
chpnin komünist çizgiye iyice kaydığı ve bdp itleri ile içli dışlı olduğu hatırlandığında hak verdiğim ve takdir ettiğim duruştur.
29 ekim cumhuriyet bayramı herhangi bir siyasi partinin tekelinde değildir, 29 ekim cumhuriyet bayramı; cumhuriyete her sahip çıkanın bayramıdır. mhp'ye sormak lazımdır; siz neden cumhuriyet'e sahip çıkmadınız diye.
akp'nin stepnesi mhp, partilerine kamuoyu tarafından yapılan eleştirilere bin dereden su getirerek karşılık vermeye çalışıyor.

neymiş? "yürüyüşü marksist leninist gruplar sevk ve idare ediyormuş"!
Aşağıda düzenleyici kurumların listesi var:

türkiye gençlik birliği,
atatürkçü düşünce derneği,
birleşik kamu iş konfederasyonu,
cumhuriyet kadınları derneği,
devlet tiyatrosu opera ve balesi çalışanları yardımlaşma vakfı (tobav),
dil derneği,
eğitim –iş sendikası,
engelliler konfederasyonu,
müzik eğitimcileri derneği (müzed),
tüketici hakları derneği,
türkiye harp malulü gaziler şehit dul ve yetimleri derneği,
ulusal eğitim derneği'

acaba hangisi marksist leninist? ben bulamadım.
sanırız bahçeli reyiz düşmanlarını iyi tanımıyor daha hala.
ya da, tabanını devlete ve iktidara sadık kalmalarına ikna etmek için böyle iğrenç yalanlar uyduruyor.
al bayragini cik ayri guzergahtan yuru ozaman itiraz edecegine dedirtir.onemli olan unutturulmaya calisilan cumhuriyet bayramini unutmayacaginizi gostermek lanse etmektir.
chp, cumhuriyet bayramını sahipleneceğine pkk'yla arasına mesafe koysun, çay içmelere bir son versin ve parti içinde asker ile pkklıyı bir tutan zihniyetleri def etsin.

yoksa aklı başında bir insan, bunların oy peşinde koşmak olduğunu çok iyi anlar. akp'nin yaptığı gibi.

bir söz var;

akp olmadan dinimizi, mhp olmadan ülkemizi, chp olmadan atatürk'ü sevebiliriz.

zaten gerçek bir vatansever, bir ülkeyi kurtaracak olan şeyin partiler olmadığı bilir.

zihniyetler değişmeli zihniyetler.
yahu dünyanın en sistematik bir şekilde örgütlenmiş en disiplinmi ancak aynı zamanda yobaz gençlik örgütlenmesine sahip bir parti. 15 yıllık milliyetçi şovenist açlığı sadece 1 haftalık propagandayla 29 ekimde ankarada patlatabilir milliyetçi havayı şişirip gücünü yükseltebilirdi mhp ama yapmadı. bahçeli hadi reyizler toplanın akpye inat 29 ekimi kutlayacaz polis bizi engellemek istiyebilir ama ben size güveniyorum 1000 bozkurtumla ankarayı fethederim gibisinden şöyle gazlayıcı 2-3 cümle sarfetse ankarada yer yerinden oynar bütün yurttan gelen onbinlerce ülkücü 29 ekim günü sokaklarda akpli bırakmaz hatta kck şehir eylem timleri gibi ortalığı 2 saatliğine dağıtsalar yönetimi bile ele geçirebilirler ama mhpde nerde o akıl.
güncel Önemli Başlıklar