bugün

22 mayıs 2012 itibariyle chp milletvekilleri akif hamzaçebi ve muharrem ince'nin tbmm ye sunduğu tekliftir. yasa şayet geçerse siyasi partiler kürtçe metinlerle önerge verebilecekmiş.
Birilerinin devletin resmi dilinin türkçe olduğunu hatırlatması lazım bu vekillerimize.
kendi başlarına iş yapan vekillerin hezeyanıdır. direkten döner.
çarşaf açılımından sonra, kürtçe açılımı... güzel amk! çok güzel!
hani bir zaza olarak liselerde kürtçe zazaca lazca ermenice süryanice gibi talebe göre seçmeli derslerin uygulanmasını isterdim ancak devletin en yüce kurumlarında resmi dilin türkçenin paylaşılmaz hegamonyasını parçalamak için kürt faşistliği yapmak için birbiriyle yarışan türk faşistleri tarafından değiştirilmeye çalışılmasını hazmedemiyorum.
Chp'yi artık hayretler içerisinde izliyorum. Atatürk'ün işaret ettiği yoldan iyice uzaklaştılar oy uğruna bir de teklifi sunan kişi muharrem ince. Belkide enbeğenilen chpli. inşallah akp chp teklif etti diye kabul etmez.
eli mahkum chp

laiklik bitmiş demokrasi insan hakları özgürlük yemiyor.

kk: ne yapsak muharrem bir çıkar yol?
muharrem : ne bilem be kemal son çare kürtlük, kürt hakları diyelim belki ordan birkaç oy ha be hacı?
olamaması gerekenlerı yapmaya calısmaları garıp.
chp nin gerçek yüzünü gösterdiği tekliftir.

chp ne atatürk ün ne de türklerin partisi değildir. deniz baykal ın partiden uzaklaştırılma sebebi de aslında kürtçü bir chp nin yaratılma çabalarıdır.

ilk seçimler de chp nin büyük oy kaybedeceğine eminim. çünkü iyice yoldan çıktılar. kılıçdaroğlu nun genel başkan seçilir seçilmez ilk amerikan büyükelçisi ile görüşmeside bu gelişmeleri kanıtlar nitelikte.
(bkz: chp samimiyeti)
yıllarca alevi dostu gibi gözüküp dersim katliamını neredeyse hoş gören zihniyetin teklifidir.
sende olmazsan ne yaparız biz chp.
bu kusulası insanımsılar ile dolu toplum, henüz türkçeyi kullanamaz iken ve yabancı dilde eğitim rezaleti ile ezbere dayalı eğitim sistemi sonucu yaşadığı toplumdan bi haber diplomalı cahiller yetiştirme de yarışmasını görmeyerek, cehalet ocağına bir odunda bu dangalaklık (hakaret değil, ne söylediğini bilmeme durumu) ile mi atmak isteniyor?

yaşadığımız cehalet yetmez gibi, feodal düzene-bölücü örgüte-dindar gençliğe yeni nesiller mi hazırlanıyor?
chp deki milliyetçilik ve cumhuriyetçilik okunun kırıldığının en büyük kanıtlarından birisi olan saçmalıktır.allah türkü akp den ve chp den korusun!
güncel Önemli Başlıklar