1. ?.
  sefa sirmen aracılığıyla chp'nin başka bir açılımıdır.

  (bkz: chp nin çarşaf açılımı)
  2 -1 ... buny
 2. ?.
  mizah dergilerinin gelecek sayısı için kapak karikatürü konusu olacağını tahmin ettiğim olay.
  6 ... buny
 3. ?.
  (bkz: söz konusu oy almak ise ilkeler teferruattır)
  5 -1 ... guzunamca
 4. ?.
  chp'nin halka inmeyi yine götünden anlaması. lan olm böyle göstere göstere yapılmaz bu işler. üfleye üfleye yapacaksın, off be!
  2 -1 ... yazarsam olay olur
 5. ?.
  güzel memleketimdeki sosyal demokratların ne kadar "aydınlanmacı" olduğunu bir kez daha gösterdiği açılımdır. bir kocaeli' li olarak söylememde yarar vardır ki; kocaeli halkının sefa sirmen' i aydın, ileri görüşlü birisi sanması da trajikomiktir.
  (bkz: din iman toz duman)
  1 -1 ... tarzan ince dallarda
 6. ?.
  chp nin sosyal devlet anlayışı.
  neden hala chp yi sosyal demokrat bir parti diye analdığımız sorunsalına cevap olacak analayış.
  chp nin bir düzen partisi olduğu su götürmeyen bir gerçektir. bu nedenle parti içindeki bir kaç sosyal demokratımsıya bakarak bu partiye bu yaftayı yapıştırmak düpedüz sosyal demokrasiye hakarettir.
  bu nedenle bu tür açılımlara benzer açılımlara ve mizah dergilerine ve hükümet yandaşı basına daha çok malzeme geleceğini şimdiden öngörebiliriz.
  1 -2 ... bachus80
 7. ?.
  akp yapsa hemen kapatma davası dosyasına girecek, chp tarafından çok sert biçimde eleştirilecek olan açılımın oy uğruna chp tarafından yapılması olayı.
  2 -1 ... eurasia
 8. ?.
  klasik chp hareketidir.

  olmaz böyle bir siyaset. çarşafa rozet tak, kuran kursu aç. yahu insan bu kadar yüzsüz olur mu? halk bunları görmüyor mu?

  sen o kadar insanın madur olmasına sebep ol, sonra da böyle hareketlere giriş. yazık
  3 ... cakalyesun
 9. ?.
  kökdendinci siyasi partiler konusunda bir boşluk olduğu düşüncesiyle! olmalı bu kapanımlar...
  ... balabey
 10. ?.
  chpnin laik çizgiden akpnin üstünden geçip şeriatçi çizgiye kaydığını gösteren hareketttir. bu adamlar 1 sene önce din deyince feryat ederken şimdi reklam üstüne reklam yapmaktadırlar. sonra da akpnin yaptıklarını oy için seçim için deyip eleştiricek cesareti de kendilerinde bulmakadırlar. ayrıca çok doğru birşe yvardır ki başbakan böyle birşeyi ima etse hemen davalar açılır ordu göreve çağırılırdı.
  3 -1 ... darkranger