1. .
  kıçı başı ayrı oynayan bir parti olarak chp beklendiği üzere, kürt sorunu'nda da net bir tavra sahip değil.
  bir genel başkan yardımcısı (haluk koç) çıkıyor, oslo süreci için "masadan niye kalktınız, kanı niye durduramadınız" diye muhalefet edeceğine, "teröristlerle niye görüştünüz?" diye, zaten masayı devirmiş olan hükumetin siyasetine destek oluyor ve mhp siyasetinin dilini kullanıyor.
  sonra partinin lideri çıkıyor "silahlar bırakılsın süreç devam etsin" diyor.
  kaç parçası, kaç tavrı bu partinin? çözebilene aşk olsun.

  sen bir kere partine hakim ol da sonra çık toplumun karşısına kılıçdaroğlu!
  "kanı nasıl durduracağız?" diye kafa yoranları partisi mi bu chp, yoksa "kan su gibi akacak" diyenlerin mi? karar verin.
  1 -3 ... anadol
 2. .
  osloda görüşme yapan hükümeti eleştiren kemal , bugünde pkk silah bırakıcaksa oslo süreci devam etmeli diyor. lan ne kadar yavşak insanlarsınız. hele bu chp ismet inönüden sonra düzelemedi. güya sol parti . artık sol bile değil sağcıyız deseler inanırız.
  ... gizemlipesimist
 3. .
  uyuz sosyal demokratlar yüzünden parti bu halde emperyalizimin dış kapağı olan sosyal demokrasi ile yönetiliyor. bu adamlar gitse bu parti yüzde 50'den fazla oy alıcakken halen yüzde 26'larda dolaşıyor biz parti için ölücekken eleştrilere cevap bile veremiyoruz allah belanı vermesin be lider senin sen sezgin tanrıkulu gibi pkklıyı, sencer ayata gibi cemaatçiyi, erdogan toprak gibi türk milliyetçisi düşmanını,şavak pavey gibi amerikan derneklerinde büyümüş olan ve chp'ye ters düşen insanları genel başkan yardımcıları yaparasan bugün 2.parti bulamamaktan akp'ye oy veren insanlarını oyunu alamiyorsun partim bugün amerikan kuklası olmuştur. partideki muhharrem ince, isa gök, süheyl batum, muslim sarı, dilek akagün yılmaz, musa çam, mustafa sarıgül, zeki sezer,ali rıza öztürk, onur öymen, kamer genç, altan öymeni getir bak nasıl amerikaya peşkeş çekiliyor terör sorununu nasıl bitiriyor. eyyyy kılıçdaroğlu popon açıkta kaliyor yorganı sağa sola çektikçe amerika ile geldin sonunu atatürkçüler getirecek senin babanın yeri değil chp halkın partisi git başka yerde yap diğer partilerin liderleri, kurucuları onlar biz. mustafa kemal atatürkün ve inönün partisiyiz. kemal bey sen genel başkanlığı bırak ekrem kerem oktay bile daha iyi yapar senden en azından kararlı duruşundan dolayı. anti kapitalist ve anti emperyalist partiyken chp, liberallerin desteğini alarak oy alan chp olmuştur.
  -2 ... ipmkataturk
 4. .
  --spoiler--
  oslo süreci için "masadan niye kalktınız, kanı niye durduramadınız" diye muhalefet edeceğine
  --spoiler--

  anti emperyalist geçinip, emperyalist ingiltere'nin bölücü tekliflerine neden evet demediğini sorgulayan, kıçı başı ayrı oynayan birtakım komünist, sosyal demokrat vb. geçinen gerizekalıların, kurucu parti chp'yi sorgulamaya kalkma saçmalıkları.

  partinin yaptığı bazı kürtçü açıklamalarla zaman zaman bdp çizgisine gelen, bdp söylemlerini dillendiren, farklı türden açıklamalar yaptığında da bdpli gençlerden dayak yiyen tkpoşlular, götü başı oynayan parti olarak önce kendi partilerini sorgulamalı.

  ya da partiyi iyice öbdp haline sokup, partinin bir tarafı referanduma evet derken öbür tarafı hayır diyen, oynaklığın daniskasını yapan ödp'yi sorgulamalılar.

  chp'nin imtihanı bu tür asalaklardan kurtulup kurtulamayacağını göstererek olacak.
  ... darkness nights
 5. .
  chp nin kürt sorunu ile imtihanı: Cafer Solgun'dan ''Alevilerin Kemalizm'le imtihanı'' kitabını tavsiye ediyorum bu CHP'lilere; bu Kemal Kılıçtaroğlunun 'Dersim'le ilgili gitgellerinin yanında pkk nasyonel sosyalistte imzaladığı belgeyle meşrulaştırması' hakkında iyi niyetli fikirler edinebilirsiniz. Tabi baştan söylim Kemal Kılıçtaroğlu'nun iyi niyetinden şüpheliyim, özellikle kalitesizlik yapıyor ki AKP diktatör durumuna düşsün; bunu ciddi ciddi düşünüyorum...
  ... abdurrahman boztas