bugün

partinin kötü olduğunun göstergesidir.

atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu bu ülkede, atatürkün kurduğu partinin zonguldak-eskişehir-burdur hattını geçememesi gibi bir şey olabilir mi ? bu şeritten sol tarafta var 20 tane il. geriye 60 tane il kalıyor, sen 60 tane ilde 3 tanesini mi alabildin ? işin garibi hala insanlar cahil diye suçlanıyor.

anadoluda neden chp bu kadar sevilmiyor ? yozgatta %1 alıyorsun, adı kahraman olan maraştan %6 alıyorsun, diğer illerde %10u az buçuk geçiyorsun. diğer bölgelerdede durum vahim.

hani kıyı şeritlerini alıyordun ya, antalya sende zaten, balıkesir, kastamonuda sende. istanbul bursa kocaeli onları saymıyorum bile.

şimdi;

chp'ye oy vermiş biri olarak sormak istiyorum, bu adamlar hiç mi kendinde suç aramıyorlar ?
chp'ye oy vermiş biri olarak sormak istiyorum, hiç mi tahmin etmiyorlar halk bizi seçmeyecek diye?
chp'ye oy vermiş biri olarak sormak istiyorum, hiç mi düşünmüyorlar bu işi biz yapamayacaz diye ?
chp'ye oy vermiş biri olarak sormak istiyorum, ben bunları düşünürken onlar ne düşünüyor acaba ?

onca ölümlere, onca hırsızlıklara, onca yasaklara, rüşvetlere rağmen sen hala anadolu halkının gözünde oy verilmeyecek bir partiysen bırakın arkadaş bu işi ya, bırakın yeni birileri gelsin o partinin başına, yeni birileri insin anadoluya.

türkiye akp kadar kötü yönetim görmüştür belki ama chp ve mhp kadar kötü muhalefet görmedi.
81 ilin sadece 13 ünü kazanan partinin diğer bölgelerdeki haliyle aynı olan durumdur.