1. 1.
    allam, umarım aqepeliler duymadan ışıklı izmirliler talan ederler patetez ve soğanları üstü örtünür bu rezilliyin. "rezillik" diyorum zira gerçekten rezillik. öyle olmasa rezillik demezdim, vezirlik derdim.

oy alayım derken göz çıkarıyor ceyepe bildiyin. lan ne gerek vardı bunlara şimdi? sanki patetez dağıtmasa izmiri kaybedecek. hayır birde patatez suvan daatıyorlar.

rakı, şarap varken. ulan ceyebe, günden güne batıyorsun ama farkında deyilsin. üç gün önce aqepelilere "patatez suvana oy veriyolla" diyerek laf atıyorduk şimdi gerçeyini biz yabıyoz.

neyse, ben şu an şeyir dışındayım. izmir deki akrabalara haber vereyim de talan etsinler patatezleri. madem dağıtıyorlar biz alalım hepsini. oy vericez nasılsa, boşa gitmemiş olur hem. evet.

--spoiler--
    istikbalde dahi, seni patates ve soğandan mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici bedhahların olacaktır.

hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, tanzim satışçıların emelleriyle tevhit edebilirler. yıllardır iktidar yüzü görememekten fakr ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilirsin.
    --spoiler--

https://www.ensonhaber.co...ates-sogan-dagitiyor.html
    6 -5 ... iyesta
  2. 2.
    izmirde ne dağıtıyor aq. Başkan adayı her Gördüğü yerde vatandaşa tekme tokat girse yine alacak ki. Gereksiz masraf.
    Bir promosyon.
    6 ... mahmut sezar
  3. 3.
    Saçmalıktır. izmir'de chp odunu aday göstersin odun bile başkan olur.
    (bkz: chp nin izmir adayının saksı olması)
    6 ... zall bana hep abi der
  4. 4.
    Kaynak da ortadoğu ve balkanların en tarafsız ve dürüst kaynağı ensonhaber.com.
    2 -1 ... flat head
  5. 5.
    --spoiler--
    chp, insanlık onuruna yakışır şekilde ihtiyacı olan vatandaşlara patates, soğanı evlerine getirerek vermiş, kuyruk sefilliğinin önüne geçmiştir.
    --spoiler--

hükümet, kuyruk olayını çözmek adına tanzim satış noktalarına internet üzerinden ulaşım ve sipariş imkanı sağladığında, (ptt aracılığı ile) "pototo kobzomollok yopoyor" diye aklınca dalga geçenler, (genel olarak) daha basitini chp yapınca "sefilliğin önüne geçmek" olarak nitelendiriyor.

e tabi, "chp kabzımallığa başladı" diyecek halleri yok ya! neden, çünkü ışıklılar.
    1 -4 ... iyesta
  6. 6.
    Seçimden sonra nah der gibi bütün hepsi duracaktır.
    3 -1 ... abyssos onsra
  7. 7.
    Seçim yaklaşınca patates soğan seçimden sonra vatandaşa hırlamalar, chp seçmeni genel olarak seninki kara der halbuki onların ki herkesinkinden kara.
    2 -3 ... desifreleyici
  8. 8.
    chp nin izmir de bedava patates soğan dağıtması
    2 -2 ... desifreleyici
  9. 9.
    Kutluyorum.
    ... elimizde kalan tek nick teknik
  10. 10.
    Makarnaya ve kömüre iyi bir alternatif.
    1 ... asimus