1. 1.
  şöyle bir genel çerçevede bakıldığında ezanı yuhalamak, fatiha yı üff uzatmayın diyerek kesmek, darbe gecesi sela okuyan imamı tokatlamak, camiye ayakkabıyla girmek, ramazanda içki içmek, ramazan davulcusunu kovalamak vs vs gibi olaylar açık konuşmak gerekirse parti içindeki alevilerden kaynaklanıyor.

  cumhuriyet halk partisi 90 yıl içerisinde ilk defa dersimli alevilere teslim edildi. atatürk dersimli kemal'in dedelerini zamanında isyancı diye bombalatmış' çoğunu sürgün etmişti. bunun kuyruk acısı var ki partiyi bugün milletin nefret ettiği pozisyona getirdiler.

  kene gibi yapıştılar koltuğa. chp seçmeni bu adamlardan kurtulmadığı sürece yıllar yılı iktidara hasret kalacaktır.
  3 -3 ... timarli sipahi neferi
 2. 2.
  akp harincinde hiç bir partinin din ve islamla ilgili sorunu yoktur.

  • akp haricinde hiçbir parti cennet vaad etmedi

  • akp li bakan haricinde başka partili biri makara kukara diyerek ayet paylaşmadı.

  zaman olsa daha da yazılır da iş var.
  ... lipsos
 3. 3.
  chp'nin (klasik dönem) politikalarını beğendiği, onayladığı halde şimdiki durumundan dolayı oy vermeyen belki de milyonlar var. adam sokakta sohbet ediyor, ya bunlar doğru diyor, üretimin tarımın artması lazım ama ben nasıl ypg ülkemize mi saldıracak diyene oy vereyim şimdi diyor ve vermiyor da haklı olarak.

  edit: eksiler zaten her şeyi anlatıyor kardeşim, şurada tespit yapıp laf anlatmaya çalışıyoruz ama adam reddediyor. sanki bana giren çıkan var, kılıçdaroğlu da 9 seçimdir reddediyor hali ortada. dikkate almayın siz daha devam edin bana ne.
  -1 ... masklavi