1. 1.
  chp nin idam ve hadıma karşı çıkması
  https://twitter.com/Malik...status/963945970408083456 chp kadın ve çocuk hakları inceleme komisyonu başakanı kendi açıklaması.
  3 -4 ... karniyarik ici
 2. 2.
  CHP ak parti ne yapsa karşı olmayı muhalefet sanıyor. idam gelsin pislikler temizlensin. Evet.
  2 -1 ... oytunkaran
 3. 2.
  bugün akp önüne geleni içeri atıyor ancak idam gelirse bu sefer gözdağı vermek için idam edecek. millet böyle bir alanda idamın gelmesini riskli görüyor. ohal var çünkü sorgusuz sualsiz işkence ede ede öldürürler kimsenin haberi olmaz.
  çocuk tecavüzlerini kendilerine kalkan yapanlar çocuk evlilikerini önlemek için ne yapıyor acaba? sizin amacınız farklı, çocuk tecavüzleri sadece arkasına gizlendiğiniz bir maske ve insanları karalamak için kullandığınız bir oyun.
  gidip çocuklarla evlenenlere bakın bakalım hangi seçmenden bunlar. bunların çocuğa tecavüz edenden tek farkı belli dini kisve altında yaptıklarının meşru görülüyor olmasıdır.
  -1 ... crux ansata
 4. 3.
  Adaletin var olduğuna inanmadığım için idama karşıyım. Ama tabii caydırıcı cezalar olmalı.
  -1 ... peri10
 5. 4.
  Burada anlaşılması gereken konu şu eğer bu cezalar gelecekse bunun bir kaybıda olacak ülkeye o yüzden tüm partilerin elini taşın altına koyması isteniyor. Yani tek taraflı bir karar olması bundan siyaset devşirilmesi istenmiyor. Yapacaksak bundan şikayetci isek birlikte yapalım isteniyor olması gerekende bu. Çünkü chp bu tecavüz olaylarını siyasete alet edip işine geleni siyasetde kullanıyor. Bu sebeple chp ninde bu yasaya evet demesi şart. Ab üyelik olmayacak belki yaptırım gelecek. Fakat bu olaylar için caydırıcılık olacak. Akp ve mhp evet demeye hazır chp , hdp istemiyor. Çünkü ellerinde siyaset yapacak argüman azalacak ne dine saldırabilecekler ne devlete.
  1 ... karniyarik ici
 6. 5.
  idam konusunda insanların ya empati yapamamaktan yada bananecilikten kaynaklanan karşı çıkma hadisesi sadece siyasi bir malzeme olarak kamuoyunu meşkul etmiyor. Bir kere bunu iyi anlamalıyız. Bu noktada halkın duyarlı olan kesimiyle, idam konusuna karşı olan kesimin aklı karışık vaziyette. Neden? Çünkü uygulamanın nasıl ve kimleri kapsayacağı muallakta. Taslak varsa bile içeriğinden pek çok kesimin haberi yok. Çekinceler ve belirsizlikler ortadan kaldırılmadan da insanların idamı gerektiren suçlara karşı ceza hukukunda yapılması öngörülen düzenlemeleri büyük bir çoğunlukla kabul etmesi ve bu noktada kamuoyu baskısı oluşturması şuan için zor gözüküyor. Farklı bir pencereden bakarsak eğer; Anlaşılan o ki daha çok canlar yanacak ve insanlar ancak yılan kendilerini soktuğu zaman feryad edecekler. Aslında o da adalet talebi değil intikam duygusu. Zira hakikat şu ki suçun tam karşılığı adil bir cezadır. Bunu sağlarken de suçluyu tespit ve failleri suçsuz insanlardan ayıklamak da yol yöntem ve teknik tüm detaylar da devletin bu konuda gerekli tüm düzenlemeleri yapması uhdesinde olması gereken sorumluluğudur. Devlet bundan kaçamaz. ayrıca, idamın suçu önleme ve minumum seviyeye indirmedeki kuvvetli etkisi asla gözardı edilmemelidir. Evet idam en büyük caydırıcı cezadır. Kim ne söylerse söylesin Şu veya bu sebeplerden dolayı idama hayır demek adalete engel olmaktır ve Asıl vebal budur. Bunun hesabını da kimse veremez.
  1 ... gazeloglu