bugün

o zihniyetin 90 yıl boyunca sürmesiyle alakalı durumdur. değişecek gibi de değildir. halkımız hiçbir zaman chp ye güvenip iktidarı vermedi. inşallah daha da vermeyecektir.
eğer bir gün chp iktidar olursa
yerin altı üstünden daha hayırlı olacaktır. yaz bu da güzel söz.
ülkedeki din tüccarlığına ortak olan, götünde donu olmayan insanlar olduğu için durum böyle.
(bkz: doğal seleksiyon)
Kemalist dostlarım heyecanlı, içleri kıpır kıpır, şaşılacak şey valla!

seçimlerin artık ne erken olanı ne de geç olanı beni heyecanlandırmıyor çünkü bir "muhalefet" göremiyorum ortalıkta...

aşağıda heyecan-zaman grafiğimde de görüldüğü gibi; chp benim için umut vaat etmiyor!

heyecan
^
|........................................................
|............/\.........................................
|.._____/..\..........______....................
|./.............\____/...........\__________
|/_________________________________> zaman

neden?

yahu mustafa kemal atatürk, cumhuriyeti kurduğundan beri, bir kez bile iktidar olamamış chp! bir kez bile ya... güya atatürk'ün atatürkçü partisi.

ben chp meclis üyesi falan olsam, yada basit partili falan bile olsam gece gözüme uyku girmez, arpacık kumrusu gibi düşünürüm "nasıl olabilir böyle bir şey" diye...

chp'nin kazanamadığı seçimlere bakın; 1950, 1954, 1957, 1961, 1965, 1969, 1973, 1977, 1983, 1987, 1991, 1995, 1999, 2002, 2007 vs vs...

efendim? 1950 öncesi mi nerede?

tek partinin girdiği seçime "seçim" diyorsanız buyurun alın siz ama ben tenezzül etmem.

ama hatırınızı kırmam onu da yazarım; 1927, 1931, 1935, 1939, 1943...

bu tablo için ingilizlerin kullandığı bir kelime vardır; "humiliate". türkçesi ise "aşağılamak". chp cumhuriyet tarihi boyunca girdiği her seçimde resmen aşağılanmış!

şimdi soruyorum tüm o chp içinde çalışan üyelerden tutunda temizlikçisine kadar (sezgin tanrıkulu seni siktir ettim sen muafsın bu sorudan); geceleri uyuyabiliyor musunuz?

bu rezillik için bir çıkış planınız var mı?

hani hala adayınız bile belli değil ya, o yüzden soruyorum bir planınız var mı diye?

yoksa size inanan, güvenen, gözü kapalı oy atan yüzde yirmi beşi salak yerine koymaya devam mı edeceksiniz?
muhalefet görememen normal bu medyayla.
güncel Önemli Başlıklar