1. 1.
  ekmeleddin gibi bir şakirt bozuntusunu aday yaptılar. Abdullah gül gibi bir iti aday yapmak istediler. mehmet bekaroğlu ve mahmut tanal gibi gerici, yobaz ve dincileri doldurdular. abdullatif şener gibi akp'nin kurucu üyelerinden bir siyasal islamcı bile chp'de. said-i nursilere, necip fazıllara güzellemeler yapıyorlar artık. iyi parti ve saadet gibi dinci ve gerici partilerle kol kolalar.

  Bu gidişat nereye böyle? Chp gittikçe akp gibi olmaya başladı.

  Merkez sağ seçmeninden oy almak için yapıyorlar ama bunu yaparken de partinin kimliğine, tüzel kişiliğine çok büyük zararlar veriyorlar.
  ... fasist bir yurtsever
 2. 2.
  kendi gibi olunca kazanma ihtimali yok çünkü.
  1 -1 ... masklavi
 3. 3.
  Cem evlerinde zaten faaldiler yani dinci mezhepçi bir yönü zaten her zaman vardı lakin Her şey bir önceki seçimde cumaya gitmekle başladı

  Bu seçimde hem cumaya gidip hem yasin okumaya başladılar yani level atladılar

  E bir taraftan cem evleri bir taraftan cami kuran

  Görülen köy kılavuz istemez laiklik elden gidiyahh !
  ... isminiunutanadam
 4. 4.
  zaten solcular hertürlü oy atmaya devam edecek eksik yönleri mühafazakarlar.
  -1 ... randlpatrickmcmurphy
 5. 5.
  Sözde Akp'ye muhalifler ama gittikçe akp'ye benziyorlar farkında değiller. Akp'nin yanlışlarını söyleyip doğrusunu göstermek yerine aynı yanlışları kendileri de yapıyorlar.

  Mesela muharrem ince gidip cuma namazı kılıyor, ya da ekrem imamoğlu yasin okuyor. Niye? Bak biz de akp gibi müslümanız demek için.

  Chp'li birisi dinin politikaya alet edilmemesi gerektiğini bilir. Chp'li birisi kimseye müslüman olduğunu kanıtlamaya çalışmaz, şov yapmaz.
  ... fasist bir yurtsever