1. 1.
  son 12 yılı baz alacak olursam, sürekli kendisini ak parti karşısında konumlandırmasıdır. kendisinin çizdiği bir ufuk yok, ak parti neredeyse ben onun zıttında olayım derdinde. kah milliyetçi, kah ulusalcı, kah kürtçü, son dönemlerde de paralelci bir partiye büründü chp. hangi ilkeleri savunduğunu bilmiyoruz, son 12 yıldır ak partiden oy koparmak için sağdan adam getirip partiye monte ediyor ama olmuyor, çünkü partinin genlerinde halkla bütünleşmek yok, hareketleri çok yapmacık. teşkilat zaten çalışmıyor. daha kötüsü kendisine oy vermeyen halka hakaret edip aşağılayan bir parti imajı çiziyor son yıllarda, bu sayede ak parti seçmeni chpye daha bir nefret duyuyor, bu da ak partinin oylarını kemikleştiriyor..

  chp, son 2011 seçimlerinde yoksullara 600 lira maaş vaad etti, çiftçilere mazot vaadlerinde bulundu, emekliye yine bi ton vaadde bulundu, ama o kesimin en az yarısı belki daha fazlası yine oyunu ak partiye verdi. çünkü inandırıcı değil. kk gibi bir liderin inandırıcı olması da zor, çünkü rüzgar nereye esiyorsa oraya gidiyor, düşmanımın düşmanı dostumdur diyerek çok ucuz bir siyaset izliyor.

  kalıbımı basarım ki, 17 aralık sürecinde "geçmişte biz demiştik" diyerek paralel yapının üzerine adam akıllı gitseydi, hatta başbakandan daha çok paralel yapıya cephe alsaydı, daha başarılı sonuçlar alırdı. tabi kaseti filan varsa o ayrı konu. ama bunca yıl ergenekon davasında fethullahçı polisler diye bağır çağır, sonra o polisler bir şekilde içeri atılsın ama onları yine gidip chpli vekiller savunsun. bunun izahı yok. ak partinin geçmişte cemaatle işbirliği içinde olması, chpnin cemaate cephe almasına engel değil, ayrıca ak partinin cemaatle içiçe olmasında bir gariplik yok, sonuçta iki grubun çok benzer yönü var, ama chpnin cemaate sıcak bakmasının hiç bir gerekçesi yok.

  son olarak ekmeleddin gibi, bu ülkenin zerresinde katkısı olmamış, bu ülkenin hiç bir acısını sevincini paylaşmamış, tastamam yabancı bir adamı aday yapması ve daha da korkuncu, bu adayı kendisine kimin üfürdüğünü söylememesi, kendisinin lider filan olmadığını, genel müdürlükten öteye gidemediğini gösterdi. chpli aydın kemalist dostlarımızın da sorgulama yerine itaat ve tapınma kültürleri çok gelişmiş olduğundan, onlar da "ekmeleddin ne iş hacı, kim soktu bunu kafana" diye sormadan gidip oy verdiler, şimdi insan düşünüyor, sevdiği bir lidere oy veren ak partililer mi yoksa hiç tanımadıkları ve dolayısıyla gerçekten sevemeyecekleri birine oy veren chpliler mi..
  3 ... lehtar
 2. 2.
  solculuğu yanlış anlamış olmasıdır.
  1 ... tanri ile konusan adam
 3. 3.
  (bkz: sarıgül varken ince nin chp başkanı olması)
  ... milsiz kahin
 4. 4.
  Kendi içinde anlaşamamak ve sorunların dışarı yansıtıp rakibine açık vermek.
  ... hadi git simdi
 5. 5.
  CHP nin sorunu o 6 okun ne anlama geldiğini bilmemeleridir.
  ... kale3112
 6. 6.
  sanki sadece alevilerin partisiymiş gibi bir durum var elhamdüllilah müslümanım söyleyim sünniyimde chp veriyorum en büyük sorunu bu...
  -1 ... polatwrong
 7. 7.
  sertleşme yada iktidarsızlıktır ahahahahha parti tutmam bu arada.
  -2 ... merbazrail
 8. 8.
  Beni hiç ilgilendirmeyen sorundur.
  2 -1 ... rahna man
 9. 9.
  ayağına gelen siyasi fırsatları bir bir tepmesi ve yaşadığı ülke gerçeklerine yabancılığıdır.
  ... rammono
 10. 10.
  (bkz: oylar akşenere)
  ters psikolojiye sardınız iyice,yakında alkole vurursunuz kendinizi.
  ... deli anlamindaki de