1. 1.
    Bir soru. Evet.
    ... hepinizi sevmiyorum
  2. 2.
    Herkesin malumudur .
    2 -1 ... isminiunutanadam
  3. 3.
    cehabe iste, ne beklersin.
    2 ... arxaggelou
  4. 4.
    Batıda nereden oy alıyor? Ege'nin yerlileri değil de Selanik göçmeni yarı Yunan sarhoşları oy veriyor bunlara sadece.
    3 -7 ... ahmed can zehir
  5. 5.
    batıdan da alamıyor. akp'li olmasakta vermiyoruz efendim. bir bok olmaz onlardan. lanet gelsin.
    3 ... hastavilla
  6. 6.
    her 4 - 5 kişiden birinin oyunu alan parti doğudan desen oy almıyor. batıdan da alamadığı iddia ediliyor. nerden alıyor lan bu kadar oyu o zaman.
    ... sadede gel
  7. 7.
    sadece doğu'dan oy alamıyor değil ki. kendisine ait bir kemik kitle var. "bu bana yeter" diye düşünüyor. dünyada neler olduğu hakkında hiçbir fikre sahip olmayan çomar diye aşağıladıkları kütlenin izdüşümü başka bir kitle görüntüsü sadece. fazlası değil. ülkenin aydın kesimi chp'ye oy mu veriyor sanki? (buradaki aydın sözcü gazetesi'ni falan içermiyor tabii ki) Chp'ye oy veren kesimin büyük çoğunluğu da akp karşısında bir blok oluşturduğu için oy veriyor. chp geçmişiyle yüzleşmedikçe, o kemalist oklarını kırmadıkça, asalaklarından kurtulmadıkça hiçbir şekilde toplumun geneli tarafından kucaklanmayacaktır. hayatımda hiçbir zaman chp'ye oy vermedim. bizim sol literatürümüzdeki söylenen o "epistemolojik kopuşu"nu gerçekleştirmediği sürece de chp'ye oy yok. önce bir kendini baştan tanımlayacaksın. sol nedir ne değildir, sosyal demokrasi nedir ne değildir, sosyalizm nedir ne değildir... bu gibi soruları tatmin edici bir şekilde cevapla sen, ondan sonra çık ortaya. yok efendim, ne şiş yansın ne kebap yaklaşımıyla bir yere varılmaz. hem kemalist hem hedele hödele... olmaz işte o. faşizmin "ortanın solu", "demokratik sol" gibi ideolojijk revizyonlarla kılıflar arkasında sakladığı sürece tablo değişmez. gerçek solcularla kemalistlerin birbirinden ayrılması gerek. kemalizmi odatv'ye, sözcü gazetesi'ne, yılmaz özdil'e, tgb'ye, doğu perinçeklere bırakabiliriz. ama gerçek solcular böyle bir amalgamı kabul etmiyor.
    ... cunku ask yazilgandir