bugün

kendisinden başkasını irticacı, rejim karşıtı, vatan haini kabul eden anlayıştır. biz buna halk dilinde tam demokrasi diyoruz.
tarihine bakılarak açıkca anlaşılabilecek görüştür. iktidarda olduğu zamanlarda seçimleri açık oy, gizli sayım yapmıştır. yani herkesin verdiği oyu herkes biliyor ama sayım gizli yapılıyor kim ne kadar oy almış onlar ne derse o oluyor. yada seçimi kaybettikleri zaman gazate manşetleriyle askeri işaret ediyorlardı.

günümüzde pek farklı olduğu söylenemez.
padişahları seçimle başa getirmiş kişilere sorun olmuş.

ezan, kuran türkçe olunca ne oluyor? daha 1000 sene önce farsçaya çevirilmiş, bir çok dile çevirilmiş ama türkiye'de türkçe yapınca beyime dert oluyor.

kadınların başı açık olunca tutuklandığını, zaten önünde bir ton engelin de yine sizin tarafınızdan konulduğunu görmüyor musun?
onca yıl deli saçması kurallarla insanları ezen sen, birazcık aynısı kendine dokununca hemen ciyaklıyor.
türban konusunda mağdur olmaya hakkın yok.
Aradan 70 yıl geçti, 45 seçimlerinin üzerinden. bu dingiller tarih içinde kaybolmuş.
65 senedir değişmeyen anlayış .

ne yaparsak iktidar olamayız üzerine kuruludur .

65 sene bunun tapusu niteliğindedir .

yarım asırdan fazla yani .

nice 65 seneler diyoruz .

cehape seçmenleri sayesinde akp uzun yıllar iktidar olarak kalacaktır .

millete daha çok hakaret hatta hakaret yetmez küfür etmeleri dileklerimle .

bu yüzden ben akp yi %75 le kazanmış sayıyorum .

insan kendisine hakaret edene oy verir mi ?

ne münasebet canım .
Türkiye'de türkçe ezan dinleme özgürlüğüne sahip olmaktır.
Dilimiz bizi biz yapan ana unsurdur. Bu yüzden anadil deniyor zaten.
Esas zulüm bir millete dilini sanki aşağılık bir şeymiş gibi unutturmaya çalışıp, dinini yabancı bir dilde yaşamaya zorlamaktır.
Arabın dili türkçe'nin tırnağı bile olamaz. Keşke atatürk'ün chp'sinin demokrasi anlayışını yaşasaydık.
Çocuklara tecavüz edilen vakıflar, darbe yapmaya kalkan tarikatlar, kaçak saray yaptıran hırsızlar, çarpık ahlak anlayışlarını demokrasi gibi gösterip başımıza bela olamazdı.
sadece kendileri iktidar olursa iyidir. olmazsa seçmen koyundur.
Bugün Chp oylarda çoğunluğu ele geçirse başkanlık için evet oyu verecek kadar iki yüzlü bir demokrasi anlayışıdır. Çoğunlukçu demokrasiye laf ederler bir ulan demokrasi de çoğunluk ne derse o olur siz demokrasi istemiyorsunuz ki.
benden yana olan demokrasidir, gerisi baskıdır, diktadır, otoriter rejimdir...

hayatımda ilk kez siyaset arenasında 15 tane insanı bu denli perişan ve bitap gördüm. vekilin surat ifadesi diyor ki; beni seçmenim chp ye gönderdi, bizim genel başkan seçmeni tanımayarak bizi ip' e gönderdi. şimdi de geri çağırıyor.
sonra bunun adı demokrasi... nah demokrasi. bu icat yalnız size mi çalışıyor, hayırdır?
kişi aynaya bakınca kendisini görür tüm partiler aynı al birini vur ötekine geç bunları efendim
demokrasi nedir diyeceğim ama ilk önce şunu sorayım
milli eğitim ve öğretim nedir diye 1938 den beri ülkemde milli eğitim diye bir şey yok ama milli öğretimde yok
kısacası milli eğitimin ve öğretimin adı 1938 den sonra şu olmalıydı kendi görüş enpoze ve sistem yayma bakanlığı olmalıydı

şuan başımızda yönetenler ecevit demirel erbakan türkeş ve 1973 de ölen ismet inönü eğitim ve öğretim sisteminin elemanları işsiz kalanlar da darbe öncesi ve sonrası eğitim sistemi elamanları özal mesult yılmaz yıldırım aktuna ürünü kimseler
1990 dan sonra mesut yılmaz tansu çiller erbakan ecevit deniz baykal demirel eğtiminin ve öğretiminin elemanları
bunca sene nasıl bir eğitim aldılar da öyle eğitim ve öğretim verecekler o zamanda ekilen tohum nasıl filizlenmiş 1970-1980-1990-ve 2000 de doğanların çatışması bu yüzden

1938 den beri milli eğitim öğretim bakanlığı zaten yok olmuş yerine görüş dayatma ve ideoloji benimsetme bakanlığı gelmiş MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'TEN SONRA ÜLKE DiBE VURMUŞ

açın 1938 den beri tüm parti politikalarına milli eğitim ve öğretim hakkında ne yazar

hep eğitim der başlar milli değerler der ama hep okutur sonuç koca bir sıfır ama sorsan her taraf düşman dolu bize düşmana ne hacet kendi kendimize düşmanız.

siz daha kim kimdir bilmiyorsunuz sahte dindarlar kemalistler ülkücüler devrimciler

size öyle bir tokat atmalıyız ki hayatınız sivas kongresi gibi gözleriniz önünden geçmeli
o zaman gerçek dinci devrimci ülkücü kemalist kimmiş öğrenirsiniz.
Davutoğlu ve babacan parti kurunca parlementer sistem demokrasi
ince parti kurunca erdoğanın projesi.
Ne güzel ya chp de dış güçlerini bulmuş.

Demokrasi anlayışı bu kadar işte.
güncel Önemli Başlıklar