bugün

kesinlikle selin sayek boke değildir chp daha da boke olur.
(bkz: johnny sins) başına geçince anca kendine gelir. Dikkat! Başına. Anladın sen.
tek kelime ile muharrem ince başka birisini düşünemiyorum.
ilber ortaylı.
Kılıçdaroğlu giderse seçmen bunlardan bir halt olmaz deyip sürekli değişim sürekli değişim oy kaybettirir , güven sarsar . Baykalın gitmesi zorunluydu hatta kendi istedi gitmeyi nitekim istifa etti . Kılıçdaroğlunun baykaldan sonra partiyi ayakta tutması hakikaten kimsenin beklemeyecegi birşeydi . Deniz baykal zaten kaset iddialarından sonra istifa kararı aldı . Öyle bir çamurdan sonra partininde ister istemez adı böyle kaset iddialari ile anıldı . Şahsen kılıçdaroğlunun yerine biri geçerse benim o partiye olan guvenim sarsılır ve oy atmazdım . Ortada kılıçdaroğlunun hakkı vardır ve bunu kimse gözardı edemez ,etmemeli . Şimdiki adaylar başkanımız iyi ama değişim gerekiyor bir yerde bir hata var deyip işin içinden sıyrılıyor . Bak MHP tabanına bunca yıldır değişim olmadan ideolojisini destekleyip oylarını arttırmayı hedefliyor nitekim 7 haziranda arttı ve 1 kasımda düştü . Ama kimse istifa etsin , kurultaya gidelim şöyle yapalım , böyle yapalım demedi . Çünkü biliyorlarki Oy düşmesinin nedeni siyasi lider değildir . Zamanında koalisyon çıkıp seçime gittiler yine ve baraj altında kaldılar o zamanda çıkıp dedi siyasi lider bu sorumluluk benim . Kılıçdaroglu oy kaybetmedi , partinin ideolojisini genişletti , sadece sola bağımlı olan baykalın chpsi yerine herkes için CHP diyerek mitinglere başladı ve seçmende bunu gördü .
sanırım mustafa kemal atatürk. yoksa yine kaybedecekler.
seçmeni analiz edemeyen, seçmenden bihaber bir partinin tek başına iktidar olması söz konusu değildir. Ayrıca tüm politikasını iktidar partisinin yanlışları üzerine koyup bunu eleştirmek olan bir parti ve dahası mevcut sistemin kendisine bırakın tek başına iktidarı koalisyon içinde bir iktidar olmayı bile sunmadığını göremeyen bir parti için doğru yolu göstermek ne kadar doğru bilemem fakat demokrasi demek doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilen güçlü bir muhalefeti gerektirdiği için tekrar tekrar yazacağım.
Partinin başına iktidar biçimi olarak ve seçim sistemi olarak mevcut parlementer sistem iyidir, %10 seçim barajı kalkısından daha öteye bir öneri getirebilecek bir lider gereklidir.
muharrem ince, emine ülker tarhan, şafak pavey üçlüsünden biri olabilir. muharrem ince olursa akp seviyesinde muhalefetle oy seviyesini oldukça yukarı çekebilir.
fakat muharrem ince'de chp liderliği karizmasına sahip mi tartışılır?
recep tayyip erdogan dir.
Kisilerle ilgisi yok chp nin durumunun. chp osmanlinin son zamanlari gibi. Cirpindikca batiyor. Surekli sorun nerde diye ariyor ariyor bulamiyor. Sorun chp nin kendi varligi. Komple.
osman pamukoğludur.
35 - 40 yaş civarı genç, dinamik, hazır cevap, karizmatik biri olmalı. Bugüne kadar konuşulan isimler kılıçdaroğlu'nun aldığı oyu bile alamazlar.
tabi ki kamer genç.
maksat iktidar olmak ise tek isim vardır; recep tayyip erdoğan. reis chp nin başına geçsin görün bak 4 yıl sonra chp yüzde 50 ile nasıl geliyor.
aykut erdoğdu'dur. zaten bir süredir kendisini başkanlık için hazırladıklarını düşünüyorum.
emine ülker tarhan.
şu anki adayların hiçbiri değildir.
Chpnin başına kim geçerse geçsin alacağı maksimum oy %35 tir. Yani chp yakın tarihte asla tek başına iktidar olamaz.
Kevin garnett.
Ulusal solcu olmalidir efenim. Statukoyla bir yere varılamayacağı gibi, milli değerleri geri plana atmış bir CHP tabanda yalnızca hayal kırıklığı yaratır. Sahsen (bkz: muharrem ince) doğru isim diye düşünüyorum.
yılmaz özdil. çok ciddiyim.
mikelencelo.
Ümit Kocasakal.
feto. nasıl olsa yüzde 20 kim geçerse geçsin sabit kitlesi var ee takiyyeyle falan işi yürütür. *
(bkz: Ajdar)

Ajdar gelecek dertler bitecek.
(bkz: yılmaz özdil)
güncel Önemli Başlıklar