bugün

chp'nin seçim vaatlerinden biridir. gerçekleşmesi zordur ancak. yahu kardeşim iyi söylüyorsun, hoş söylüyorsun da nasıl olacak bu iş? keşke olsa. ayrı mesele. ancak buradan chp'li yöneticilere bir önerim var. madem ki bu bir proje. madem ki yapacağım diyorsun. izmir, chp belediyesine ait. izmiri pilot bölge olarak bir dene. izmirde bu uygulamayı yap. nasılsa proje. belediye imkanları var. orada bir dene. başarılı olursa türkiye'ye yay. olmasını herkes ister ancak, olmayacak duaya da amin denmez. asıl kılıçdaroğlunun, şansa bala iktidara gelirse en büyük kozunu ve her yerde verdiği sözünü tutamadığı görülünce yüzünü merak ediyorum ben.
edit: neden eksiliyorsun kardeşim? denemesin mi izmirde ?
(bkz: at yalanı)
doğu ve güneydoğu anadoluda çocuk yardımı , yeşil kart , tarım destek primi ayağına, milyar dolar bazında paraların yağdırıldığını bilip de söylememek ya da bilmemek ?

bana çakallığın resmini çizebilir misin abidin ?

adı geçen coğrafyada bazı ailelere ayda 20 - 30 milyarın üstünde gıda , ilaç ve para desteği yapılmaktadır. bu ülkeyi sadece holdingler soymuyor.
yaparsın sen kemalsin sen oh ne güzel iş bankasının yarısı da senin oh oh tarzında düşüncelerle gaza getirilen politikacının hayal dünyasından bir demet.
geçmişte halkın parasını har vurup harman savurmaktan başka bir başarısı olmayan eski memur-taze siyasetçinin zırvalamalarından biridir.
(bkz: kılıçdaroğlu nun ssk serüveni)
(bkz: ön yargı)
Belediyenin üniversite Öğrencilerine verdiği bursu iptal ettiren CHP'nin böyle bir girişimde bulunup, Her yoksul aileye 600 lira vereceğini söylemesi bayAğı ilginç.

Bu aile sigortası dedikleri şeyi 6 ay yapsınlar bileğimi keserim!

Edit: reklam olmamış.daha yaratıcı olabilirdi.

Edit2: tam ekle butonuna bastım, aile sigortası reklamı çıktı lan televizyonda.bu bir işaret mi?
zırvalıktır başka da bir şey değil.
iş ver, aş değil.
ileri demokrasi yalanından daha gerçekçi duran mevzudur.
aile sigortasına ayrılacak bütçenin, işsizler için; yeni yatırım alanları, iş alanları açılabilirliği sağlanacak, bir proje üretilse daha gerçekçi olur.
biraz destekli at, çakma kemal.*
"ekonomiden anlamam ama işin içinde chp varsa süper şekilde eleştiririm" diyen şakirt tezi.

aile sigortası, ev kadınlarına maaş bağlama, tüm işsizlere aylık 1000 lira yardım yapma bunlar imkansız şeyler değil. kaldıki bunlar bir ekonomide talep artırıcı unsurlardır. zaten akp bunları kömür ve gıda malzemesi dağıtarak yapıyor. siz şimdi kömür dağıtılmasına inanıyorsunuz, aile sigortasının nesine inanmıyorsunuz onu anlamıyorum?

akp'nin sosyal transfer harcamalarıyla, aile sigorta uygulaması arasında hiç bir fark yok. tek fark akp sadece yandaşlarına ve beyinsiz seçmenlere bu yardımları yaparken, aile sigortası tüm vatandaşları kapsayacak hepsi bu.

kaynak nerde derseniz? güzel bir vergi kanunu düzenlemesi ve akabinde sıkı denetim kontrolleriyle kaynağın kralını yaratırım size. işin içinde olan biri olarak söylüyorum ki ülkede gelir dağılımı adaletsizliğinin tek sebebi vergi gelirleridir. bugün bir göt kadar lokanta işleten adamla inşaat firması olan adam aynı vergiyi veriyor. diyeceksiniz ki bu nasıl oluyor? vergi kanunlarımızın açıkları sayesinde oluyor, bazı firmalar nedense ısrarla vergi muafiyetinden yararlandırılıyor.
bir yığın sazanı ağına düşürmesi muhtemel olan yalan.
hani şu chp 600 lira verecek ya... onun için oluşması gereken şartlar şuymuş... anne ve baba çalışmayacak 4 çocuk olacak 4 üde okuyacak böyle olursa 600 lira verilecekmiş chp'nin sitesinde yazıyor.. zira bunu bile vermeyeceklerinden eminim.
hatırlandıkça gülünen yalandır. hey gidi koca kemal hey! bide bunun kaynağı vardı.