bugün

Benim anlamadığım akademisyenlere verdiği destek aslında . Tamam eyvallah iktidar partisinin yaptığı herşeye muhalefet olmak yapınızda var . Bazı şeylere destek vermenizde ,ama akademisyenlere verilen destek ne be kardeşim . Sen kendi partindeki yapılan muhalefeti bile susturamıyorsun , senin derdin başkanlık sisteminin olmaması ise bunu kendi üslubunla dile getir . Konuşmaların çok yanlış bir lider gibi davranmamak için elinden geleni yapmak niye ? Yok şöyle yaptılar ,yok böyle yaptılar . Biz ne yaptıklarını biliyoruz zaten ama sen ne yapacaksın onu söyle bizlere ki destek verelim arkanda olalım . Tazminat dava konusu olma artık . icraat görelim da
chp li parti üyeleri ve hatta genel başkanı tarafından bile cevaplanamayacak sorudur.

ne yaptıklarını bilseler bu yaptıklarını yapmazlardı zaten.
iktidar olmayan partiden icraat bekleyen kimseleri göstermiştir.

o zaman oy ver iktidar yap da icraat göstersin. göstermezse o zaman konuşursun.
Akp iktidarı tarafından daha fazla tokatlanmaya çalışıyor. Ama halâ doymadılar. Hahaha.
Demokratik siyaseti savunanların silahla, terörle işi olmaz, olamaz... Her koşulda insan hak ve özgürlüklerine saygılı olmak zorundadır diyorsun, olmuyor... Onlarca radyo ve televizyon kanalı aslında tek kanal ve tek sesin yayıcısı olmuşlar... PKK ile Oslo'da devlet görüşürken bu terörle görüşmedir diyen CHP'ye bunlar kandan besleniyorlar. Bunlar barış istemiyorlar diyen kimlerdi?
iŞiD Türkiye'de cirit atıp her yerde bombalar patlatırlarken ses çıkarmayanlar şimdi kendileri dışında herkes suçlu. Sadece bu ülkeyi 14 yıldır yönetenler suçsuz.
utanmadan atatürk'ün partisiyiz diyorlar
atatürk bunların dedelerini asmıştı
onlar torunlarını savunuyorlar.
onlara tavsiyem of'a gelmesinler
buradaki chp'liler ateş püskürüyor
yakalarsa fena öpecekler haberiniz olsun.
istanbul belediye başkanı Ekrem imamoğlu'nun 53. Dünya Konferansı'nın açılış konuşmasını izledikten sonra aklımda oluşan soru. Tabii beyimiz boş durmamış bizi yine şikayet etmiş. Başka bir partinin iktidar olduğu ülkede muhalif olmasına rağmen en büyük şehrinin belediye başkanı olarak demokrasimizi eleştirmiş. Büyük ironi fakat eleştirmeyin demiyorum. Ama bu herif ve tayfası her seferinde yabancı medyaya Türkiye hakkında şikayette bulunuyorlar. Aynı şeyi bir fransız gazetesine verdiği röportajda da yaptı.

Genel başkanları ise "Türkiye'de muhalefeti desteklemeliyiz ve Erdoğan'ı devirmeliyiz" diyen yeni abd başkanı Joe Biden'a koşa koşa birçok devlet reisinden önce tebrikte bulundu. Azerbaycan hakkında bu kadar heyecanlı değildi.

Anlaşılan o ki chp tek başına iktidara gelemeyeceğinin farkında. Hdpkk ve iyi parti ile yaptığı ittifakların yanında artık dışarıdan yardım almak ve iktidara geçmek istiyorlar.

+ Bir de merak ediyorum. Ekrem beyin neden ayrı bir ingilizce paylaşımlar yaptığı hesabı var. Sen sadece bu ülkenin bir şehrinin belediye başkanısın. Dış politika ile alakan yok. Kaç belediye başkanının ingilizce hesabı var ki? Neden ekrem neden?
"başka bir partinin iktidar olduğu ülkede muhalif olmasına rağmen en büyük şehrinin belediye başkanı olarak demokrasimizi eleştirmiş."

Teşekkür mü etmeliyiz beyefendi!
4 oy pusulasından 1 tanesinin iptal edildiği bir demokrasi nasıl iyi olabilir?

O belediyeyi vermemek için dünyanın en saçma mahkeme kararı verildi bu ülkede.

Demokrasiymiş!
Başka bir partinin iktidar olduğu ülkede ülkenin en büyük şehrinin belediye başkanı olabilmek için 13 bin oy farkının yeterli olmadığı gerekçesiyle tekrar seçime girmek zorunda kalan birinin demokrasimizi eleştirmesini hangi platformda olursa olsun normal karşıladım. Bunun adı demokrasi ise heryerde eleştirilir.
Chpnin iktidar olmak gibi bir amacı ve misyonu olmadığını anlamak için asgari bir zeka damlası kafi olacaktır.
Chpnin olayı, gundemi her daim kendi kuran iktidara, o gundeme uygun ters psikoloji hamleleri yaparak destek olmaktır. Yani bir nevi gönüllü hedef tahtası rolünü oynayarak, evet ya akpden başka bir seçenek yok algısının topluma yerleştirilmesi gibi...
Son belediye secimlerinden sonra chp kazandığı belediyelerde akpden kalma kadrolarla çalışmaya devam etme kararı aldı ve bu karar aslında chpnin bir muhalefet partisi olmadığı, sistemin içinde muhalefetcilik rolü oynayarak ama yine de ayni sisteme hizmet eden bir ortak olduğu gerçeğini iyice ortaya çıkarmıştır. iyi bakıldığı zaman akpnin esas ortağının mhp değil chp olduğunu anlamak zor değil.
bay efendi nickli yazarın belirttiği gibi eleştiri doğal bir haktır ve herkese yapılabilmelidir. ama işte bazı gruba yapılan eleştirilerin sonu silivridir. demokrasinin olmadığının beyanı gibidir.
şikayet etmemiş. çözüm istemiş. iyi de yapmış. bizim oylarımız ile belediye başkanı oldu. şeffaf olacak.

akape gibi yeldeğirmenleri ile savaşmak için para toplamayacak...
Akıl hastanesinin bahçesinde deliler sirayla bahçenin duvarındaki deliğe bakıyorlarmış. Adamın biri merak etmiş sıraya girmiş ve:
Yahu delikte hiçbir şey yok?
Deliler hep bir ağızdan cevap vermiş:
Biz 10 senedir bakıyoruz bir şey görmedik siz bir bakışta mı göreceksiniz?
Ben 20 senedir bakıyorum CHP'nin ne yaptığını anlayamadım siz bir defa mi anlayacaksınız?
chp ne yapmaya çalışıyor değil, chpnin ne yapmaya çalıştığı bir 8 yıldır falan çok açık. sembolü dağda terörist olarak ölen bir eylemler silsilesine direniş diyerek başlamıştı zaten.

ben burada yazmayacağım ama chpnin nereye hizmet ettiği çok belli. görmemek için ya solcu yobaz olman lazım ya da gerizekalı.

imamoğluna oy verdiğim için çok pişmanım. vallahi çok pişmanım billahi çok pişmanım.
"Tayyip Erdoğan'ı indirmeliyiz" diyen Biden'dan yardım dilenmeye başladılar bile. Özellikle son zamanlarda her sözlerinin alt metninde "yardım edin iktidara gelelim. Gelirsek söz amerika yanlısı bir siyaset izleyeceğiz" şeklinde söylemler yatıyor. Tayyip Erdoğan'ı devirmek için amerikan mandalığını kabul etmeye razılar anlaşılan. Chpli Ünal çeviköz'ün sözlerinden bu anlaşılıyor. Chp bu milletin yüz karasıdır. Utancıdır.

görsel
görsel