1. 1.
  sirtaki de oynasa, siha'lara karşı da çıksa, iran için savaşırım esad için savaşırım diye vekilleri de olsa, pyd vatanını koruyan şanlı gençler diyen genel başkan yardımcıları da olsa, apo bayrakları altında yürüyen sözcüleri de olsa, barzani kanalına katılıp referandum kürtlerin iradesidir diyen genel başkan yardımcıları da olsa isterse chp sövsün saysın asla vazgeçmem diyenlerin olması.

  aynı şey akp için de geçerli. yani aynı şeyi akp için de diyenler var.
  3 -3 ... daikokuten
 2. 2.
  hangi parti olursa olsun doğru bir davranış değildir.
  4 ... gethere
 3. 2.
  ikisi de çomardır. lan bunlara çomar diyoruz ama bu gerçek çomarlar bir gün dile gelse yeminle bizi mahkemeye verirler yıllardır bize hakaret ediyor bunlar diye..

  kendin hariç komşunun ne yediğini ne içtiğini aç mı olduğunu tok mu olduğunu merak etmiyorsan sığırdan farkın yoktur. komşudan kasıt sadece yan apartmanda oturan değil. konyada bursada antepte karadenizin herhangi bir köşesindeki insan ne yer ne içer çoluğu çocuğu sağ mıdır ihtiyaçları karşılanıyor mudur. iktidarda olanın en birinci görevi vatandaşının selametini sağlamaktır. hem ekonomik hem can güvenliği. sen şu anda ikisine de sahip değilsin her an işsiz kalabilir her an bir terör eyleminde şehrin göbeğinde hayatını kaybedebilirsin. banane partinin isminden banane recebinden kemalinden bahçelisinden bahçesizinden. doğruyu yapmayı vaat eden her kim ise o başa gelsin. mevcut hükümet 15 senedir iktidarda vaat ettiği hiçbir şeyi yapamadı neredeyse. ekonomi çoh eyi. bok iyi afedersin evine et götüremiyorsun günde 2 şer ekmek yiyip doymaya çalışıyorsunuz ama ithalat ve ihracatta yüzde 7 büyüdük deyince kalkıp halay çekiyorsun. dış politika uçurumdan aşağı yuvarlanıyor gümbür gümbür. dolar öyle euro öyle avrupada bir tane destekçin kalmamış. hala ısrar etmenin manası ne ? istikrar sürsün diyorlar istikrardan kasıt açlık sefillik galiba.

  işin tek kanadı chp değil mhp de vardı. hdp yi saymıyorum terörist ile yol tutanın siyaseti bırak ülke sınırları içinde yeri yok. mhp gitti yıllardır kavga ettiği partiye yanaştı onların kanatları altına sığındı. elde kalan tek seçenek chp kaldı. hadi şimdi iyi parti de var ama daha yeni neyi nasıl yapabilir belli değil. ülkenin siyaseti bataklığın içerisinde debeleniyor çıkabilmek için ama bu siyasetçilerin tamamı azcık yukarı çıkanı alttan aşağı çekiyorlar. biz burada satırlarca yazıyoruz insanlar bazı şeyleri görür belki farklı pencereden bakabilir diye ama nafile. herkes keskin akp ye oy veren chp yi chp ye oy veren akp yi şeytan gibi görüyor.
  2 ... mel mel bakan gibson