bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    chp mhp bdp zaten refarandum seçimlerinde ittifak yapmamış mıydı??
    hepinizsiniz ben tekim diyen akp de % 60 oy almamış mıydı???
    2 -6 ... nickim yok ama m var
  2. 2.
    daha önce yapılmamıştı çünkü birçok ülkücü ve chpli ben de dahil özgürlük için "yetmez ama evetçi" olmuştu.
    1 -1 ... saykopat
  3. 3.
    zamanında chp-dsp ittifakından sayın rahşan ecevitin büyük beklentisi vardı. yine önceki seçimdeki oyların toplamı kadar almışlardı. %0.1 belki fark vardı.
    chp-mhp ittifakı da öyle olacaktır. bdp ile aynı yolda olabilirler ama açıktan açığa da ittifak etmezler.
    -1 ... zirdelisair
  4. 4.
    referandum ile seçimleri karıştırabilecek derecede sığ kekoların hüloğğğğ kafası ile daha öncede yapıldığını söylediği ittifaktır.

Şu gerçeği kabul edin la kekolar akp'ye referandumda evet diyenlerin çoğunun içerisinde aşırı sol gelenekten gelen kişiler olduğu gibi, muhafazakar denilen ve akp tabanını oluşturan kişilerde vardı.

keza 80 hesabı güden ülkücüler, chp'liler, sosyal demokratlar, akıncılar, komünistler... bir çok kişi evet demiştir.

bunu öne sürerek akp aşırı solla ittifak yaptı tespiti yapılabilir mi? hafif geriz-zekalı olunursa yapılabilir.
    1 ... kurtcebe noyan
  5. 5.
    Daha önce aynı şeyi söylemiş olmak ittifak yapıldığı anlamına gelmez.

Lan amına koduğum chp hayır diyor, akp evet. Mhp evet derse akp ile, hayır diyince chp ile mi ittifak mı yapmış oluyor. Zaten 2 şıkkın var amk neyin kafasını yaşıyorsunuz?
    ... siganfudaki onbasi
  6. 6.
    yüzde atmış evet çıkmıştı o zamanlar mhp ve chp bir yerlerini yırtıyordu hayır verin diye.
    sebep alevi yargı bozulmasın.
    -2 ... nickim yok ama m var
  7. 7.
    bdp de evet demişti. yetmez ama evetçiler vardı birde.
    ... tiyansan