bugün

hdp'ye iki güruhtan oy gitti:

1) akp'ye oy veren kürtler

2) chp'nin sosyal demokrat(!), aşırı solcu(!), aykırı seçmeni.

mhp'den gitmediğine eminim ve sırf bu nedenle bile ölene dek mhp'yi destekleyebilirim.
sevindiren olaydır. kudurun amk *
istatislikler incelendiğinde akp deki kürtlerden gittiğini anlamamak için gerizekalı olmak lazımdır. Millete sallamadan önce kendinize bakıp.
Size ne lan indirdikmi indirdik.
Bizler meclise dediler bizimkiler de oyunu verdiler..
(bkz: odunc oy) bu demek oluyor demek ki.
seçim sonuçları incelendiğinde AKP'den giden oylarla hdp'nin meclise girdiği aşikardır.

ayrıca hdp'yi güçlendiren parti de AKP'dir, akp politikalarıdır.
Bana orgazm sigarası yaktıran olay. Ak partililerin çıldırmasını görmek büyük sevinç... Yedirememelerini gördükçe keyifleniyorum. Yazık. (Gülen smile)
(bkz: chpkk)
chp'ye yüklenmek yanlış zira doğudaki akp oylarında büyük bir hdp ye kayma var.
mhpliler bile oy verdiğine göre iyice kafayı yediğimizi gösterendir. https://twitter.com/Ataka...status/607144529221656576
terörizme destektir .
Allah cezalarini versin.
ulan gören de ne sanacak, chp dediğin müslümana karşı olalım da anamızı meydanda siktiririz diyen bi parti sonuçta.
bence arka plandaki kahraman mhp'dir. devlet bahçeli gibi mit ajanı etkisiz elemanla yola devam ederek çözüm süreci zımbırtısına hiç bir çare üretmediği gibi izlemekle yetinmiştir. soruyorum: mhp'de başka bir lider olsa bu sonuç mümkün müydü?
chp bu seçimde yerinde saymış, akp koltukları hdp ye kaybetmiştir.

ama suçlu chp. kesin onlar vermiştir oy di mi siktiğimin salakları ?

tanım: yalan, iftira olan olay.
Ödünç oylar akıllarından çıkmazmış ama.
Bunu millet unutmayacaktır. Düşmanının düşmanı, dostun değildir.
Başka etkenler vardır yoktur kardeşim o başka bi konu, ama vatansever parti olmasıyla tanınan bir partinin sempatizanı devletin başındaki hükümeti beğenmediği için gidip de dağdaki teröriste oy veriyorsa vatan hainidir başka bişey değil!!
akpnin oyları düşmüş. akpden hdp ve mhpye oy kaymış. adamlar hala chp diyor.
ulan gerizekalılar chp oy vermeseydi tayyip başkan olsaydı da götünüzü yırtacaktınız boş yapmayında başka ihsan istemez.
Hdpkkyı meclise sokan akpdir.oylarını akpden aldı.sen ver bakanlığı yap yatırımı ye kazığı.çalışmayan akp doğu kadroları düşünsün.
ne olmasını bekliyordunuz? ulan adam kendine tiranlık kurdu. hırsızlıktan, öldürmeye kadar sayılacak bir ton şerefsizliğe imza attı. ne yapıcaktık lan beynini siktiklerim söylenize? herif gider ayak mevcut sistemle götümüzü sikti, başkan olduktan sonra toptan ecdadımızı sikicek güce ulaşmasını engellemek için yaptık lan anlayın sıfatınıza sövdüğüm iq fakirleri.

sözlüğün haline bak amk kafayı yiyeceğim. insanda, üslup müslup bırakmadınız. bu kadar embesili bir arada daha göreceğimi sanmıyorum. ister akp tek başına iktidar olsun, ya da koalisyon kurulsun zerre umrumda değil. böyle ülkeninde, vatandaşının da ızdırabını sikiyim.

bu lanet ülkeden kurtulacağım günü iple çekiyorum!
mhp, chp, hdp elele koalisyona. amına kodum çocukları.
şu olay gözardı ediliyor kimse istemez bunların meclise girmesini ama şuan akp iktidarı daha büyük bir tehlike olarak ülkede görüldüğünden verilen emanet oylardır bunlar. chp seçmeni ileriyi görüp diğer kötünün iyisine sığınmış tayyibin sadece önünü kesmek istemiştir amaç bu.
Hassiktir ordan dediğim akp'li zırvası. Chp 2011'de %25 oy almış, bu seçimde yine %25 oy aldılar. Akp 2011'de %49 oy almış bu seçimde %41. Şimdi nereden oy kaymış anladın mı ? Amk verdiler elinize işte konuşmayın daha fazla.