bugün

onlar türk milliyetçiliğine düşman. yoksa kürt milliyetçiliğini seviyorlar.
günümüzün siyasilerinin çoğunun devlet insanı olma zihniyetinden çok politikacı zihniyetine sahip olmalarından kaynaklı durumdur. bir zamanlar akp de milliyetçiliği ayaklar altına almıştı ama ona rağmen mhp ile ittifak içerisinde şu an. ben temelde böyle bir düşmanlık sezdiklerini düşünmüyorum hitap ettikleri taban yani hdp seçmenleri milliyetçiliğe karşı oldukları için onlar da karşıt tavır alıyor o kadar. yarın öbür gün mhp ile yakınlaşmaya karar verirler bu sever de en büyük milliyetçi chp olur. türk siyasetinde hep böyle olmuyor mu?
Öyle bir durum söz konusu değil aslı
nda milliyetçi geçinenlerin milliyetçilik ten haberı yok haberleri olSaydı bu durumdan zamanında sadece ben türküm diyebilmek için ölen insanları unutmaz ve bu duruma yasak getirmez lerdi tv lerde fink atan terörist lere tepki gösterirLerdi.
ayılar kurtları sevmez. savaşları ölümcüldür.
genele vardım anne bugün de, televizyonda gördüğüm üç, beş siyasetçiden yola çıktım, sığım anne, evet.
hırsız rüşvetçi ve tecavüzcüye

düşman olmayan çomardır.
atatürk düşmanı oldukları için.
Milliyetçi diye geçinenler neden islamcılık yapıyor peki. Islamcılık ile milliyetçiliğin ne alakası var? Siz onu cevaplayın önce.
Genelleme yapmak istemiyorum ama çoğu chplinin milli işlere ilgisi yok. Adamların derdi içkimi sigaramı ucuza alayım kafama göre yiyip içip sevişeyim. Üretimde yer almadan sadece keyif yapayım.

Bu tip adamların milli kaygıları yok şahsi kaygıları var.

Bazılarını tenzih ediyorum.
bir zamanlar akp de karşıtdı ama şimdi milliyetçilik kasıyorlar hatta eskiden açılım sürecinde milliyetçilere faşist diyordular aynı milliyetçilere vatan hayini diyorlar.
chp'liler kürt ve ermeni sevicidir. yani türk milliyetçiliğine düşmandırlar fakat kendileri aynı zamanda kürt ve ermeni milliyetçisi olurlar böylede tezat yaşayan bir beyin yapıları vardır.
Bana ne bana ne Akp de yapdı.
görsel
Simdi gelir megri megriciler. Bana ne akp de cozum surecine katildi. Ocalanin kardesini trt ye cikardicilar.
Sorun şu ki, bu ülkede milliyetçiliğin etkin olmadığını veya milliyetçiliğin mhp ile etkin olduğunu varsayıyoruz. Bu ülkede, milliyetçilik gayet etkin. Fakat başka milletlerin milliyetçiliği etkin. Arabın, kürdün, ermeninin milliyetçiliği etkin.. Türk vatanında bir de.. Bazı düşük zekâlılar, türk milliyetçiliğine çok karşıyken ve düşmanken, diğer halkların milliyetçiliğini "demokratik hak" diye bize yutturmaya çalışıyor.. Bu ülkede kürdün milliyetçiliği nasıl etkin? Çözüm süreci.. Bu sürecimsi şey, resmen kürtçülüğün ülkeye yayılma seramonisiydi.. Malum partide de kürt kaynıyor zaten.. Mehmet metiner denen soysuz, kahrolsun türkçülük demedi mi? Kim tepki gösterdi buna? Kimse.. Çünkü türkçülük kötü bir şey falan.. Ama kürtçülük veya arapçılık, türk faşizminin bir yansıması.. Çok ezildiler, o yüzden milliyetçiliklerini, "türk vatanında" yapmaları haktır filan fıstık.. Değildir. Ben arap diyarlarında veya kuzey ırak'ta nasıl milliyetçilik yapamazsam, onlarda türk elinde milliyetçilik yapamaz.. Çünkü ulus devlet olmak bunu gerektirir. Mesela ruslar, kesinlikle başkalarının milliyetçiliğine izin vermez ülkesinde. Sergey şoygu türk-rus melezi, savunma bakanıdır ve ağır rus milliyetçisidir.. Mankurtlaşmış işte. Başka milletlerin, bizim ülkemizde milliyetçilik yapmasına kesinlikle ve kesinlikle karşıyım. Ben italya'ya gidip, orada türk milliyetçiliği yapamam çünkü bu mantıksızdır aq. Orası benim vatanım değil.. Burası ise bu ülke ise, benim vatanım.. Fakat uzun adam sayesinde kendimizi azınlık gibi hissetmeye başladık. Biz bütün milliyetçilikleri ayaklar altına aldık, türkçülük yapmak bölücülüktür dedi bu adam.. Ve türk ülkesinde hiçbir tepki görmedi.. Başkalarının milliyetçiliğini, bize sol, sjw, hümanizm, demokrasi altında yutturdular.. Peki, mhp denen sözde milliyetçi partiye ne demeli? Milliyetçiliği ayaklar altına alan adamlarla iş yaptılar.. Mhp'nin milliyetçi veya ırkçı bir parti sanılmasına çok gülüyorum açıkçası.. Milliyetçi gibi görünen islamcı bir parti mhp.. Avrupa'daki aşırı sağ partilerin yanından bile geçemez mhp.. Örneğin, finlandiya'da gerçek finler adlı bir aşırı sağ parti vardır. Bu parti, isveçlileri, mültecileri ve finlerin akrabası olan estonları bile istemez finlandiya'da.. Mhp ise, türk-kürt kardeştir diyen bir parti.. Böyle ırkçı parti mi olur allasen? Ülkücülük, islamla birleştiriyor bu ülkedeki diğer milletleri ve türkleri.. Milliyetçilik ideolojisinde, din bütünleştirici bir unsur olamaz.. Hele bir milletle bir dinin sentezi hiç mi hiç olamaz.. Özetle, bu milliyetçilik hastalıktır, milliyetçiliği ayaklar altına aldık diye gezen tayfa büyük ihtimal başka halkların milliyetçileri tarafından davar gibi güdülmektedir..
Vay amk. Demek RTE de CHP li.
https://youtu.be/tlPsRL_Kc_0
Milliyetçilik kavramını bilmeyen insan cümlesi. Chp’nin de pek tabi milliyetçi hatta ırkçı kanadı vardır. Ayrıca milliyetçilik zaten dost olunacak bir şey değildir.
arkadaşlar şaka yapıyorsunuz herhalde. chp'nin 6 okundan ve o okların ne anlama geldiğinden haberiniz yok mu? chp'yi chp yapan ilkelerden biri milliyetçilik.
milliyetçiliğede islam a da Türk e de düşmanlar.
yurt dışından yönetildikleri içindir. evet hatta net ötesi..
Milliyetcilik eşittir faşizm ve ülkeyi bölecek bir olgudur.
Milliyetcilik eşittir faşizm ve ülkeyi bölecek bir olgudur.