1. 1.
  az önce duyduğum ve artık ülkemin nerelere geldiğini bana bir kez daha sorgulatan olaydır. kemal kılıçdaroğlu'nun mitinginden dönen bir amca üstü sırılsıklam olmuş kafasında chp'nin altı oklu şapkası... otobüs şöförü şapkayı görünce önce kaşlarını çatıyor ve adamın kart basmasına bile izin vermeden otobüsten indiriyor. ne demişlerdi? hayaldi, gerçek oldu!. evet hayalde bile görsek inanmayacağımız şeyler artık gerçek olmuş.
  8 -5 ... dolaysiztumlec
 2. 2.
  sözlük bir provakatör daha kazandı...

  ülke kaybetti...
  5 -2 ... entry baronu
 3. 3.
  başörtülü olduğu için üniversiteye alınmayan, profesör tarafından hakarete uğrayan kız öğrenci.

  ülkem kaybetti.

  (bkz: kısasa kısas)
  2 -7 ... here comes the rain again
 4. 4.
  (bkz: olağanüstü iddialar olağanüstü kanıt gerektirir)
  3 ... sacmasapankonusmala
 5. 5.
  benim az once duydugum basortulu oldugu icin hastaneye alinmayan kadin haberinden daha vahim daha korkunc daha insanlik disi olay. iyide kardes kimden duydun nasil duydun mahalle karilari gibi(evet burda yazar cinsel ayrimcilik yapiyor) her dedikoduyu sozluge niye tasiyorsun.

  tanim:baslik sahibinin birilerinden duydugunu iddaa ettigi olay.
  1 -2 ... turok
 6. 6.
  provakatör kazandığını iddia eden kişiler türkiye'nin gerçeklerine gözlerini kapattığını ilan etmiş kişilerdir aynı zamanda. bu az önce olan ve biten bir olay. keşke bu tarz olaylar olmasada bizde yazmasak. geçenlerde otobüste birlikte oturduğu için ve birbirlerine sarıldıkları için otobüs şöförü tarafından dövülen sevgili çiftte sanırım yalandı. medyaya bile yansımasına rağmen. bu tarz olayları görmezden gelenlere göre zaten ileri demokrasi ülkenin her yerinde (?)
  1 ... dolaysiztumlec
 7. 7.
  tanim: tek tarafin suclamalarina dayanan "otobusde opusen cifte dayak" olayi ile ilintili oldugu baslik sahibi tarafindan idda edilen duyum-sanal(yazar burda zekice isim tamlamasi yapti) olay.
  -1 ... turok
 8. 8.
  --spoiler--
  provake ile başlar, ülkenin bölünme yolları
  klavye nasır tutar, bu zihniyet tek taraflı
  hangisi ülke menfati için çabaldı sorma gitsin.
  --spoiler--
  -1 ... entry baronu
 9. 9.
  (bkz: bir uyandım mersin deyim)
  ... abot
 10. 10.
  böyle hikayeleri uyduranlar kitap çıkartsın. yalnız zamanlama çok önemli tam seçimin bir gün öncesi olsun. tutmaz yoksa. ama çok 'satılanlara' girebilir. ikisi aynı şey değil bildiğiniz gibi.
  ... sudancebep