bugün

iddiadan öteye gidememiş skandaldır.

http://haber.gazetevatan....d=202937&Categoryid=1

(bkz: yandaş medya)

(bkz: 2009 yerel seçimleri)

(bkz: çamur atmak)

(bkz: çankaya belediyesi)
cumhuriyet gazetesi trajlarını merak ettiren hadise. bu olaya rağmen(eğer gerçekse tabi) pişkin pişkin cumhuriyet gazetesi alıp okuyabilecek mi bazıları. çağdaş ve laik dünyalarına kara bir leke sürülmüş olmayacak mı? tıpkı deniz fenerinde olduğu gibi.
(bkz: çamur at izi kalsın)
boyle hayali ihracattan bir kac milyon dolar goturen biri olsa kimsenin sesi cikmazdi. oh. bir de ben patronum desin ustune, fabl anlatsin bize, yaksin kuba purosunu kimseye caktirmadan.
akp'nin artık çok alıştığımız, "kötü mü diyorsun bana; sen daha betersin ulan!" şeklindeki afedersiniz ama, travestilerin bile sağdaki soldaki elemanlara sırnaşıp, oralı olunmadıklarında söyledikleri kadar bile olmayan adice yaklaşımının medyadaki bir tezahürü sadece. üzülmemek mümkün değil; ama üzülüyoruz bazı bazı.
derler ki, gözün yoksa beyninde mi yok skandalıdır.

--spoiler--
pek çok noktada kesik kesik birbirine eklemelerle ve montajlarla yüklü olması bu işe soyunanların kötü niyetlerini ve
--spoiler--

şimdi bi daha oku. montaj ne demek bilir misin? montaj, hani alırsın fotonu dijital ortama, koyarsın superman'in kıçına ve dersin ki, "aaa hüsamettin abi superman'in kıçıymış ahahhaha...." kime neyi anlatıyoruz ki.

ama şu var, gerçekten böyle bişey olsaydı, yer gök inler, daha yer gök inlemeden, bu adamlar istifa eder s.tirip giderdi. pişkin pişkin koltuklarında oturup evet "biz milyon euro ların a.koyduk ama, o paralarda bizi tahrik etti be kardeşim" demezlerdi.

Bana bi tane yobaz, islamcı( ne demekse bu islamcı )politika yapan adam gösterin ki allah için dürüst ve namuslu olsun denilecek haberler bütünüdür.
yasadışı yollarla dinlenmiştir bu yüzden hukuki bir gecerliliği yoktur demiş sayın başkan ve bazı yazarlar, bu senin yediğin ve dağıttığın rüşvetleri kabul edilebilir hale mi sokuyor? ben her gün buradaki yazarların anasına avradına küfür edeyim, biri gelsin benim sesimi kayıt etsin benden habersiz, sonra da uludag radyo da yayınlasın? ne diyeceksiniz? aaa çok ayıp habersiz sesini kayıt etmissin adamın'mı? sanmıyorum.

bana bir tane chp li gösterin allah için dürüst ve namuslu olsun.

not: cümlemiz chp ye oy veren zavallı ve cahil halkımıza değil, parti içinde aktif siyaset yapan insanlaradır.
hayır inanmam. vakit, kanal 7, zaman, saman bu tip haber organlarının yazdığı hiç bir şeye inanmam. belediye başkanı ağzıyla söylese dahi, inanmam eğer bu kanal veya gazeteler söylüyorsa. *
olağan gerçeklerden bir tanesidir sadece.
islamcıların yapacağı şey değil bu ...

onlar, allah korkusuiçinde yaşarlar. parayla, pulla alakaları olmaz. ne zaman kendileri ile ilgili yeni bişeyler ortaya çıksa, bi taraflarından kaset çıkarmazlar.

kanal 7gibi tam bağımsız, yansız, eğitici programlar yapan bir haber kanalı hiç yapmaz.

islamcıların hepsi sıradan, normal vatandaşlardır. lüks araçlar nedir bilmezler, milyar dolarlık servetler yapmazlar, beyinleri uyuşmamıştır, havuz sistemi kurup sağdan soldan topladığı paralarla yeni başlayanlarıda zengin etmezler.

ihlas holding gibi
yimpaş gibi
kombassan gibi
deniz feneri gibi
toplamda 53 islami finans şirketine 10 milyar euro verip, üstüne su içmezler.

kombassan'ın patronu haşim bayrama ;
"Öyle bir makine icad ettik ki, inanamazsınız. Şimdi siz buradan çıkıp gittiğinizde, bu makine buradaki elektro manyetik akımları topluyor, sizin vücut ısınıza göre bu manyetik alanların kime ait olduğunu buluyor. Böylece sizin beyninizden geçen düşünceleri bir yazıya dökerek önümüze seriyor, biz bu aleti biraz daha geliştirirsek, kainatta mevcut bulunan uzaydaki Hz. isanın, Hz. Muhammetin dalgalarını hayatta yaşadığı dalgalarını alacağız, süzeceğiz ve TVlerde canlı olarak izleyeceksiniz demesinden" dolayı 1 milyar euro verecek kadar sığ değiller.

"müslümanlığı yayıcccaaz bütün dünyaya, müslüman olmayanınnn, bree kafirler diyerek kellesini uçurucazzz yaheheheyeyy " diyerek 5 kişi bir araya geldiğinde cihad ilan etmezler.

sevimli insanlardır. kutsal kitabımızı sadece yol gösterici olarak görürler, kullanmazlar. küçük yaşta çocukları bedava okutacağız diye alıp, beyinlerini sulandırıp, toplum içine atmazlar.

devletin her kademesine hatta devlet memurluğu(!!!) kadrolarını bile, "şeriat" yanlısı, "cumhuriyet" ve atatürk düşmanı insanlarla doldurmazlar...

bunu, bilim'in kutsallığına inanan, çağdaş geçinen, tüm dinleri, dilleri, ırkları, renkleri birbirinden ayırmayan, kendine insanca yaklaşan tüm insanlara kucak açmasını bilen, herşeyi hazmetmesini bilen, doğruya doğru yanlışa yanlış diyecek zekaya sahip olan, ortaçağ karanlığına gitmek istemeyen gerizekalılar yapmıştır....
(bkz: deniz feneri)
(bkz: kılıçdaroğlu vs dengir mir mehmet fırat)
(bkz: abdüllatif şener in şok sözleri)
(bkz: gündemi değiştirin lannnnnn)
malum u ilan etmenin dışında bir gelişme degildir, nerde chp li birisi var orada adam kayırma, meshepci yapılanma mevcuttur.
deniz feneri davasını unutturmak için yapılan hedelerden biri.yukarıdaki satırlarda rüşvet aldığı mı iddia ediliyor vediğimi belli değil. reklamları yapılsın, isimleri geçsin diye i nokta melih'in gazetecilere verdiği avanta ve sadece bir ruhsat işi için gidin şu adrese yardım yapın denildiğini hiçe sayanların büyüttüğü olay. varsa suçlu verin mahkemeye ortay çıksın! öyle haberle şunla bunla olmaz.
deniz feneri davasını haber yapamayan medya, deniz feneri ile aynı karede yer almak istemeyen rte; deniz feneri davasının dosyalarını daha isteyeceklerini belirten bürokratlar.

davayı unutturma çabası mı acaba?
--spoiler--
KASETLER MONTAJ

iddiaların ardından Başkan Eryılmaz şu yazılı açıklamayı yaptı:

"Gayri ahlaki bir yöntemle insanları gizlice dinleyerek ele geçirdiklerini iddia ettikleri şeyin pek çok noktada kesik kesik birbirine eklemelerle ve montajlarla yüklü olması bu işe soyunanların kötü niyetlerini ve aslında bu işin sonucundaki kötü akıbetlerini bir biçimde ortaya koymuştur. Bu yasadışı, hileli ve kişi haklarına sığmayan kurumumuza karşı komplo kuranların hepsi yargı önünde tek tek hesap vereceklerdir.

Çankaya Belediyesi Ankaranın göz bebeğidir, sosyal belediyeciliğin göz bebeğidir.

AKPnin son günlerde belgeli bir biçimde köşeye sıkışıp, yolsuzlukların tozu dumanı arasında boğulmasının bir faturası bize asla kesilemez. AKPnin belgeli yolsuzluklarını milyon dolarları bulan kirli ve akçeli işlerinin herkesin diline destan olduğu bir ortamda kim bizi hangi cüretle, hangi belgeyle ve ne hakla suçlayabilir. işin gülünçlüğü, tuhaflığı ve basitliği şuradadır: Belediyenin resmi evraklarıyla bizzat belediyenin yasal yollarla aldığı diz üstü bilgisayarların hayal mahsulü ses bandında sanki rüşvet gibi alınıp dağıtıldığının öne sürülmesi bile bu işi acemice yapanların yakayı ele vermesini beraberinde getirmektedir. Belediyemizin Satın Alma Müdürlüğü tarafından 2401 2005 tarih ve 18-0365 sayı ve kararı ile satın alarak ve demirbaş kaydı yaptığı ve tek tek belediye meclis üyelerine zimmetlediği diz üstü bilgisayarlar akla ziyan bir biçimde rüşvet diye piyasaya sürülüyor. Bunu söyleyenlerin aklına şaşarım, alnını karışlarım.

Yine bu her yeri eklemelerle dopdolu ses kaydında tavacı Recep Usta adlı birisinden 150 bin dolar alındığına dair gülünç ve saçma bir iddia vardır. Tavacı Recep adlı kişinin böyle bir iddiayı reddetmesindeki dürüstlüğün ötesinde söylenecek şey şudur: Biz Çankaya Belediyesi olarak Tavacı Recepi yasa dışı olarak işgal ettiği yerlerden, tıpkı insanların giremediği Maltepe Pazarını ve sosyete pazarlarını temizlememiz gibi, söküp çıkardık. Burada bize duyulan kin ve nefret ve mantık hatası kendisini hemen ele vermektedir. Bizim taviz vermeden yerinden söküp attığımız bir kişiden hangi mantık ne tür para alındığını iddia edebilir? Bütün bunlarda gösteriyor ki bütün yapılanlar alelacele bir biçimde projektörleri AKPnin üzerinden CHPye çevirmekten ibarettir. CHPnin tüm yönetim birimleriyle yek vücut olmasını ve bunun bir yansımasının Çankayada Belediye Başkanı ve meclis üyeleri arasında olmasını çekemeyen şer güçleri şunu bilsinler ki CHP Çankayada hizmetleriyle bir kaledir. Öyle de kalacaktır. "
--spoiler--
somut belgeye dayanmayan, yine yasa dışı biçimde " elde edilmiş veya oluşturulmuş " ses kayıtlarına dayandırılan olaydır. yalnız başlık süper. hem cumhuriyet halk partisi'ne çamur atılıyor, hem çankaya belediyesi'ne hem de çankaya belediye başkanı muzaffer eryılmaz'a. birincisi, elinde somut bilgi var mı kardeşim ses kaydından başka? yok. şu teknolojik ortamda her hangi birisinin sesini kaydedip sonra o ses kaydı üzerinde mikser yardımıyla istediğin gibi oynayabilir misin? oynayabilirsin.

chpli başkanın haberini milliyet de yazmış, hürriyet de yazmış.. siz hiç yandaş medya diye tabir ettiğimiz gazetelerde hiç akpli bir vekil ya da belediye başkanının yasa dışı bir olayının tüm açıklığıyla yayımlandığını gördünüz mü? ben görmedim. o yüzden yandaş medya deniyor işte bunlara. understand ?

hadi deniz feneri derneği davası'nı unutalım, kapansın bitsin. şaban dişli milletvekili olarak devam ediyor yoluna onu da affedelim. ah şu gaziantep büyükşehir belediyesi yok mu, 70 küsür milyon dolar mıydı oradaki üreticiyi mağdur ederek sağlanan rantın değeri? ama o da görmezden gelinsin. kuddusi okkır diye bir adam vardı hani, ergenekonun kasası demişlerdi. adamın ssk borçlarını bile ödeyemediği ortaya çıkmıştı. içerde bir sene suçsuz yere yatmış, yakalandığı kanserden dolayı hayatını kaybetmişti hapisten çıktıktan bir kaç gün sonra. o olay hakkında da soruşturma açılmasın. rtük başkanı zahid akman'ın yediği haltlar arka arkaya belgelenirken, adam canlı yayında bile yalanlar söylerken, kendisi hala o koltukta oturup tayyip'in kanatları altında gününü gün etmeye devam etsin. zaten alman yargısı kakadır, boktur. eruygur ve tolon paşaların sağlık sorunları sebebiyle mahkeme heyetine sundukları raporları dikkate almayarak, tutuksuz yargılanma taleplerini reddedip, bu ülkeye 50 yıl hizmeti geçmiş, yeri yurdu belli olan iki insanın 65 yaşında kodese tıkılması ve daha sonradan rahatsızlanıp, hastane köşelerinde iyi olmaları için dua edelim ama buna sebep olan sorumluları da görmeyelim, es geçelim.

tek suçlu chpli çankaya belediye başkanıdır. idam cezası geri getirilsin. 2 günde yargılanıp asılsın ankara kızılay meydanında. ibreti alem için yarım saat sallandırılsın.
dengir mir'in skandallarının akabininde ortaya çıkmasına şaşırılmayan skandaldır. sırada ne var orasını allah bilir ama taraflar birbirlerini açık açık tehdit ediyor, daha çok skandal görürürüz böyle. bir olay da adam akıllı tartışılsın mnakoim! gündem değişmekten bıktı akp yeni gündemler yaratmaktan bıkmadı. bokun üstünü bokla örtmeye çalışıyorlar bu yolla da her haltı yer bu insanlar. yarın ülkeyi devretseler eş zamanlı birkaç bomba patlatıp halkın dikkatini dağıtmaya çalışacaklar..
haberin fasık kaynağı için: http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=12975

kaynağı için: http://www.haber7.com/hab...azdan-rusvet-dersleri.php
günün bomba haberidir.

Başkent in gündeminde önceki gün Fırat ile Kılıçdaroğlu düellosu ilk sıraya yerleşirken, Kanal 7 ve Ülke TV nin akşam haberlerinde CHP li Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz a ait olduğu öne sürülen bir ses kaydı yayınlandı.

CHP li Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz a ait olduğu iddia edilen ses kaydıyla ilgili haberler akşam saatlerinde haber7.com da yayınlandıktan sonra bazı internet sitelerinde ve dün de bazı gazetelerde yer aldı.

Eryılmaz ın bazı CHP li Meclis Üyeleri ve Çankaya Belediyesi çalışanlarından yakındığı anlaşılan ses kaydında şu ifadeler yer aldı:

Gayri resmi bir spor kulubümüz var. Biz bazen oraya yardım istiyoruz, oraya araba aldırıyoruz. Mütahitlerden alınanlar ise Belediye Meclis üyelerine dağıtılıyor. Bu para ayda 100-150 bin YTL'yi buluyor.

* Şimdi biz burada... Şeylerle, yamyamları onları doyurmak için benim dört ayrı eski Muzzafer olmam gerekiyor. Bunlara para bulmak için 50 takla atıyorum.

Bazıları dilleniyor tabi
* 100-150 milyar borç alın da Meclis üyelerine verilecek.

* Yani bizim burada bunu yaparken de bunların bazıları dilleniyor tabi.

* Ama yapılan burada esas şey, imar konuları var. imarda adam diyor ki benim yerim şurada var. Diyoruz ki git, kulübe bağışla, minibüs al falan...

* Her gelen dosyanın üzerine atlıyor. Ben buradan ne götürürüm. Hergün koltuğunda dosya..

* Dışarı çıkıyor diyor ki işini hallettim şu kadar ver. Ben burada son dört ayda, adam bizde, resmen tehdit etti.

On gündür Allahım şaştı

* Ben 10 gündür benim Allah ım şaştı. Ben hiçbir işe bakamıyorum. Bu herifler için gidip mütahitten rica ettik, 75 bin dolar borç alıp, 50 laptop dağıttık.

* Personel dediğin işte bu tipler. Yani TiP çi DEHAP lı... Benim yanımda CHP yi eleştiriyor. Burada partizanlık yapmıyorum ama partiliyim.

izlemedim inceleyeceğim

Eryılmaz ise Kanal 7 de yayınlanan bu iddialar konusunda Televizyondaki haberi izlemedim. Sadece birkaç arkadaştan duydum. Önce söz konusu haberleri izleyeyim, inceleyeyim, sonra açıklama yapabilirim dedi.

Cumhuriyet e ödeme

Bak şimdi Balbay a neredeyse 1.5 aydır ödeyeceğiz. 100 milyar ödememiz lazım. Yok çıkmadı. Adamlardan gazete alıyoruz, ilan veriyoruz, yazı yazıyoruz. Kolay değil gazete. Hiçbir yerde çıkmıyor bizim yazımız. Kimse vermiyor yazımızı, Cumhuriyet veriyor bir tek. Cumaları yazıyoruz. Melih in elinde Sabah grubu. Hürriyet diyor, yazmıyorlar. Emin Çölaşan la Bekir le Fikret le hepsiyle konuşuyoruz, yırtınıyoruz. Her dediklerini yapıyoruz, iki satırımız çıkmıyor hiçbir yerde.

http://www.milliyet.com.tr