bugün

henüz alışveriş merkezi yapılmamış şehirlerimize alış veriş merkezi yapacagız ki esnaf iş yapamasın fazla iş yapınca azıyor. *
darbe serbest olaacaaakkk.
üniversitelere mini etek dışında kıyafet kabul edilmeeyeceeekkk,
paranın üstündeki resim değiştirilerek deniz baykalın resmi konulacak.
seçimler yaklaştıkça iyice komikleşen ve bi s.. git dedirten vaatlerdir.
aylik baglamak ile bir kereligine komur-yiyecek dagitmayi bir tutan bunyelerin kendini asiri zorlamasiyla yanlis anlamayi basardigi vaat.

siz aylikla sadaka kavramini bir tutuyorsaniz bu demek oluyor ki devlet tum memurlarina sadaka dagitiyor.
kocaeli büyükşehir belediye başkan adayı sefa sirmen in her mahalleye kuran kursu açacağım demesi.
adı üstünde vaattir.
yapılmış bir işle yapılacağı iddia edilen işleri karşılaştırmak hangi akıl-mantık-zihniyete uyar allasen?
baykal geçen seçim kampanyasını vurgunlara, rte'ye yönelttiği zaman "hiç yapacaklarını süylemiyor" diyenler şimdi "hep şunu yapcez deyolaa" şeklinde ağlaşıyorlar şimdi.
korkudan diyorum korkudan.
şahsen ne kılıçdaroğlu'Nun ne karayalçın'ın kazanabileceğine ihtimal veriyorum.
ancak topbaş ve gökçek'in bu kadar çırpınmaları, terlemeleri; a ka pe holiganlarının sürekli bu ikiliye yüklenmeleri kendilerinden ne kadar korkulduğunun da göstergesi.
adı üstünde seçim vaadi be anam.
siz vaatlerden değil seçimlerden sonraki yargılamalardan korkun.
laikliğin kitabını yazacagız, yetmeeez laiklikten çorba yapıp dagıtacagız laiklikle karın doymuyor diyenlere inat, yetmeez laikliği adam şekline getirecegiz, yetmeez laiklik bilincini yaymak için sakallı, türbanlılara sokakta tepki gösterip onları arabistana kadar kovalayacagız, yetmeeez laik müteahhitleri iski ve askide yaptıgımız gibi destekleyecegiz, yetmeezz laikim diyen pkk'lıları bagrımıza basacagız, yetmeez insan laik olmaz devlet olur diyenleri gaz odalarına atacagız, yetmeez din özgürlüğü isteyenleri eşşek sudan gelinceye kadar döveceğiz, bre yobazlar bre aymazlar bre densizler laiklik varken baska dine ne ihtiyac duyuyorsunuz layyyn
şaşırtan bir durum. ama şaşırtan yapılan vaatler değil bu vaatlere şaşıranlar. arkadaşım şaşırdığın chp zamanında cem uzan'ın mazot 1 ytl olacak vaadine ortak olmuş bir parti. daha ne bekliyorsun. ha şahsi kanaatim ise son derece yerinde vaatler olduğu. madem millet bu tür şeyleri duymak istiyor, madem insanımız kendisi kazanmaktan çok birilerinin kendisine vermesini bekliyor oyunu kuralına göre oynayacaksın.

sonuçta ha akp, ha chp, ha mhp ne farkı var, onların tek amacı senin oyuna ulaşmak gerisi hikaye. bu konuda ilgili arkadaşlar biraz araştırsın bakalım yerel seçiminden genel seçimine kaç aday , aday olduğu yere ait, orada doğma büyüme, oranın sorunlarını tam olarak bilir. hadi bunları da geçtim kaç aday gerçekten taban istediği için seçimlerde aday gösterilir.
bursunuzu aldık yetmedi üzerine para alacağız!!!

edit: inanılmaz, ama aramızda ya chp başkan adayı var ya da giden bursları alan bir şahsiyet.
"akp çaldı çırptıııı!!! biz çalmayacağıııızzz!!" dan başka bir şey yoktur.
ak partili belediye başkanlarının yaptığı hizmetleri bir yandan eleştireceksin, bir yandan onların vaatlerinden daha acayip vaatlerle ortaya çıkacaksın. bazen anlamaya çalışsam da anlayamıyorum. şimdi:

kemal kılıçdaroğlu ve murat karayalçın diyor ki:

her fakir aileye 600 tl aylık bağlayacağız.

kardeşim, siz değilmisiniz hükümeti sadaka devleti yaratıyor diye eleştiren, siz değilmisiniz kömür yardımlarını popülizm diye eleştiren...ee bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezler mi adama...

artı,

sen hükümet değilsin ki sadece belediyesin...fakir vatandaşa maaaş bağlamak senin görevin mi kardeşim...dünyada nerde bunun örneği var...bilen var ise bize anlatsın...