1. 1.
  CHP'li seçmen hiç bir şey ifade etmeyecek olan çağrıdır. O değil de adamın twiti hala duruyor lan, silmeye gerek bile duymamış.. Tabiri caizse malını iyi tanıyor. "Nasıl olsa bu tırkolardan her türlü oy alırım" diye düşünüyor olmalı.

  https://twitter.com/alper...s/676043437393772544?s=19

  chp li adayın öcalan a tecrit kalksın çağrısı
  3 -1 ... zall bana hep abi der
 2. 2.
  cehapeli, hiç şaşırmadım. bu zillet bi bitmedi. evet.
  2 -3 ... nevilevile
 3. 3.
  https://m.haberler.com/ak...ocalan-li-7978859-haberi/

  Bu tweetten 3 gün sonraki külünk ün meclis konuşması.

  "AK Parti istanbul Milletvekili Metin Külünk, konuşmasına "Şu an Cizre'de, Nusaybin'de, Diyarbakır'da, Silopi'de, bu coğrafyada barışı kalıcı kılmak için terörle ve teröristlerle bir büyük mücadelenin içerisinde olan Yavuz Sultan Selim Han'ın torunları olan güvenlik güçlerimizi Rabia selamıyla selamlıyorum." diyerek başladı. Ancak bu selamlama muhalefet milletvekilleri tarafından tepkiyle karşılandı. 

  Kürsüden çeşitli fotoğraflar gösteren Külünk, "Sokakları terörize eden, hendekler kazan PKK ve ona destek olanlardır, bu fotoğrafın sahipleridir." ifadelerini kullandı. Külünk, şöyle konuştu: "Türkler için Jöntürkler, Araplar için Baas rejimi ne ise Kürtler için de PKK ve ona sırtını dayayanlar aynıdır. Bu coğrafyadaki halkları islamsızlaştırma projesinin Kürtlere dayatılmış versiyonu PKK terör örgütü ve onun siyasi aklıdır. Terör örgütü polislerimizi, kamu görevlilerimizi, askerlerimizi şehit ederken sesleri çıkmayıp uyuyanlara selam olsun! Hendeklere ses çıkartmayanlar, bu fotoğraf karşısında sus pus olanlar. Sizler, sözde, barışı, silahsız siyasi hareketi temsil ettiğiniz söylüyorsunuz ama barışta imralı'nın bile gerisinde kaldınız. Bu coğrafyada üç hedef vardı son dönemde: Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 1: imralı, 2: Barzani, 3: Siz. ikinci hedefe enterne edilmesine ses çıkarmıyorsunuz, onu tasfiye etmek için bir büyük gayretin içerisindesiniz."

  Bu sözler üzerine MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Sayın Başkan, Cumhurbaşkanıyla terörist başını bir tutuyor, bu hakaret değil midir ya? Hiçbir sözünüz olmayacak mı sizin?" diyerek tepki gösterdi. 

  HDP'ye yönelik olarak "Geçtiğimiz Nevruz'da Diyarbakır'da barış mektubu okunan 'PKK'ya silah bırak' diyen, kongreyi toplamaya çağıran Öcalan'ın iradesini hendeğe gömen sizsiniz." diyen Külünk, şöyle devam etti: "Düşün bu coğrafyadaki bu büyük milletin yakasından. Şu bir gerçektir: HDP'li siyasetçiler bundan böyle hendeğe düşmüş siyasetçiler olarak anılacaklardır. Çünkü, HDP kendini hendeğe gömmüştür. Bakın, Osman Öcalan ne diyor? 'Kürt halkı adına bu savaşı reddediyorum.' diyor. Her yer yakılıp yıkılıyor -kutsallar kalmadı- Diyarbakır'da cami yaktınız yetmedi, AlmanyaStuttgart'ta cami yaktınız, bir çift sözünüz yok. Aynı şeyleri, Osman Öcalan'ın söylediklerini siz söyleyebiliyor musunuz? imralı 'Savaş dönemi artık bitmiştir.' diyor, siz de diyebiliyor musunuz? Diyemiyorsunuz, diyemezsiniz. Çünkü, asıl esaret altında olan askerlerimiz ve polislerimiz değil, sizlersiniz. Çünkü, sizler ruhlarınızı kirlettiniz. Sizler için üzülüyorum. HDP -üzgünüm- PKK'nın esareti altında bir siyasal hareket hâline kendini dönüştürmüştür." 

  Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Devlet Başkanı" ifadesini de kullanan Külünk'ün konuşması MHP başta olmak üzere üzere milletvekilleri tarafından tepkiyle karşılandı. HDP Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım ise "Allah bazen böyle şaşırtır işte. Evet, doğru söylüyorsunuz, Öcalan, üç yıl, bu ülkenin toplumsal barışına mühür basmış -sizin de ifade ettiğiniz üzere- bir barış mimarıydı. Peki, Sayın Öcalan bir barış iradesiydi de ve bu rolü vardı da 5 Nisan'dan beri neden ağır tecrit koşulları altında ve bugünkü kaotik ortamın yine bir barışa evrilmesine müdahale etme şansını vermiyorsunuz? Neden tecrit var? ikinci bir husus, tabii, arada böyle doğruları yanlışlıkla söyleyebilirsiniz, bozuk saat de günde 2 defa doğruyu gösterir, böyle söylersiniz. Her şeyi getirip hendeğe bağlayamazsınız." dedi. "
  2 -1 ... atlant isten gelenadam
 4. 4.
  Mide bulandırıcıdır.
  2 ... zall bana hep abi der
 5. 5.
  Bu cehape zihniyetinden başka ne beklenir.
  2 ... haylaz sirin
 6. 6.
  https://www.youtube.com/watch?v=O3CYSbiRb0Q+
  ... isminiunutanadam