1. 1.
  KESiNLiĞi DOĞRU OLMAMAKLA BERABER, iYi PARTiNiN MECLiSTE YER ALARAK SEÇiME GiRMESi ADINA YAPILAN BiR HAMLE OLDUĞU AÇIKTIR.
  2 -1 ... katmir
 2. 2.
  Chp nin erdoğana karşı iyi partiyi seçime sokma, karşı ittifakı güçlendirme çabası. Peki Bu denklemde Kim eksik? Hdp. Evet hdp ile de ittifak yaptımı safları güçlendirir artık. Yaparsa hiç şaşırmayın. Ayrıca meral akşener fetöcü diyenler halt etmişler..! iyi parti bugüne bügün chp ile bir nevi taktiksel ittifak yaparak ne kadar hukuka uygun atatürkçü demokratik bir parti olduğunu millete göstermiş oldu..! iyi partiye oy veren sözde ülkücüler de sevinsinler artık..! Zira cumhuriyet size sahip çıktı işte fena mı?!! Biz bu milletin başına fetö yü bela edenin chp olduğunu söylediğimizde, akp yi ve erdoğanı yerden yere vuran sevgili chp li kardeşlerimiz dut yemiş bülbül gibi şakısınlar şimdi..

  Neydi slogan erdoğanı başkan yaptırmayacağız. Neye mal olursa olsun. Gerekirse fetö ye rağmen öyle mi? Evet fetö ye rağmen.. bahçeliye bir ton laf söyleyen, meralin eteğinin altına sığınan çakma ülkücülerde, chp ile kanki olmuş. Olsun varsın. Davaları bir onların..

  --spoiler--

  CHP'den 15 milletvekili iYi Parti'ye geçti

  CHP'den 15 milletvekili bugün istifa ederek iYi Parti'ye katıldı. iYi Parti'nin böylelikle Meclis'te grup kurarak seçimlere gireceği belirtiliyor. CHP'den istifa edip iYi Parti'ye geçen 15 isim de açıklandı.

  Ankara'da erken seçimler öncesi sıcak gelişme... CHP ve iYi Parti yapılan görüşmeler neticesinde anlaştı.

  15 CHP milletvekili iYi Parti'ye geçti. Bu hamle ile iYi Parti'nin TBMM'de grup kurarak seçime girmesinin sağlanacağı belirtildi.15 CHP’li milletvekili geçtiği takdirde, 5 milletvekili olan iYi Parti TBMM’de grup kurma sayısına ulaşıyor. Akşener'in cumhurbaşkanı adayı olması için 100 bin imza şartı da gerekmiyor.

  Seçim Kanunu’na göre, bir partinin seçime katılabilmesi için, “illerin en az yarısında, oy verme gününden en az altı ay evvel teşkilat kurmuş ve büyük kongrelerini yapmış olmaları veya Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gruplarının bulunması şartını” yerine getirmesi gerekiyor. iYi Parti’nin, 6 ay şartına takılması durumunda, TBMM’de grup kurmak için gerekli olan 20 milletvekili şartının yerine getirilmesi için en az 15 milletvekiline daha ihtiyaç bulunuyordu.

  http://www.hurriyet.com.t...-partiye-gececek-40813377

  --spoiler--
  -2 ... royall stars
 3. 3.
  oylar bölünmesin saçmalığı ile akp'nin oyları her geçen sene arttı, chp yönetimi türkiye'nin en önemli seçiminde hata yapmaz.
  edit: herkesin kolayca kandırabildiği akp'yi bu sefer de muhalefet kandırdı, çok mu? iyi parti seçimlere giremesin diye götlerini yırttılar ama hak ettiklerini buldular.
  2 ... kavunvebira