bugün

chp'nin oy toplamak için yapması muhtemel açılım (!)
kendi kazdığı kuyuya düşmektir zira an itibariyle iktidarda olan partiyi bu sebebten çok eleştirmişlerdir.*
(bkz: AKP halkevleri) *
''ali sami'' demek yeterli olacaktır sanırım.
AKP'nin Kürt açılımının bir benzeri açılımdır.

Vatandaşa AKP Kürtler Roj TV izleyeceğine Otursun TRT 6 izlesin diye üniter devlet yapısıyla oynamaya kılıf bulmaktadır.

ne güzel kürtler TRT 6 izlesin Türkler TRT 1

ilerde Kürtler Kendi okullarına gitsin Türkler kendi okullarına

Daha da ilerde Kürtlerin kendi hukukları olsun Türklerin kendi hukukları

Bu iki ayrıştırılmış topluluk nasıl birbiriyle kaynaşsın O sorun.

CHP ise Cemaatler tarikatlar kuran kursu açacağına Diyanet açsın demektedir.

Bana kalırsa CHPnin önerisi doğru olmakla beraber bu öneriyi CHPnin veya da herhangi bir siyasi partinin yapması saçmadır tamamen sivil toplumun isteğiyle şekillenmesi gereken olaydır.
seçim zamanı dışında yani bir vaatten bir oy avcılığından öte bir fikir olsa idi yararlı olabilirdi. ana fikri din eğitiminin diyanet işleri başkanlığı kontrolünde yapılması. samimi duygularla hayat geçirilse hem din eğitiminin yetkili kişilerce verilmesi hem de eğitim verilen yarlerin kalitesinin yükselmesini sağlıyabilir, uzun vadede de özellikle din konusunda halktan uzak kalmış chp'yi halka yaklaştırabilirdi.

ama samimiyetten uzak buram buram seçim vaadi olan bu adım bırakın chp'yi kendisine oy verenlere yaklaştırmayı kendi tabanından bile uzaklaştıracaktır. ders alınır mı? sanmam.

hani ofsaytın ne olduğunu bilmeyenler vardır ya, ha işte bu ofsayttır.
(bkz: at sikine kelebek konmasi)
deniz baykal ve ekibini artık yedi bela hüsnü filmindeki malik ve adamlarına benzetir oldum bu olaydan sonra..

deniz baykal: beyler bu adamlar artık iyice ülkeyi parselledi. bütün i$lerimize çomak sokuyorlar.
kemal kılıcdaroglu: aynen denizcim. napsak acaba
deniz baykal: bok atıyoruz olmuyor, kavga ediyoruz yok. olumlu yaptığı i$lere bile muhalif oluyoruz genede olmuyor olmuyor!
kemal kılıcdaroglu: aklıma bir $ey geldi ba$kanım.
deniz baykal: bir öncekilere benzemesin kemal !
kemal kılıcdaroglu: yok ba$kanım bu sefer sağlam bir fikir geldi aklıma. bu sefer indiricez onları. tayyip hava alıcak havaa ahahah
deniz baykal: söyle bakalım
kemal kılıcdaroglu: onları kendi silahları ile vurucaz ba$kanım
deniz baykal: o nasıl olucakmı$?
kemal kılıcdaroglu: çar$aflı, türbanlı kadınları mitinglerimize getiricez, kuran kursu açıcağımızı söyliyicez her mahallede. kısacası siyasete dini alet ediceğiz ba$kanım.
deniz baykal: yutarlar mı dersin?
kemal kılıcdaroglu: yutma mı ba$kanım...

seçim sonrası konu$malar:

kemal k. : "siyasete dini alet etmekte" ba$aramadı efendim
deniz baykal: dedim ben sana, dimi !
kemal k : aklıma bir fikir geldi ba$kanım !!
deniz baykal: sus artık ! asıl benim aklıma bir fikir geldi.
kemal k : nedir ba$kanım.
deniz baykal: rizeye telgraf çek kız ismet hemen gelsin.
kemal k : kız ismet ha. kız ismet . kız ismet' in bitirmediği i$ yok. i$te $imdi tayyip cayır cayır yandı...
chp bugüne kadar sürdürdüğü politikayı değiştirdi ve riyakarlık yapmaya başladı ama bizim vatandaşımız artık yemiyor bunları sayın baykal, en güzeli sende halkına kömür, soba, beyaz eşya dağıtmayı dene bence bu yöntemden daha etkili olurdu.
(bkz: chp mahalle evleri)
(bkz: akp meyhaneleri)