bugün

Günlerdir aklımı kurcalıyor.Tüm geçmiş yönetimleri yapılan ve yapılmayanları düşünüyorum.Görüş belirtmeksizin tüm miting, açık oturum vaadler hepsini ilgiyle takip ediyorum.Sizin bu konuda ki düşünceleriniz neler ?

Eskisinden kötü mü olur gerçekten ?
istediğiniz kadar eksileyin. sağcısı solcusu hiçbir farkı yok, bunu daha önce defalarca yazdım yine yazıyorum belediyeye hizmete aday olunmaz, valla bak ben daha az yiyeceğim diye aday olunur.

chp istanbul ve ankarayı alırsa kendine yakın olan şirketler insanlar para yemeye devam eder. değişen tek şey para yiyenlerin isimleri olur.
sohbete mesajdan devam edeceğim değişikliktir.
Bir kaka olmaz.
Hatta: daha kötü olur.
Tam bir kargaşa kaos keşmekeş bir durum yaşanır.
yaşadığım ilçeyi chp'li belediye yönetiyor.

evime yürüyerek 5 dakika mesafeye mustafa kemal atatürk yarı olimpik yüzme havuzu ve spor tesisleri diye muhteşem bir tesis yaptılar. evim ankara'nın en yüksek yerinde. karda çıkması çok zor oluyor. bir telefonla hemen sokakları tuzluyorlar. bu kış bir kez bile sıkıntı yaşamadım. yenimahalle kart diye bir şey yaptılar. ihtiyaç sahipleri kredi kartı kullanır gibi bütün ihtiyaçlarını rencide olmadan, bir yere mahkum olmadan istediği yerden istediği gibi yapıyor. bunlar gibi kuyruklarda perişan olmuyor. 200 gr. çay için birbirini yemiyor. beni bilen bilir. ülkücü milliyetçi-muhafazakar bir insanım. chp'ye kesseniz oy vermem ama yerelde hem ilçe hem il için oyum chp'ye

boşuna goy goy yapmayın. ben 36 senedir ankara'da yaşıyorum. evlenene kadar etimesgut'ta yaşadım. oradaki ampülü södürdük. hırsızı defettik. burada da inşallah aynısını yapacağız. akp demek talan demek. yağma demek.

edit: yazmayı unutmuşum. ankara ve istanbul'u chp alırsa her şey olduğundan daha iyi olur. hükümet erken seçim kararı alır. bahçeli bu sefer desteğini çeker diye tahmin ediyorum.
Sadece Ankara ve istanbul’u CHP adayları yönetecektir.Onların fikir dünyasını göreceğiz.Halk 5 senelik icraate bakıp tekrar değerlendirmesini yapacaktır.

Ölüm kalım meselesi falan diyenlere inanmayın, sizi salak yerine koyuyorlar...
ankara ve istanbul eski günlerine geri dönmeye hazırlansın.
Güzel olur. Başkenti ve istanbul'u alamayan akp diye taşak geçeriz.

CHP kendini kanıtlamak için epey bir şey yapar. Belediye yolsuzlukları dökülür, yıllardır çalışan kadrolar işten çıkartılır. Çaycı dahil.
Resmi işler bir süre yürümez, fıtık olur.

Güzel olur, değişiklik iyidir.
değişimin ilk adımı atılmış olur.

(bkz: çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu tamam mı)
istanbul için düşünecek olursak herkes tarafından populer güleç mizaçlı sempatik adam bibali yıldırımın karşısına hangi adamı koyarsan koy kaybedecektir. bu duyguyu vakti zamanında ekmellettin sarılgül de tattı. sırada ekrem imamoğlu var.

ankaraya gelecek olursak ankarada kıran kıran mücadele var inkar etmiyorum. bu hafta içerisindeki kararsızların durumu kazananı belirleyecektir.
Akp kadrolarını tasfiye edilir.

Birazda chp yer.

Sırayla yesinler, bizde kavga dövüş devam.
az kaldı 6 gün.Ak kara belli olacak.
SENELERdir istanbul ve Ankara'da çalınan paraların, yapılan yolsuzlukların ortaya çıkması demektir.
Ayrıca akpliler 2 büyük gelir kapısından mahrum olacağı için, yiyici takımı akp'den uzaklaşacak ve akp içinde bir çözülme yaşanacaktır.

Beter olurlar umarım.
Erdoğan nisan'da kayyum atar.
eğer chp istanbul ve ankara'yı alırsa, yani seçmen bu mallığı yaparsa, bu demektir ki, bir daha asla alamayacak. bu son olacak. çünkü seçmen öyle pişman olacak ki, ilk belediye seçimlerinde biz ne bok yedik diyerek tekrar akp adayına oy verecekler. ama tabi istanbul ve ankara'nın bu şekilde yıllar kaybetme lüksü var mıdır? bence hayır!
bu ülkede sağ parti belediyesi demek fazla şaşalı hizmetler ve yüklü borç, sol parti belediyesi ise yetersiz hizmet ama nispeten borçsuz belediye anlamına gelir. chp o belediyeleri alırsa önce eski borçların ve yolsuzlukların yaygarasını yapacak. bundan iyi de prim yapacak ilk zamanlarda. ama daha sonra insanlar haliç'in kokan bir yer değil gezilebilen bir yer olduğunu hatırlayıp ilk seçimde chp'li başkana tekmeyi vuracak.

haliç sadece bir örnekti.
alırsa ekime, almaz ise kasıma, chp de olağüstü genel kurula gidilir yeni başkan için....
Suların akmadığı, çöplerin toplanmadiğı, bok kokulu günler geri gelir. Evet.

Ben mazoşist miyim, niye cehapeye oy vereyim, kaşınıyor muyum?

izmir'liler bu çileyi cekmelerine rağmen CHP'ye veriyor, olabilir kendi tercihleridir efendim.