bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. .
    "iyi de neden bu öfke" dedirten türden başlıktır. o gelirse öyle olur, bu geldi böyle oldu paranoyaları yapmanın alemi yoktur. herkes demokratik düzene saygılı ve sağduyulu olduğu sürece ülke falan karışmaz. sağduyu ile hareket eden bir halk hariçten karıştırmak isteyen olursa ona da pabuç bırakmaz. seçim kazanıp da beceriyle yönetemeyen parti sonraki seçimi kaybeder gider. provokasyon yapıp da ortalığı karıştırmanın ise hiç mi hiç alemi yoktur.
    4 -1 ... usualsuspects
  2. .
    olmayan gerçektir. bu ülke sadece sol parti tarafından oluşturulmuş bir hükümeti görmeyeli uzun zaman oldu. demokratik bir ülkede yaşıyorsak chp'nin iktidara gelebilecek olması da doğal bir durumdur. nasıl ki akp %47 oy ile iktidara gelmiştir. aynı o şekilde. kimse akp'ye iktidar olmadan birşey söyledi mi? söylemedi.

onlar da gelsin hükümete. beğenmezsek onlar da gider. demokrasi budur.
    3 ... kayrahan
  3. .
    (bkz: akp li güruhun demokrasiden korkması)
    3 ... system error
  4. .
    chp ve iktidar!
    ikisi yanyana duramaz,
    muhalefeti bile doğru dürüst yapamayan bir partiden bahsediyoruz!
    ne iktidarı.
    2 -3 ... bahtitersdomalmislarinyancisi
  5. .
    asla mümkün olmayacağı için doğru olmayan gerçektir. chp baykal gibi başarılı bir adamla bile anca muhalefeti görebilmişken, ezik bir pohpohlanmış lider ile barajı bile geçemeyecektir.
    4 -6 ... creepy doll
  6. .
    bazen çocuklar olmadık şeyler istiyorlar. her insanı ciddiye alan biri olarak çocukların inanılmaz, gerçekleşemez isteklerine cevap vermeye ve olamayacağını anlatmaya çalışıyorum. eşim ise "bırak yapabiliyorsa yapsın" diyor. hakikaten doğru. chp ve iktidar yan yana gelemeyen iki unsur. bırak yapabiliyorsa yapsınlar... nasıl olsa gerçekleşmesi imkansız.

mesela;
    kız-baba! ben babaanneme gideceğim.
    baba-olmaz kızım, işim var gidemeyiz.
    kız-sen gitmezsen ben kendim giderim.
    baba-nasıl gideceksin, bulamazsın.
    anne-bırak çocuğu gitmek istiyorsa gitsin. hadi git kızım.
    kız-para verin o zaman.
    anne-para yok. kendin gidecektin ya. niye bizden istiyorsun?
    kız-tamam. hangi otobüse, dolmuşa bineceğim.
    anne bana sorma nasıl gidersen git.

chp de iktidar olsun bakalım. bize sormadan nasıl iktidar olacaksa...
    -2 ... rush
  7. .
    akp iktidarında ülke çok parlak, herkes mutlu mu? terör mü bitti yoksa tersane ölümleri mi, yoksa maden ocaklarındaki ölümler mi? işsizlik mi azaldı yoksa zengin olan zenginliğine zenginlik mi kattı? her ile üniversitesi açıldı da her on mezunun kaçı iş bulabildi?

ülkemizin itibarı yukarı mı fırladı, perez e ayar veren iktidar ırak tan abd "çık" dedi de çıkmadı mı?

chp işleri düzeltir sorun kalmaz demiyorum ama işler şimdi de iyi gitmiyor en azından farkında olmak istemeyen varsa da tekrarlarım.
    1 ... kadikoy de bir surrealist
  8. .
    şimdiden göt korkusu saranların ne yapacağını şaşırarak oraya buraya salya akıtarak saldırdığı olası iktidardır.
    2.dünya savaşında insanları aç bırakmayarak, karne ile ekmek dağıtılmasını cehalet ve öküz bir zeka ile chp insanları aç bıraktı diyenler niyeyse rekor bütçe açıkları, işsizlik ve dahasını görmez.

öküz geldiniz öküz gideceksiniz.
    bari ölürken insan olarak ölünde bir faydanız olsun.
    1 -2 ... cekilin bakayim
  9. .
    (bkz: katranı kaynatsan olur mu şeker cinsini siktiğim cinsine çeker)
    olum 90 yıldır bu ülkeye ne verdi amq bu zihniyet, ne bekliyorsunuz şimdi?
    1 -1 ... ekmek arasi kutu kola