bugün

parti programlarında türkiyenin ab mahalli idareler antlaşmasına koyduğu çekincelerin kaldırılacağı yazıyor zaten. kaldırılınca ne mi olacak?

özerk bütçeli belediyeler, özerk idareli belediyeler, polislerin bölgedeki belediyeye bağlı olması, eğitimin bölgedeki belediyeye bağlı olması. otomatikman milli eğitim bakanlığındaki milli kelimesi kalkıyor.
Milli sınırlar içinde vatan bir bütündür, yerel yönetim, desentralizasyon zırvalarıyla, bölünemez. bu zırva gerçekse - henüz teyit.org'dan dogrulamadim- Cehape aldı başını gidiyor denir ne denecek başka.
Ne var bunda? Şahsım eyalet sistemi getirmeyi hayal etmemiş miydi? Osmanlı'da da eyalet sistemi vardı dememiş miydi? Şahsım deyince oluyor da, kılışdar deyince mi olmuyor?
avrupa yerel yönetimler özerklik şartı'nı bir kere açıp okumamış kara cahillerin tepki gösterdikleri olay. polisler belediyeye bağlı olacak falan diyen ultra cahiller bile var. ulan adama zorla chp'yi savundurtuyorsunuz. chp'ye oy vermeyeceğim ama bu salaklığınıza da tahammül edemiyorum amk.

avrupa yerel yönetimler özerklik şartı türkiye'nin bazı çekincelerle birlikte kabul ettiği ve onayladığı bir metindir. hadi onu geçelim, yerel özerklik bu ülkenin anayasasında var lan anayasasında. chp de "yeteri kadar uygulanmıyor, biz bunu yazıldığı gibi uygulayacağız." diyor. ha chp bunu uygulayamaz, o ayrı konu.

belediyelere ekstra yetki verince devlet mi bölünür amk? bir şeyleri ulusalcı-milliyetçi propaganda aygıtlarından okumayı bırakıp kanunlara falan bir bakın ya çok mu zor lan bu? bilginiz varsa bu konuda istediğiniz kadar söz söyleyin. bilmiyorsanız da susun, kendinizi rezil etmeyin kardeşim.

https://tr.wikisource.org...rupa_Antla%C5%9Fmas%C4%B1

merak eden ve üşenmeyen varsa buyursun okusun, çok uzun bir metin değil.
Evet yine oktroller gelip "ama AKP de yaptı" demişler. O zamanlarda da Türk milliyetçisi ve Atatürkçü vatandaşlar tepki göstermişlerdi.

Adama sorarlar, "sen iktidar partisi ile aynı hatayı yapacaksan sana niye oy verelim?"

Aklı başında Atatürkçü kesim zaten memleket partisi veya zafer Partisi 'ne oy verecek. Yan sanayi hdp'ye değil.
Daha dün dedik. Harcanıyorum buralarda.
(bkz: #45661936)
Hiiii aman allahım ülke bölüm bölüm bölünür.
Ülke için en iyisi.
kendileri kaybederler 2 gün sonra erken seçim.
Isvicrenin kantonlari gibi olmakta ne mahsur var acaba.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.