1. 1.
  chp ile iş bankası arasındaki ilişkidir. çoğu kişi iş bankası'nı chp'nin zannetmektedir ki koca(!) başbakan ve sözlükte de bulunan bazı yobazcıklar bu konu hakkında içinde bulundukları bilgisizlik nedeniyle chp'ye saldırarak komik duruma düşmektedir.

  2 şubat 2006 tarihince chp genel başkan yardımcısı Mustafa Özyürek chp-iş bankası ilişkisini şöyle anlatmaktadır:

  "Atatürk vasiyetinde 'iş Bankası'ndaki yüzde 28 hissemin yönetimini CHP'ye veriyorum. Buradan elde edilen gelirler Dil ve Tarih Kurumu'na verilsin. Ayrıca ismet inönü'nün çocuklarına tahsil parası verilsin. Yakınlarım, kız kardeşim ve manevi kızlarıma belli bir miktarda para ödensin' demişti. Yakınlarından şu anda yalnız Ülkü Adatepe yaşıyor. Atatürk'ün mirasçılarından geriye Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu kaldı. Biz de bunlara gerekeni ödedik. 12 Eylül 1980'de CHP ile birlikte, bu kuruluşlar da kapatıldı. CHP açıldıktan sonra bu hisselerin yönetimini 1997'de mahkeme kararıyla üzerimize aldık. 'Bu kuruluşların Atatürk'ün sözünü ettiği kuruluşlar olmaktan çıktıkları ve yasayla kurulduklarını' öne sürerek söz konusu parayı ödemedik. Bu kuruluşlar dava açtı, halen sürüyor. Kazanırlarsa, biriken para ödenecek. Biz kazanırsak, bloke edilen hesapta biriken para (şu anda 111 trilyon lira) öğrencilere burs olarak verilecek. Banka yönetiminde CHP'nin dört üyesi var. Atatürk'e ait hisse senetlerinin sadece mülkiyeti CHP'ye ait, geliri partiye ait değildir."

  bak adam ne diyor? para bloke diyor. banka yönetiminde chp'nin 4 üyesi var. iş bankası yönetim kurulu'nda ise 2'si denetçi olmak üzere 12 üye var efenim. yani 6'ya 4 diyebiliriz. bu da iddia edildiği gibi iş bankası yönetiminin chp'ye ait olduğu safsatasını da yıkar.
  15 -8 ... rakimalboga
 2. 2.
  herhangi bir ticari faaliyet söz konusu olmadığından herhangi bir soru işareti oluşturmayacak ilişkidir. chp bugüne kadar iş bankası'ndan tek kuruş para almamıştır. bilgi olmadan fikir sahibi olmak kötü şey vesselam.
  17 -4 ... rakimalboga
 3. 3.
  akplilerin iddia ettiği gibi gayrimeşru olmayan ilişkidir. chp'nin atatürk'ün vasiyetiyle kontrolü altında tuttuğu hisseden ticari fayda sağlamaması bu ilişkiyi meşru kılmaktadır. yani bunca senedir bu hadise var. bi sen zekisin, bu kadar avukat haybeye okuyor.
  6 -3 ... rakimalboga
 4. 4.
  bunca senedir benimde haberdar olduğum hadisedir. KAldı ki tüzel kişi, özel kişi, yüzen kişi gibi terimlerle süslemeye gerek yoktur okuduğunu anlamak için. belkide sevgili padişah'ımız, el atamadığı tek kasa olan iş bankası'na da el atmak istemiştir. adı geçen parti sadece 3 yıl içerisinde tdk'ya 96 milyon ytl para aktarımını sağlamıştır. chp hesaplarına bir para geçmemiştir. paralar bloke'dir. 96 milyon ytl'nin çok iyi bir meblağ olduğu düşünülürse, kırk haremilerin yarından tezi yok bizde tdk feneriyiz bizde isterüzz şeklinde, iş bankası kapısına yığılması beklenmektedir. sevgiler.

  edit : padişah'ın torunları cümle kuramayınca(-)butona basıyor.
  19 -7 ... ultractor
 5. 5.
  boyle bişi yok lakin olabilir de.

  (bkz: rte - deniz feneri iliskisi)
  7 ... almanca sevisen adam
 6. 6.
  (bkz: al gülüm ver gülüm)
  1 -9 ... acz ve fakr
 7. 7.
  büyük çelişkidir. güzelim chp kapatılır ve mahkemeyi kazanır iş bankasındaki hisselerini geri alır(!) yeniden aççılan türk dil kurumu ve türk tarih kurumu atatürk ün açtığı kurumlar olmaktan çıkar. ha siz hala atatürk'ün açtığı chp siniz. ama o kuruluşlar değil.

  Siz atatürk'ün açtığı chp değilsiniz. Atatürk'ün chp si bu kurumların hakkını her yıl düzenli olarak ödüyordu. Yok bu parayı ödemek zor geliyor diyorsanız o zaman Atatürk'ün açtığı chpyiz iddiasını da bi kenara bırakın komik oluyorsunuz.
  4 -11 ... ehliistirahat
 8. 8.
  bankanın yüzde 28 hissesinin mülkiyeti chp'nin, temettüsü türk dil ve tarih kurumunundur. tarih boyunca iş bankası'ndan chp'ye ödenen tek kuruş para olmamıştır. sadece chp'nin dört temsilcisi iş bankası'nın yönetim kurulunda yer alır. yönetim kurulu toplamda 11 kişi olmasına karşın kredi komitesi 7 kişidir. yani chp'li üyelerin bankanın kullandırdığı hiç bir kredide de söz hakkı yoktur.
  iş bankası 21000 çalışanı, emeklilerinin ve onların bakmakla yükümlü oldukları kişilerin tüm sosyal hakları devlete bir kuruş yüklemeden verir. iş bankası sosyal güvencesine sahip olanlar devlet kasasından bir aspirin bile almazlar. iş bankası iştirakleriyle beraber devlete en çok katma değer sağlayan şirketlerin başında gelir.
  chp ile iş bankası'nın arasındaki ilişki maddi olmadığı için mahsurlu değildir ancak türkiye ile iş bankası aynı yıllarda kurulduğundan chp=devlet gibi bir anlayışla atatürk ortaklığın bu şekilde oluşmasını istemiştir. çok partili rejime geçilmesiyle beraber chp=devlet denklemi bozulmuş ve bu maddi olmayan ortaklık göze batmaya başlamıştır. atatürk maalesef bunu öngörememiştir.
  26 -3 ... euphratess
 9. 9.
  ulan yoksa ergenekon un kasasi olmasin bu is bankasi. bak ergenekon un icindeki iki harf, is bankasinda da var. tabi ya.
  8 -2 ... big up yourself
 10. 10.
  aldığımız son duyumlara göre önce arkadaşmışlar, sonradan sevişmeye başlamışlar..
  1 -1 ... martyns