bugün

reyisimiz şahımız recep tayyip erdoğan tavsiyesi. reyizimiz diyor ki; 'CHP, iş Bankası hisselerinin yüzde 28'inin sahibi durumunda, Buna bir bakılması lazım. Bir defa Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu tür bir varlığı herhangi bir siyasi partinin etiketi altına giremez. Girse girse Hazine'ye girer.

sonuna kadar haklı. atatürk hazine malları üzerinden yapılan oyunları sevmezdi. hadi atatürk ilkelerinden uzaklaştınız bari devleti sömürmeyin.
şarbon + katar olayını unutalım mı yani ?
burda reis haklı iş bankası full chp reklamına para ahrcıyor.
reis hakli. ekonomi cokme noktasinda, ulkeye hastalikli et giriyor, basin tamamen ele gecmis durumunda, tarafsiz haber yapan mecra yok neredeyse, egitim sistemi ziki tutmus, cemaatler her yeri sarmis, uretim yok, insanlar iyice yoldan cikmis, adalet zaten yok.....

bunlar onemsiz konular, asla gundeme gelmemeli, konusulmamali bencede. ulkemizin en onemli konusu chp ve is bankasi olmali. bilmeyen mallara soyleyelim, chp is bankasinda hissedar evet ama para almiyor. sadece yonetim kurulunda 3-4 kisi bulunduruyor.
Lan sen kalk ülkenin tüm mal varlığını bir günde kendine ve damadına bağla, sonra gözü iş bankasına dik.

Allah gözünüzü doyursun.
Yahu adam koca memleketi yedi bitirdi. Hala doyuramıyoruz. Ne yapsak? Ne etsek? Tüp mide ameliyatı mı yaptırsak?
devretmelisiniz kardeşim. diğer partiler keriz mi. resmen devleti söğüşlüyorsunuz.
Chp iş bankası'ndan bir kuruş para almıyor. Chp sadece iş bankasına mal varlığının bir kısmını bağışlayan atatürk'ün servetini koruyor.

Reis çok akıllı yav. Boş işlerle uğraşıyor ama. Ekmek çıkmaz buradan ona.
Daha önce iki kez gerçekleşmiş devir işlemidir.

ilki 1953 te olmuş ve 10 yıl boyunca hazinede kalmis hisseler.

ikincisi de 1981 de chp kapatılınca gerçekleşmiş ve 1992 ye kadar hazinede kalmis. 1992 ile 1997 arasında da bu hisseleri hem chp hem hazine yönetmiş.

https://m.bloomberght.com...da-aciklama-yapti-2246832

Edit: fikrimce hukukta bir karşılığı varsa devir yapılır. Ama hukuken bir engel varsa kesinlikle yapılmamalıdır.hukuk sakız değildir ki cigneyesin.oyle erdogan' in yaptım oldu demesiyle olmaz.
Sonra varlık fonuna alıp satsınlar tabi.
Yandaşlarına bol bol kredi dağıtsınlar.

Hadi len oradan.