1. 1.
  türkiye de bir ilk olmasının yanısıra ebeveni chp li olan gençlerin ben solcuyum edasıyla (büyük bir kısmı için) sol veya solculuk adına hiçbir şey bilmeyen, deniz baykal'ın son sosyalist enternasyonalde başkan yardımcısı olmasıyla (başkan da tony blair) övünen ancak o enternasyonelin sol, sosyalist akımla durumla hiç bir alakası olmadığını göremeyen, seçim ve etkinlikler öncesinde afiş asma işinde kullanılan, ikili tartışmalarda sadece chp şöyle atatürkçü, laiklik vb klişe lafların dışına çıkmayan, sanki atatürk geri gelecek de türkiyeyi içinde bulunduğu durumdan çıkaracakmış gibi düşünen, tartışamayan, gençlik örgütlenmesidir.
  6 -7 ... kolibandı
 2. 2.
  partizandan çok sempatizan doludur.
  2 -1 ... gerzex
 3. 3.
  atatürkçüden çok sosyalist gençleri içinde barındıran toplulukdur. helal olsundur.
  3 -5 ... kansob
 4. 4.
  olumsuzlukları olmasına rağmen kişisel olarak dostluğun ve arkadaşlığın iyi bir şekilde yaşanabildiği yerdir. gençlik kolları karın tokluğuna süsleme,afişleme,çalışma yapar, bazen sigara olmaz bazen yemek olmaz ama gençlik kolları sevdalıdır bunun karşılığında para veren partilerde bu duyguyu yaşamak mümkün değildir. bir başka güzeldir.
  9 -4 ... denizci86
 5. 5.
  gençlik kollarında hiç bulunmamış kişilerin hakkında atıp tuttuğu olgu her parti süslemelerde ve bayraklamalarda parayla adam tutar ama chp gençlik kollarının buna ihtiyacı yoktur gençler öğlesine bağlıdır ki karın tokluğuna bayraklama yapar.
  4 -3 ... denizci86
 6. 6.
  ergenekonun savcısıyım diyen rte'dir şu aralar hakkında atıp tutulan gençlik kollarıdır bariz iftirala maruz kalmıştır.
  savcı mı?
  3 -2 ... denizci86
 7. 7.
  akp li gençler kapı kapı dolaşırken, rahat yataklarından ayrılmayıp, halk içine karışmayan gençlik kollarıdır. böyle mi seçim kazanacaksınız ?
  2 -2 ... imper
 8. 8.
  akp li gençler kapı kapı dolaşırken gece gündüz çalışan ekiptir her ilde sahte seçmen araçları kurulmuş her gün vatandaşı bilgilendirmek amacıyla binlerce broşür dağıtılmaktadır ve kapı kapı gezilmektedir esas sıcak yatanlarında yatanlar hiçbir oluşum içinde bulunmayan sadece eleştirenlerdir.
  7 -2 ... denizci86
 9. 9.
  chp çalışma grupları hiçbir partinin yapmadığı sahte seçmen olayını yapmış il ve ilçelerde internet siteleri kurmuş bunun için seçim büroları açmış çalışan gençlik kollarıdır.Hani mhp, hani dps hani anap vs. diye gider.
  4 -1 ... denizci86
 10. 10.
  alkolları.*
  2 ... nahkog