1. 1.
  chp li sezgin tanrıkulu' nun verdiği önergeyle terörle mücadele kanunununun 3713/7 nci maddesi yürürlükten kaldırıldı.
  Yasa, terör propagandası yapanlarin bir günden onbin güne kadar para cezasıyla cezalandırılmasına hükmediyordu.
  2 -7 ... erkenotenhoroz
 2. 2.
  at yalanı skiym inananı tadında bir bilgidir.
  2 -3 ... saykopat
 3. 3.
  (bkz: kürtlerin devlet hayali meşru)
  ... congolos
 4. 4.
  chp iste ne yapsa yeridir ne de olsa ana muhalefettir.
  ... hastasiyiznineee
 5. 5.
  haber sitelerine düşmüştür.
  ... nickim yok ama m var
 6. 6.
  propaganda yapmak : herhangi bir düşünce sistemi ekonomik-siyasi program veya tolumsal bir kutuplaşma hali lehinde veya aleyhinde taraftar elde etme etkinliğidir. ve çeşitli şekillerde yapılabilir. yarattığı sonuçlar bakımından olmasa da taşıdığı enerji yoğunluğu ile en etkili olanı silahlı propagandadır.

  ve meşru olduğu varsayılan siyasi otoriteler tarafından da genel olarak da terör eylemi olarak adlandırılır.çünkü silah içermektedir; insanlar bu yollarla ölmekte veya öldürülmektedir. "terör" sözcüğü ile adlandırma nispi bir haklılık da taşır bu bakımdan.

  ancak, özellikle kendi halkı veya halkının bir bölümü ile demokratik hakların kullanımına sınırlar koyma, ekonomik kazanımların adaletsiz bölüşümü, etnik kimliklere ait özgün halleri yasaklama* ve etnik asimilasyon vs. gibi konularda sorunlar yaşayan otoriteler ister istemez bir muhalafet ile karşılaşır... işte bu muhalefete ait politik legal mücadele olanakları anti-demokratik yöntemlerle cezalandırılmaya başlandığında kullanılan bir jargondur bu terör propagandası yapmak. oysa silah kullanımı yoktur.

  en kötü niyetli olanı da bu yasa'da olduğu gibi siyasi politikalar üreterek yapılan örgütlü legal muhalefeti terör olarak niteleme pişkinliğidir. oysa silahlı eylem yoktur, halk veya eylemciler sadece günlük yaşamın ortaya koyduğu olanaklarla sokak eylemleri düzenler. örneğin gezi parkı direnişi, gibi. şu anki merkezi otorite için bu direniş terör eylemidir. ve katılımcılarının karşılaşması muhtemel "yasal" yaptırımlar da terörle mücadele kanunları çerçevesinde olmalıdır... peki bu "yasal yaptırımlar" hukuki midir? işte burada ya kapitalist devlet yanlısı olmak veya karşıtı olmak ikilemi ortaya çıkar.

  pkk'ya propaganda yardımı olarak nitelediğiniz ve yasa olarak içerik kazanmasına engel olmaya çalıştığınız teklif, esasen, eylemlerinizden dolayı sizi de mağdur eden bir durumu ortadan kaldırmaya yönelik. ve siz eğer sırf karşıtı olduğunuz siyasi duruşlar da bundan yararlanacak diye muhalefet ediyorsanız, ancak ırkçı olursunuz, faşist olursunuz veya din bezirganı olursunuz. ama demokrat olamazsınız. tarih de sizin gibilerini daha önce italya, ispanya, almanya ve tc'de olduğu gibi kötü politikaların atıldığı çöp sepetine yollar.

  akp'nin hala %40 civarında oy alışının nedeninin ekonomik-siyasi başarılarından mı kaynaklandığını sanıyorsunuz... bu parti, tc'ye yaklaşık 60 yıl egemen olmuş ideolojik-siyasi ikiyüzlülükten bıkmış göbeğini kaşıyan adam'ın tepkisinin üründür. ve yalan söylemeye devam eden eskinin partilerine inat maalesef iktidar olmaya da devam edecektir.
  -1 ... bilind
 7. 7.
  propoganda yapmasına izin vermişse bile ele başıyla pazarlık yapmamıştır.
  ... saykopat
 8. 8.
  hükümet adamlarla pazarlık yapıyor resmen devlet kurmalarına zemin hazırlıyor ama bu sorun edilmiyor. "auuvv"
  1 ... flat head
 9. 9.
  yine yeni bir dansözlük örneği daha.

  siyasetime küfreden mhp li olsa gam yemeyeceğim. barış süreci diye kapalı kapılarda pazarlık yap. legal siyaseti lanetle.
  ... tea man
 10. 10.
  Sadece propaganda. Mehmetçik öldürmüş olmuyorlar diyebilen insanların da varlığını bize kanıtlamış yardım. Propaganda neden yapılır? Sadece taraftar toplamak içinse, taraftar topladıktan sonra çift kale maç mı yapılır? Sorularının cevaplarını da verirlerse bu arkadaşlar sevaba gireceklerdir.
  ... erkenotenhoroz