1. 1.
  CHP, askerlik şubelerine giderek gönüllü asker olmak isteyenlerden bedeni, kabiliyeti, askerliğe elverişli olanların askere alınmalarını teklif etti. (basın haberi-28/02/2018)

  bakalım akp'liler ve çoooooooookkk fazla hazır ülkücüsü olan mhp ne diyecek.
  9 -9 ... baris hemen simdi
 2. 2.
  afrin'e giderim demedim, iş için askerlik belgesi almaya gittim, dedim.
  8 -1 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
 3. 3.
  buna gülerim işte. askeriye önünde bizi alın diye sırada bekleyen çomarların evine alındınız mektubu geldiğinde ki ifadelerini düşünemiyorum.

  aslında biz gönüllüyüz demedik görüllü köyündeniz dedik şeklinde ifade verirler.
  6 -4 ... kafam bir milyon
 4. 4.
  Şimdilik gerek yok olan durum show amaçlı chpkk nın ne kadar mal olduğunun kanıtıdır. Cidden bu partiye oy veren süzme maldır. Böyle bir ihtiyaç olsa tek bir chp li gönüllü olmaz tam tersine afrine gidip pkk saflarına karışırlar.
  4 -4 ... karniyarik ici
 5. 5.
  Böyle bir şey yasalaşsın gerçek olsun, beni askere alın diye dilekçe veren o comarlarin alayi kendini sakatlar askerliğe elverişsiz hale gelmek için.
  3 ... konglamere lenf nodu
 6. 6.
  Chp teklif etti diye mi yoksa gönüllüler gerçekten gönüllü olmadıkları için mi bu öneriye karşı çıkılıyor kesin bir ayrımla bilenemez ama vatan sevgisinin bile riyakarlıkla kirletildiği berbat bir devir yaşıyoruz . suriyeliler bile bunlara uydu . türkiyenin yemeğini silahını her şeyini verdiği durumda , şov için askerlik şubesine gidip dilekçe veren suriyeliler oldu . halbuki sınırı geçip ösoya katılmak onlar için dünyanın en kolay işi . şerefsizler milletin aklıyla dalga geçtiklerini anlamıyoruz sanıyor .
  2 ... hayalet hakim
 7. 7.
  şarlatanları üzen gelişme, şimdi hepsi karşı çıkıyor.
  -1 ... kavunvebira
 8. 8.
  Çomarları rahatsız eden teklif. Destekleyin, yasalaşınca verin dilekçenizide görelim bakalım samimiyetinizi. Neymiş; "şov amaçlıymış" ya bırakın şimdi boş lafı, şov mov. Yiyomu? Onu söyleyin. Askere alım olmadığını bile bile dilekçe verenlerinki şov değil gerçek bir yasal zeminle askere gönüllü olmak isteyenlerinki şov öyle mi? insanda azıcık olsun karakter olur be!
  1 ... kardabi
 9. 9.
  teklif geçtikten sonra "bırakın uleeeanmm askere gidelim yakalım oraları ta ta ta dümdüz ederiz oraları hiyaaaa hayttt!!!" diyenler:

  -abi benim diz sakat. yani doktor sağlam diyo ama bence sakat. ondan gidemiyorum. yoksa biliyosun.
  +benim de hanımın amca kızı evlencek bu yaz. düğüne gitmezsek ayıp olur yoksa ben de çok gitmek istiyodum yav.

  aşağı yukarı böyle bahaneler.
  1 ... fennafillah