bugün

afrin'e giderim demedim, iş için askerlik belgesi almaya gittim, dedim.
Şimdilik gerek yok olan durum show amaçlı chpkk nın ne kadar mal olduğunun kanıtıdır. Cidden bu partiye oy veren süzme maldır. Böyle bir ihtiyaç olsa tek bir chp li gönüllü olmaz tam tersine afrine gidip pkk saflarına karışırlar.
Böyle bir şey yasalaşsın gerçek olsun, beni askere alın diye dilekçe veren o comarlarin alayi kendini sakatlar askerliğe elverişsiz hale gelmek için.
şarlatanları üzen gelişme, şimdi hepsi karşı çıkıyor.
Çomarları rahatsız eden teklif. Destekleyin, yasalaşınca verin dilekçenizide görelim bakalım samimiyetinizi. Neymiş; "şov amaçlıymış" ya bırakın şimdi boş lafı, şov mov. Yiyomu? Onu söyleyin. Askere alım olmadığını bile bile dilekçe verenlerinki şov değil gerçek bir yasal zeminle askere gönüllü olmak isteyenlerinki şov öyle mi? insanda azıcık olsun karakter olur be!
teklif geçtikten sonra "bırakın uleeeanmm askere gidelim yakalım oraları ta ta ta dümdüz ederiz oraları hiyaaaa hayttt!!!" diyenler:

-abi benim diz sakat. yani doktor sağlam diyo ama bence sakat. ondan gidemiyorum. yoksa biliyosun.
+benim de hanımın amca kızı evlencek bu yaz. düğüne gitmezsek ayıp olur yoksa ben de çok gitmek istiyodum yav.

aşağı yukarı böyle bahaneler.