1. .
  cumhuriyet halk partisinde değişim rüzgarları esmektedir. bu değişim rüzgarlarının nasıl olması gerektiğine dair fikir beyan etmektir.

  cumhuriyet halk partisi'nin belirli bir kitlenin partisi olduğunu görüntüsünü yerine halkın partisi olduğu izlenimi oluşturacak şekilde olmalı.

  her kesime açık , her kesimin sorunlarını çözmeye yönenlik adımları olan bir parti izlenimi vermelidir.

  ayrıca yönetimin yaş ortalaması düşürülmeli , halka tepeden baktığı izlenimi veren kişiler cumhuriyet halk partisi adına fikir beyan etmemelidirler.
  1 -1 ... rosava
 2. .
  partinin tamamen feshedilmesinden başka bir yolu yoktur.

  her tarafı köhnemiş, neresinden tutsan elde kalan bir partiyi yenilemeye uğraşmaktansa eldekinin feshedilmesi ve yenisinin kurulması bütün ülke için daha iyi olacaktır. yenisini kurarken de eskinin çürüklerinin tasfiye edilmesi şartttır.
  -4 ... ascended
 3. .
  (bkz: chp müze olsun)
  -2 ... ozgurluk
 4. .
  kendileri gibi olmayanları ve kendileri gibi yaşamayanları cahil olarak nitelendiren sözde solcuları ihraç ederek değişime gidebilirler.
  1 ... bohunovice
 5. .
  ekonomik politikaları ideolojik dille değil , halkın anlayabileceği dil ile anlatmaları gerekir.

  kafa karıştırmadan. düz ve yalın.
  ... rosava
 6. .
  tamamen parti değişmeli yeni bir rüzgar başlamıdır genç karizma önder vasıflarına uygun bir adam gecmelidir kılıçdaroğlu bu tanımlamaya uymadığı için onu genel başkan olarak görmüyorum. istanbulda seçimi kaybetmiiş bir insan nasıl genel başkanlık yapacak bilmiyorum keşke muharrem ince gibi polemikten uzak birsi gelseydi tek başına iktidardı sarıgülüde untmamak lazım.
  ... hiz sever kablumbaga