1. ?.
  motoru aynı tutup kaportayı değiştiren ve doğan görünümlü şahin e dönen chp cuntacılıktan ve ergenekonculuktan vaz geçmediğini itiraf etmiştir. bu takiyyenin, gericiliğin kralıdır.
  4 -5 ... tossun pasa
 2. 1.
  kurultayında ergenekon vtrsi gösterip de utanmadan "halk" demenin, halka gidiyoruz, yok efendim halkın partisiyiz demenin, insanları salak yerine koymanın ve bunu görmezden gelen hakikaten salak olanların değişim sandığı, 10 kaset daha çıksa bile değişim yaşayamayacak; sadece makyaj yapacak bir kokoş olan partinin yapmaya çalıştığı şey..
  -2 ... ostim
 3. 2.
  chp milliyetçi muhafazakar alevi partisidir. yargıda alevi kadrolaşmasını savunur, alevilerin ön ayak olduğu darbeci ergenekonu savunur.

  değişim deyip sola geri döndüklerini, halka yaklaşacakları iddiasındalar. oysa sol; antiemperyalist düşünceyi savunur. amerikan askerlerini gerekirse denize atar. filistinlilerin yanında israil ile savaşır. emperyalistlerin düşmanlarıyla işbirliğine girer. iran devrimi yapılırken başlangıçta solcular ve islamcılar birlikte şah'a karşı devrim mücadelesi vermişlerdir. her ikiside anti amerikancı yapılardır.
  (bkz: deniz gezmiş)
  nerde ezilen, zulüm gören olsa evrensel düşünüp antiemperyalistlere karşı yardım için yanlarına koşar. ayrıca eşitliği savunur. kapitalistlerin birlik olup kendilerine hak gördüklerini zayıf ülkelerin de hak ettiğini düşünür.

  chp sol politikaları güdeceğiz derken şaşkın ördek gibi emperyalistler ile aynı söylemleri söylemekteler. saçma bir şekilde; akp'yi hem amerika'nın uşağı, israil'in kankalığını yapmakla suçlarken israil ile gerilim yaratmakla amerika ile ters düşmekle suçluyorlar. bir şey ya doğrudur ya yanlıştır. akp ya amerikan yanlısıdır ya amerikan karşıtıdır. akp'yi hem amerikancı hem amerika karşıtı diye suçlamak saçmalıktır.

  bu gün bm'de iran'ın nükleer sahip olup olmaması ve bu konu ile ilgili yaptırımlar görüşüldü. brezilya gerçekten solcu bir yönetime sahip olduğundan her ülkenin eşitliğini savunarak israil'de nükleer'e müsaade ediliyorsa eşitlik varsa iran'da da olabilir derken aynı şeyi akp'de söylüyor. akp'nin niyetini dinci olmakla bağdaştırıyorlar ancak brezilya'da mı dinci? daha düne kadar solun merkezi olan çin ve rusya'da iran yanındaydı ve iran'ın nükleer teknoloji üretmesine destek oldular. fakat bunlarda rejim yıkılıp kapitalist sisteme adapte olma çabası neticesi artık sol kaybolup gitmekte...

  aslına bakarsanız akp chp'den daha solcu. amerikan karşıtı ve israil karşıtı politikalar güdüyor ve ezilmişlerin, haksızlığa uğrayanların yanında yer alıyor. bu antiemperyalizm değil midir? bu gün solcu olanların dediklerine bakın: "israil ve amerika ile ters düşmemeliyiz. amerika ve israil'in yanında yer almalı iyi ilişkilerimizi bozmamalıyız. akp hükümeti; amerika ve israil ile ters düşmekle büyük hata yapmıştır. filistin'den iran'dan bize ne" diyorlar. bunun neresi sol? kapitalizmin önderlerine karşı çıkan uluslarla birlikte olmayan sol olur mu?

  en şaşırdığım ise chp'lilerin akp'ye hem amerikancı deyip amerika'ya rağmen yaptıklarını eleştirmeleri...

  bir tane de yanlarına eski imam bozuntusu almışlar. ayetleri, dini kanaatleri çarpıtarak sunuyor. mesela israil'e gidip ölenler için; "onların ölümüne sebep olanlar öldürenler kadar suçludur, göndermemeleri gerekirdi" diye ihh ve akp'yi suçluyorlar. o mantıkla bakarsan çanakkale'de binlerce türk gencini "size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum" diyerek ölüme gönderen rahmetli atatürk'de suçlu olur.

  ölüme sebep olmak demek; bir görevle ölüme göndermek değildir. sen elektrikçi olarak kötü kablo kullanırsın, kullandığın kablo ölüme sebep olur o zaman suçlanırsın. sonunda belirli riskleri kabullenip görevi kabullenmiş insanlar ölüm seçeneğini kendileri seçmiştir. onları gönderenler ve gönderilenler bu riski kabullenmişlerse diğerlerine bok yemek düşer.

  aynı mantıkla pkk mücadelesi için dağa gönderen her komutan için "ölüme sebebiyet verdin" diye suçlama yapalım. aptal aptal konuşmalarla islamı çarpıtmak dinin neresinde yazar? belirli riskleri kabullenip giden gönüllü insan için kimse suçlanmaz. hem askerler riski kabul etmek istemese bile zorla gönderiliyor. madem ölüme sebebiyet meselesini tartışmaya açıyorsan önce orduda vicdani ret meselesini çözüme kavuştur.
  2 -2 ... rush
 4. 3.
  takiye yapmak en iyi bildiği şey olduğu için yadırganamayacak durumdur.
  1 ... allameyi cihan