bugün

celtics karşısında deplasmandaki 2. maçı da kazanmış takım. celtics ev sahibi avantajını kaybetti bu şekilde.

tabi enteresan bir olay. celtics'in 1. bitirmesi sizi yanıltmasın. doğunun 1. ve 8. takımı arasındaki fark ile batının 1. ve 8. arasındaki fark dünya kadar. tamam da böyle feci bir takım mühendisliğine sahip olan, takımın yıldızı jimmy butler'ın sürekli takımdan şikayet etmesi falan derken, konferans birincisine nasıl içeride maç vermedi bu takım?

gözlemlediğim kadarıyla 1. faktör celtics'in rezalet boyalı alan savunması. al horford iyi bir hücum silahı ama kesinlikle bir savunmacı değil. ribaund falan alamıyor adam. hal böyle olunca ortalama bir oyuncu olan robin lopez birden yıldız seviyesinde oynamaya başladı. baş edecek adamı yok çünkü celtics'in.

2. faktör ise isaiah thomas'ın şanssızlığı. ilk maç'ın önceki günü kardeşini kaybetmişti kendisi. muhakkak atlatması çok zor böyle bir durumu. sahada da belli oluyor odak sorunu yaşadığı. e isaiah thomas oynayamayınca diğerlerinden verim beklemek çok zor.

3. faktör ise rajon rondo. dünkü maçta 2011'deki yıldız rondo'yu gördük sanki. iyi bir rondo her ne olursa olsun takımı oynatır. tabi aşırı istikrarsız olması nedeniyle buna ne kadar güvenebilir bulls onu bilmem. allahtan butler çok profesyonel'de takımdan şikayet etse bile çıkıp bütün gücüyle oynuyor.

isaiah thomas'ın özel durumunun seriye etki etmeye devam edeceğini düşünüyorum ben. bulls buradan seriyi vermez bence. bu serinin galibi, wizards-hawks serisinin galibiyle oynayacak. oradan wizards'ın çıkacağını düşünüyorum. wizards'a karşı baya zorlanacaktır bulls. neyse bekleyip görelim bakalım.
güncel Önemli Başlıklar