1. 1.
  facebook'ta görülen müthiş paylaşım.
  üstat vermiş ayarı!

  che guevara nın dincilere verdiği efsane ayar
  4 -1 ... chance boudreaux
 2. 2.
  Kime söylediğini de belirtmek gerek. Zira Cennetten arsa satan katolik kilisesidir. Bir benzer zekayı da protestanlığın kurucusu martin luther göstermiş, cehennemin hepsini kiliseden satın almıştır.

  islama göre hiç kimsenin cennetten arsa satma yetkisi yoktur. Eğer alimse Sadece müjdeler yada korkutur, dinin emri mucibince. Öte yanda satanlara gelince, dinini okumayan öğrenmeyen bilmeyen yaşamayan insanların varolduğu toplumlar aldanmaya aldatılmaya mahkumdurlar. Zaten onların çoğu satrançla da iştigal etmezler. Sözde Haram ya. Ama öte yanda haramın daniskası olan kumarı, piyango Şans topu Sayısal loto toto iddia misli com 6 lı ganyan falan filan bir güzel oynarlar. Bu kumarlar neyin nesi oluyor? Kim oynuyor la bunları? Uzaylılar mı oynuyor bunca kumarı? Yoksa 3 harfliler mi oynuyor? Satranca bak hizaya gel.

  Hanefi fukasına göre satranç, kumar haline dönüşmediği müddetçe haram değil tahrimen mekruh sayılmıştır. Lakin bu saydıklarım külliyen haram. Arada dağlar kadar fark var. Kaldı ki Haramların da kendi aralarında haramiyet dereceleri var. Satranca kafayı takanlar görmüyorlar mı ki ülkede ne kumarlar dönüyor? Kalkıp bununla uğraşıyorlar. Sanki başka mesele kalmadı uğraşacak.

  https://sorularlaislamiyet.com/kaynak/satranc
  ... gazeloglu