bugün

68 kuşağının neferlerine katılmak isteyen bireylerin sözü..

kalemler kırılabilir, yazılar silinebilir, insanlar öldürülebilir ama kalbimizde her daim bulunan insan sevgisi sizin tarafınızdan bitirilemeyecektir..

kalbimizdeki insan sevgisi, her insanın kurtulabileceği düşüncesi bugünlerde katlanarak daha da artmıştır..
insan hakları evrensel bildirgesi'ni muhtemelen okumamış insan düşüncesi.

orda ne der? insanların değer verdiği şeylere hakaret edilemez. charlie hebdo güruhu ne yaptı? hz. isa'dan tutun da çin'de yaşayan adamın değer verdiği her şeyi mizahına alet etti. bunun adına "kalem, yazı, düşünce, ifade" deniyorsa ben bu işte yokum arkadaş.

insan sevgisi, hümanizm ayaklarını da geçmek lazım. 30 senedir bir hiç uğruna şehit olmuş ve halen olmaya devam eden vatan evlatlarına tepkisiz bakan ikiyüzlü sizler 12 tane fransız radikal ve münferit bir olay sonucu öldüğünde ayaklara kalkıyorsanız soksunlar sizin insanlığınıza.

dün "hepimiz ermeniyiz" diyen bugün "charlie hebdo'nun askerleriyiz" diyebiliyor. hiç kimse ölen ne uygur türklerini, ne filisitinlileri, ne pkk'nın katlettiği insanları aklına bile getirmiyor. varsa yoksa popüler olanın yanında yer almak. ciğeriniz beş para ediyorsa kalkın dünyadaki bütün zulümlere tepki gösterin?

dünya üzerinde tek bir kişi göreyim ki kendi çıkarlarına ters düştüğü halde bir masumun canına kıyılmasına göz yummayıp tepki gösteren, işte o zaman insanlık adına bir umut ışığı yanacaktır.

terörün, insan öldürmenin, para için insanların hayatlarını karartmanın affedilir bir yanı olamaz. ama realist de düşünmek lazım, sen bir yerleri zorla kaşırsan bunun sana dönüşü kötü olur. son günlerde fransa'da yaşanan olaylar iki karikatür çizgisinden çıkmış basit olaylar değil. bunun arkasında ne komplo teorileri, ne aşağılık planlar var kim bilir. ama görünen bir şey var ki yıllarca terörden nemalanmış bir devletin yediği bokların ceremesini halkı çekiyor.

tarih tekerrürden ibaret olmasa temennim dünya barışı olurdu.
Olayi kafasinda düz yorumlamiş kisi soylemidir.
Oncelikle din insanlar icin onemli bir yer kaplar. Dinlerle veya dinlerln peygamberleriyle dalga gecilmesl soz konuysa derginin tek savunulacak tarafi yoktur. insanlari kiskirtiyorsunuz bu konuda. Ozellikle islam dunyanin cogu yerinde irkci saldirilara maruz kalan bir din. Tabi ki saldiriyi yapan teroristleri savunmuyorum.
insanlarin din konusundaki secimleri hic bir zaman alay konusu olamaz. Tek tarafli bakmayin olaya lutfen. insanlarin inanclariyla dalga gecmeyi normal karsilamaniz cok sasirtici. Nasil gormezden gelebiliyorsunuz muslumanlara yapilan bu ayrimciligi.
Kisaca saglikli bi insan soylemi degildir.