bugün

eserlerinde genellikle toplum dışı insanları ve depresyonu konu alması ve alkolizme yakın bir hayat tarzını anlatmasıyla ünlüdür.
-yazar olmak, enfes güzellikte bir kadınla sevişip üstüne para almak gibi bir şey.
ilaç göndermeye karar vermiştik afrika'ya... ancak hepsinin üzerinde tok karnına yazıyordu.. Charles Bukowski
" üzülme evlat, kaybettim sandıkların kurtulduklarındır belki de. "
dengeli insan delidir.
sadece sıkıcı insanlar sıkılır.
(bkz: şakirtler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır)
alayını twitter'da okuduğum sözler. allahtan vardı kendisi yoksa bu insanlar neyi tweetlerdi merak içersindeyim.
- aşk ne zaman biter biliyor musun ? bitti dediğinde yüreğin acımıyorsa.
- üzülme evlat, kaybettim sandıkların, kurtulduklarındır belki.
- yeterince dürüstsen, fazlasıyla aşık ve gerçekten seviyorsan; hazırsın demektir: artık mutsuz olabilirsin.
- boş insanlarla içi dolu hayaller kuramazsınız .
- benim de kalbim boş artık, tıpkı sizin beyniniz gibi.
- sevmeyi falan değil, yalnızlığı öğren! -çünkü en çok ona ihtiyacın olacak.
- zaman unutturmaz dostlarım, sadece uyuşturur.
- dostumsan yanımda, düşmanımsan karşımda ol. ortada bir yerde isen; benden uzak ol.
- yalnız olmak, yanlış yerde ve yanlış bir kalpte olmaktan iyidir.
- sırtından vurana kızma, ona güvenip arkanı dönen sensin. arkandan konuşana da darılma, onu insan yerine koyan yine sensin.
"gerçek kadınlar ruhunuzu ele geçirmek isterler, o yüzden ben orospuları tercih ettim."

öpüyorum reyiz.
gülmenin moda olduğu bir devirde ağlıyorum... genç olmanın moda olduğu bir devirde yaşlıyım... seni sevmenin daha az cesaret istediği bir devirde, senden nefret ediyorum...
Beni tanıyan herkesin size söyleyeceği gibi, makbul biri değilim. Kötü adamı sevdim hep, kanunsuzu, hergeleyi. iyi işleri olan sinek kaydı traşlı, kravatlı tiplerden hoşlanmam. Ümitsiz adamları severim, dişleri kırık, usları kırık, yolları kırık adamları. ilgimi çekerler. Küçük sürpriz ve patlamalarla doludurlar. Adi kadınlardan da hoşlanırım; çorapları sarkmış, makyajları akmış, sarhoş ve küfürbaz kadınlardan. Azizlerden çok sapkınlar ilgilendiriyor beni. Serserilerin yanında rahatımdır, çünkü ben de serseriyim. Kanun sevmem, ahlak sevmem, din sevmem, kural sevmem. Toplumun beni şekillendirmesinden hoşlanmam.
'bombalar patlayabilir patlamayabilirde', dünyayı boswermiş biri bence.
"benim böyle bir sözüm yok."
Karayolunda seyreden arabaların ışıklarını görebiliyorum. Sonu gelmeyen bir ışık akışı. Bu kadar insan. Ne yaparlar? Ne düşünürler? Hepimiz öleceğiz, hepimiz, ne sirk! Bunu bilmek birbirimizi daha çok sevmemiz için yeterli bir neden olmalı, ama değil. Son derece önemsiz şeyler bizi dehşete sürükleyip dümdüz ediyor, yutuyor...
herkese renkli günler
tek geçtiğimdir.

Bütün teorileri. Klişeler gibi. Cehenneme şutla inanıp yukarıya bakan bütün küçük güzel yüzleri. Keşke ağlayabilsem. Ama üzüntü aptalca. Keşke inanabilsem. inanç bir mezarlık. Biz onu satırbaşına indirgedik.

Bize şans dile.

sözlerinden ziyade kitaplarının okummasını tavsiye ederim. bu sözlerle oluşmuş bir kitap düşünün. emin olun ki harikalar.
Yollarin ustasiyim gozlerinin hastasiyim.
"Ağzımdan çıkan her söz mukemmeldir çünkü yazarken kumar oynarım."

kaptan yemeğe çıktı ve tayfalar gemiyi ele geçirdi (sf-13)
insanları sevebilirsiniz onları tanımadıysanız..
herkese renkli günler
i don't hate people. i just feel better when they aren't around.
Eger iki kisi arasında kalıyorsanız; ikinciyi secin. Cünkü birinciyi gercekten sevseydiniz, ikincisi olmazdı.
Saçımı Taradım Keşke Yüzümü De Tarayabilseydim.

Kadın Olsam Hayat Kadını Olurdum.

Sığınak Çukurlarında Melek Bulunmaz.

Hiçbir Şey Gerçek Kadar Sıkıcı Olamaz.

Dostun Kimmiş Öğrenmek Istiyorsan Kodese Gir.

bunlar sadece benim sevdiğim sözlerdir. bide dünyaca sevilen sözleri var tabi.
bazıları; Yalnız Kalmaktan Daha Kötü Şeyler De Vardır Hayatta Ama Genellikle Bir Ömür Alır Bunun Farkına Varmak O Zaman Da Çok Geçtir Ve Çok Geçten Daha Kötü Bir Şey Yoktur Hayattta.

Kader Tanrıçasının Zalim Olduğu Ve Sonunda Hepimizin Posasını Çıkaracağı Doğru; Ama Sıkı, Ölümsüz Bir Kaybedenden Daha Yıldırıcı Hiçbir Şey Yoktur. işin Sırrı Şunda Yatıyor; Herkes Kaybedebilir, Kaybetmek Yeteneklerin En Kolayıdır.

Mezarlıktayken Seksen Yaşıma Kadar Yaşamaya Karar Verdim. Düşün, Seksen Yaşındasın Ve On Sekizlik Bir Kızla Seks Yapıyorsun. Ölüm Oyununda Mızıklamanın En Iyi Yolu.

Aşk bir önyargıdır.

Siz dünyayı kurtarın , bende nasıl kurtardığınızı yazayım.

Anlıyorum ki bilgisayarım beni taş**klarımdan kavramış durumda. Bu isi çözmem lazım.

Etik değerleri olmayanlar genelde kendilerini daha özgür görürler ama çoğunlukla sevme ve hissetme yetisinden yoksundurlar.

Toplumun hem en fakir hem en zengin uçlaında deliler kabul görür.

Tabi Ki Bir Insanı Sevebilirsiniz, Eğer Onu Yeterince Tanımıyorsanız.

Yaşam Felsefemi Sordular Cevapladım .. “Sonsuza Dek Yaşayacakmış Gibi Düşün, Yarın Ölecekmiş Gibi Yaşa.

Bir Daha Birama Dokunursan Dişlerini Ağzına Dökerim.

Yaşayan Bir Amerikan Ayyaşı Ölü Bir Yunan Tanrısından Daha Çok Ilgilendirir Beni.

Son kuruşuna kadar oynamıyorsan asıl mesele para değildir.

Yazarlar çaresiz insanlardır ve çare bulduklarında artık yazar sayılmazlar.

Çok iyi tanımadığınız insanları sevmek tabii ki mümkündür.

Hayata bir daha gelsem kedi olmak isterdim, bütün gün yer,içer,kıçımı yalayıp uyurdum

insan Olmak Rezil Bir Şeydi; Öyle Çok Şey Vardı Ki Olup Biten.

Bir Kaplanı Yakalayıp Kafese Koyabilirsiniz Ama Onu Kırdığınızdan Asla Emin Olamazsınız. Insanlar Daha Kolaydır.

ve tabii yaşlılık dönemi sözleri var; Sadece sıkıcı insanlar sıkılır.

Aşk, pençesinden hiç kurtulamadığımız çok ciddi bir hastalıktır.

Yazar olmak, enfes güzellikte bir kadınla sevişip üstüne para almak gibi bir şey.

Para seks gibidir olmayınca önemi artar.

insan; Geçmişin Hasretçisi, Geleceğin Özlemcisi, Yaşadığı Anın Şikayetçisidir.

insanların Size Karşı Olması Diye Bir Şey Yoktur Dostlarım, Onlar Sadece Kendilerinden Yanadırlar O Kadar.

Hemen Herkes Dahi Doğar, Geri Zekalı Gömülür.

Banyoya Girdiğinde Aynayı Değil! Ellerini Es Geç.

Kimsenin ıstırabı olması gerektiğinden fazla değildir

bu adam gerçek bir üstad bence..
mahvolmuş hayatlar olağandır. bilgeler içinde, ahmaklar içinde. ancak o mahvolmuş hayat bizimki olduğunda işte o zaman farkına varırız intiharların, ayyaşların, hapishane kuşlarının, uyuşturucu müptelaları ve benzerlerinin..
herkese renkli günler
Kuşkusuz ki en büyük ön yargı; etrafımızdaki herkesi insan sanmamızdır.
çoğunluğu sarhoşken söylediği sözlerdir, birbirini tutmaz çünkü bukowski harbi bir iki ayaklıdır.
entry yapacam diye kendinizi harap ediyorsunuz, gece yatmaz sabah kalkmaz oldunuz amk -C. Bukovski.
güncel Önemli Başlıklar