bugün

Charles Brandon, 1. Suffolk Dükü, Sir William Brandon ve Elizabeth Bruyn'ın oğlu. 4 evliliğinden 7 çocuğu olmuştur. 3. evliliğini, VIII. Henry'nin kız kardeşi Mary Tudor ile yapmış ve 3 çocuğu bu evlilikten olmuştur. Guildford'da bilinmeyen bir nedenden ötürü vefat etmiştir.
dizideki oyuncunun sempatisini bir kenara bırakırsak cromwell gibi kral adamın altını oyan asilleri tutan bir piiçtir.
göt.
dizinin en yakışıklı adamı.
1. sezon 09. bölüm
--spoiler--
nası yaparsın bunu charles! nasılll!!! tanrılar seni lanetlesin. jüpiterin laneti sana vursun e mi! yok o spartaküstü ama olsun. seni önce cisıs sonra jüpiter dövsün. güll gibi karın varken sen git başka karılarla... erkek diyiiil misiniz? hepiniz aynısınız işte.
--spoiler--
(bkz: the tudors) adlı şahane dizideki kralın en yakın biricik arkadaşı... dizinin final böümünde o öldü ya ben de ölmüş sayıldım... bilemiyorum tarih kitaplarında ne denir kendisi hakkında ama.dizide hayranlıkla seyrettiğimiz charles brandon yakışıklı,cesur,iyi bir arkadaş iyi bir eş vs. süper bi şeydir. viii. henry nin dediği gibi "sarayımdaki hiç kimse onun tırnağı bile olamaz".utanmasam ergen kızlar gibi odamın her yerine posterini asıp, her tarafa charles diye yazıcam...
(bkz: her türlü gideri var)
viii. henry'nin en yakın arkadaşı*. henry ile çok eski arkadaşlardır. yakın zamanlarda ölmüşlerdir. henry'nin onu ölmeden önce kutsayarak iyileştirmeye çalıştıgı söylenir*. onun ölümümünden sonra kralın da enerjisini, dayanma gücünü kaybettiği de söylenir.
The tudors'ta Henry Cavill tarafından canlandırılan karakter.
viii henry' nin yol arkadaşı best kankası. the tudors dizisinden anladığımıza göre bu charles bey çok yakışıklı olup hatun düşkünüdür ama evlenip barklanınca bir anda aile babasına dönmüştür. ayrıca suffolk düküdür. * * *