bugün

#5870958 hiç kusura bakmasın cahil yazardır. bilmiyorsun, bir bilene sor öğren. çirkefleşmenin gereği yok.
6. nesil yazardır.
Ama sanırım bu benim gözümde düşmesine sebep oldu. (#5870958)

edit: anladım ki benim gibi düşünen baya kişi varmış.
hiçbirseyi gerçek hayatta olduğu gibi sözlükte de umursamayan yazardır...
gerçek hayatta kimse susturamamıştır sözlükte de susturmak mümkün değildir...
kürtlere, alevilere, farklı etnik kökenlere, dini inanışlara saygılıdır... gözünün gördüğünü söylemekten çekinmez... kendini över bundan gurur duyar...
şapkasını önüne koyup düşünmesi gereken yazar, yazmak için yazmak mı, yoksa bilgi paylaşmak mı faydalıdır.
ilk önce araştırmalısın aleviler hakkında yorum yaparken, eline, diline, beline sahip olmalısın sözünü araştırıp idrak etmelisin sevgili dostum nerden çıkmıştır bu söz, sonra bir kez daha düşünmelisin ulan ben olsam yapar mıyım böyle bir şey? ve daha sonrasında bir alevi ile tanışmalısın ki bu düşündüklerin beynine yerleşsin.

umuyorum ki bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmazsın.

Selametle.
gözünün gördüğünü söylemekten çekinmeyen yazar-mış.

hangi odada, nasıl bir karanlıkta kim kimi s*ktiyse[onun tabiri] artık. psikolojikman çökmüştür tahminimce. her okuduğuna ya da gördüğüm dediğin ki ne işin var orada[ben inanmıyorum da] şeylere inanma muhterem.

her kürdü pkk'lı her aleviyi mumsöndü yapıyor olarak görme.
mumsöndünün doğruluğunu ispatlamak için s*kti gibi tabirler kurma.
belki oldu, olmuştur ama bunu aşağılıyor gibi söyleme.

seviyene göre yazdım.
#5870958 nolu entry ile kendisine şunları söyleme isteği uyandıran yazar:

birincisi, dediğin olayı sadece senin gibi insanlardan duydum. bunu düşünmek bile iNSANIN midesini bulandırır.

ikincisi, sen milyonlarca insana iftira atıyorsun ve müslümanlıkta bu en büyük günahlardan biridir.

üçüncüsü, gidip namaz kıldığın camilerde alevilerin de vergileri var(ne kadar adil değil mi?).

dördüncüsü, kusura bakma sen bu şekilde konuşarak anana bacına bayağı laf getirttin etraftan, ama ben etmem çünkü analar kutsaldır.

ve son olarak beş, daha söylenecek söz var ama neye yarar adam laftan anlamadıkça.

(bkz: sahi bir zamanlar başlık açılımı vardı var mı gören?)
cehaleti en büyük eksikliği, kendini bilecek kadar zeki de değil. bu eksikliği başına çok dertler açacak gibi gözüküyor.
ne gördüyse bize de göstersin yazarı, bir taraftan uydurmakla olmuyor öyle.
saçma sapan başlıklar açıp saçma sapan entryler giren vasat yazar. polemik falan değil bu adam öyle yapıyorsa söylemek suç mu.
hemşerim ama yazdıklarını tasvip etmiyorum fakat o şehrin genel ideolojisini bildiğim için kızmıyorum kendisine. kimsenin de kızmasını istemem. Netice de o gri şehirde doğan herkes kutsal devlet, vatansever reis mitleriyle büyüdü. alkol alanlar tukakaydı, öğğğğ'dü. Saç uzatmak godoşluktu, küpe takmak puştluktu. Bu yüzden diyorum ki polise taş atan teni kavruk kürt gencine empatiyle bakıyorsanız orta anadolu'da devletçi dinamiklerle büyütülen yağız delikanlıyı da öyle görün derim ben.
beni sevdiğini söyleyen bir arkadaş. tercihim bayanlardan yana ama, bilmesi gerekir bunu. yine de sağolsun. çok alçakgönüllüyümdür.
derdi ne bilmiyorum. tutturmuş bi "çangırı çangırı" yardırıp gidiyor. yeter.

(bkz: sus para vericem)
(bkz: emo)
0 ın çift sayı olmadığını iddia eden yazar.
(#6437001)
okumadan yazan ağzı olan konuşuyor terimine uyan yazar.
http://galeri.uludagsozlu...3%bck-moderasyonu-114512/

yarmıştır efenim. ayol hala gülüyom.