1. 1.
  Evet 70 bin kişi 30 yılda pkkdan serbest bırakılmış ve cezası 10 yıl içinde bitirecekler 30 bin pkklı militan daha var bunlar serbest olduğu zaman ne iş yapıyorlar halkın arasında nasıl yaşıyorlar özelikle gerilla kadrosu.
  3 -1 ... zindibagok
 2. 2.
  gerilla kadrosu ne mk (bkz: terörist) ne yapacaklar çoğu tekrar aynı yere gidiyor.
  4 -2 ... masklavi
 3. 3.
  bu insanların vazgeçemediği şeylerden biri mekaplarıymış.
  1 ... mastor
 4. 4.
  Sözde yönetici grup dışarı çıkamıyor.
  2 ... kardesiniz2006
 5. 5.
  itirafçı olmayıp orası hakkında bilgi aktarmayanlar zaten genel olarak müebbet ile yargılanırlar ve cezaevinden anca ölünce çıkarlar.
  itirafçı olanlara ise zaten çok cüzi bir ceza verdikten sonra memur statüsünde devlet dairelerine alıp ödüllendiriyorlar.
  çok kişiyi duydum bizim yıllarca uğraşıp sınav sınav diye yıllarımızı verdiğimiz kadrolara itirafçı gerilların veya onların kardeşlerinin yerleştirildiğini.
  3 ... helbest
 6. 6.
  6 yıl 3 at cezası üyelik pğsman olursan 2 yıl yatar çıkarsın.
  ... zindibagok
 7. 7.
  çatışmaya giren militanlar eğer aralarında konuşması gereken önemli biri yoksa etkisiz hale getiriliyor, canlı ele geçirilenler konuşturulup kazaya kurban gidiyor, yaşamasına izin verilip cezası bitenler salındıktan sonra takip edilip bir taşla bir çok kuş avlanıyor diye biliyorum ben.
  6 ... mecburistikamet
 8. 8.
  Elinde bir bavul ile köye dönüyor hayatta kalan akrabası var ise hal hatır soruyor. Sonra tarım işçisi olarak çalışıyor. Çünkü mahkumlara iş çok yok. O kadar ceza yatmış adam eline bir daha silah alıp çıkması çok zor. Yıllar içinde duvarlara bakmak sizi melankolik yapar.
  1 ... uzay muhtari