bugün

Biri yok diyor biri var diyor. Birde anlatıyor. Bu nasıl bir iş ya. Ahaha. Alemsiniz.

insan haklarını zedeleyen uygulamadır ...

görsel

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun cezaevlerinde ve emniyette yapılan çıplak aramaları gündeme getirmesi üzerine içişleri Bakanı Süleyman Soylu "Çıplak arama' iftirasını atmak alçaklık ve namussuzluktur" diyerek Gergerlioğlu'na "FETÖ'cü terörist" diyerek hedef almıştı. AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin "Çıplak arama olduğuna asla inanmıyorum" ifadelerini kullanırken AKP'li Cahit Özkan ise “çıplak arama olduğuna dair yazılı belge” istemişti. 

iktidar yüksek perdeden çıplak aramayı inkar ederken TBMM Hükümlü ve Tutuklu Haklarını inceleme Alt Komisyonu Başkanı ve AKP Afyonkarahisar Milletvekili ibrahim Yurdunuseven, "çıplak arama" yapıldığını kabul etti ve nasıl yapıldığı anlattı.

https://www.evrensel.net/...nasil-yapildigini-anlatti
var zira yönetmeliği var.
açık cezaevlerinde yok sadece. açık cezaevine kabul kısmında kıyafetlerin üzerindeyken polisin üzerini kabaca arama yapması gibi şöyle ufaktan yüzeysel bir kontrol yapılır, cebindeki sigara, kimlik, kredi kartı ve cebinde en fazla 500 lira kalacak şekilde fazlası emanete alınır.

kapalı cezaevinde bir güzel soyarlar adamı, eğilir bir de ıkınırsın makata bir şeyler sıkıştırdıysan açığa çıksın diye.

açık cezaevleri öğrenci yurdu gibidir. çok ciddi suçlar işlememişler açık cezaevine alınır. kaçmak bile serbesttir yakalanmadığın sürece. bir de çok az cezası kalmış kapalı cezaevinde yatan hükümlüler açık cezaevine alınır ki sosyal hayata uyum sağlayabilsinler diye.

ha bir de yemek listesini internetten okuyup da "ulan adamlar bizden daha iyi besleniyi la" diyen tipler var. listedeki yemeğin adı köfte ama git gör bakalım köfteye ne kadar benziyor? o yemeği yapanlar da yine mahkumların kendisi. bildiğin askeriyede uygulanan sistem işte.
görsel
görsel

Kamuoyunda "Ayşe Öğretmen" olarak bilinen Ayşe Çelik, AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in "ahlaklı, onurlu kadın çıplak aramayı açıklamak için bir yıl beklemez' sözlerine tepki göstererek; "Neden 1 yıl beklediniz" diyen Özlem Hanım'a; neden 20 yıl sonra başörtüsünün çıkarılmasından bahsettiğini sormak istiyorum" şeklinde yanıt verdi. 

Telefonla bağlandığı Beyaz Show adlı programda “Çocuklar ölmesin” dediği için tutuklanan ve cezaevine girişte çıplak arama zorlamasına maruz kaldığını anlatan Ayşe Çelik "Bunları anlatmak çok zordu. Evet ben yaşamadım ama yaşayanları gözlerimle gördüm 65-70 yaşındaki teyzenin maruz kaldığı çıplak aramayı asla unutamam" dedi. 

https://t24.com.tr/haber/...i-sormak-istiyorum,934191
Ülkede fazla zenci olmadığı için olabilir yoksa arayamazlar.