bugün

öldüğünü unuttuğum kadındır.
sosyete ünlüsüymüş. ailesi ölümünü bir süre açıklamamış, gizli tutmuş..
ikiyüzlülük timsali olmuş genç kadın.

her gün onlarca kadın ölüyor bu ülkede, birine bu kadar ahlanıp vahlandı mı?
ne özelliği var bu kadının?
zengin diye bütün bu tatava.
çevredeki bazı insanların "ayy çok güzelmiş, yazık olmuş" diyerek ölümününe "üzüldüklerine" şahit olduğum kadın.

hayır, yüzüne bakılmayacak kadar çirkin olsaydı "ohh iyi olmuş" ya da "neyse ki çirkinmiş" mi diyecektik? anlamıyorum.
allah rahmet eylesin. ne diyelim ki başka.

ayrıca, başta şerefsiz medya olmak üzere çoğu insanın karalar bağlamasını daha doğrusu öyleymiş gibi davranmasını anlamıyorum.
şahsen ceyla gölcüklü ismine kulak aşinalıyım var fakat kim ve ne olduğunu ölümünden sonra öğrendim vallaha. hatta fotoğraflarını görünce bile bir aşinalık söz konusu olmadı. şimdi kalkmış bizim yüzsüzoğlu yüzsüz medya, bu kadını bir ilahe ilan ediyor. bir insanın ölümünden bile kendine pay çıkaran insanlardan tiksiniyorum. kadın ölünce kıymete mi bindi nedir yani? herkeste bir tripler, bir modlar. sanki türkiye'nin pop yıldızı, sinema yıldızı, ne bileyim ülke için çok önemli biriydi. böyle bir yüzsüzlük, bir sahtekarlık var ortada. kadının hastalığı ve ölmesi elbette çok acı, ama bundan bile yarar sağlayıp, kendilerini ön plana çıkarmak isteyen insanların olması daha da acı.
eğer kendisi şu an bir yerlerde bu olanları görüyorsa, eminim o da birçoğumuz gibi tiksinmiştir.
allah rahmet eylesin.
pankreas diğerlerinden farklıdır. öyle çek apla falan anlaşılmaz. çünkü karaciğer tarafından örtülür. başlangıçta anlaşılması epey zordur.

belki 2.5 tesla mr da görülür.

çok sevdiğim bir doktor abim bile düzenli çek ap ve kontrole rağmen malesef vefat etti.
pankreas kanserinden ölmüş bir kadın. zenginmiş falan, bir de ukala konuşmalar yaparmış. tanımazdık kendisini.

pankreas en b.ktan kanserdir, acı duymaya başlayıpta doktora gittin mi, ölümüne 6 ay falan kalmış oluyo. kimse kurtaramıyor. patrick swayze, luciano pavarotti falan hep pankreas kanserinden gittiler. o yüzden doktorlar adama habire "acın sızın olmasa bile check up yaptır" derler. çünkü, karaciğer, bağırsak, pankreas ve hele hele lösemi, son derece sinsidir, ve bir tarafların acımaya başladığı için doktora gittin mi de "sen de lösemi, ya da pankreaskarzinom - pankreas kanseri var" derlerse, o andan itibaren kurtulma şansın yüzde 10 falandır. acı duymaya başladıktan sonra çok kere bi 10 ay daha yaşamazsın.
cem yılmaz'ın gösterisinde uçak düşerken 'biz businessız biz de mi ölücez' cümlesini aklıma getirmiştir.
38 yaşında,
parası var,
güzelliği var,
şöhreti var,
itibarı var
ama yaşamıyor ölmüş.
neye yarar.
üç günlük dünya.
çoğu insan tarafından adı sanı duyulmamış bir sosyetik güzel. güzelmiş, bankacıymış, 140 milyon dolar almış bir yerlerden, kanserden vefat etmiş, vs... yeni duyduk. çok parası var ve sosyete hayatının tanınan bir ismi diye neden gündemi meşgul ediyor acaba. her insan bir şekilde göçecek bu dünyadan ama bazılarınınki abartılıyor her nedense.
gençlik, güzellik, para ne işe yaradı şimdi diye düşündürten kadın.
allah rahmet eylesin.
gençliğin ve milyonlarca paranın, derde çare olmadığını gördüğümüz rahmetli.
dünyada herşeyin önemsiz olduğunu, diğer tarafa ne güzelliği ne de serveti götüremeyeceğimizi hatırlatacak sima.
hasta iken vasiyete bulunmuş; rekor tazminat aldığı eski eşi gelmeden gömülmek istememiş, hakkını helal etmesini, ondan sonra gömülmesini talep etmiş.
ailesi bu yüzden fişinin çekilmesini istemedi.

kul hakkıyla gitmek ağır tabi... çok gençti allah rahmet eylesin.
gece gece duyunca vay be hayat ne tuaf dememe sebep olan haberdir. demek ki ne para ne güzellik hepsi yalan.
yolu ışık olsun.ne denir ki başka.
vefat ettiği manşetlere düşmüş bir ünlü bayandır. bilkent üniversitesinden mezundur. pankreas kanserinden dolayı hayata veda etmiştir. allah rahmet eylesin, sevenlerine sabır versin demekten başka birşey düşmez bize de.
mükemmellik kriterleri koyacak olursak;

1- güzellik, yakışıklılık, karizma vs.
2- zeka, diploma, kariyer
3- zenginlik
4- sosyal hayat, çevre
5- günlük rutinlerde normallik (bu tek başına birşey olmasa da yukarıdaki özelliklerle beraber nerdeyse tanrısal bir özellik sayılabilir)
6- iyi ün

yukarıdaki özelliklerine bakacak olursak yaşamı da istisnaymış, ölümü de.
kanserin ne denli bir illet olduğunu ve nasıl salgın bir hastalık gibi yayılarak,gencecik insanların canına mal olduğunu gözler önüne seren bir trajik örnek daha...

insanlar, bilime önem vermek ve bilimi kapitalist ilaç kartellerinin tekelinden kurtarmak için daha ne kadar susacaklar acaba? Ota,boka,maaş zammına ortalığı birbirine katan dünya insanları,kanser gibi büyük bir bela için neden susmakta ve öğrenilmiş çaresizliğe başvurmaktadır ??
beyin ölümü gerçekleşmiş ancak ailesi fişin çekilmesine izin vermemiştir.
Sabah sabah gazeteyi gördüğümde içimin titremesine sebep oldu.. Rabbim kızına bağışlasın..
işte ne servet, ne güzellik, ne gençlik.. Ansızın gidiyoruz ebedi hayata..
Bizler kalp kırmaya devam edelim e mi? Nasılsa ölmeyeceğiz ya!
Her ölüm erken gelir, kimse hazırlıklı yakalanamamıştır..
Azraile; hey dostum dur daha kırdığım kalpler bitmedi, haram yemeye doymadım deme lüksümüz de yok..
Allah hepimizin yüreklerinden tutsun, ceyla ablamıza da bir mucize bahşetsin.. Kızı daha çok küçük, annesizliği bu yaşta yaşamasın...
james dean ve george best'te postmodern olarak yaşadığım hayran yası duygusunu bana aniden canlı canlı yaşatmış kadın.

allah rahmet eylesin demeye dilim varmıyor. ölmediğini düşünmek istiyorum.

heyhat. c'est la vie.
vefat ettiği daha kesinlik kazanmamış,umarım yalan haberdir. 38 yaşında 140 milyon tl servet sahibi olan eski mankendir kendisi.allah kızına bağışlasın.