bugün

dha'dan dinçer aktemur'un haberine göre kars'ta öğretmenler günü nedeniyle düzenlenen konser, spor salonunda yapıldı. konserde ezginin günlüğü’nden sonra sahneye çıkan cevdet bağca geçmişte söylediği şarkı nedeniyle 10 ay hapis yattığını belirterek, "ben bu şarkıyı eskiden devrimci arkadaşlarım için yazdım. o kıyametleri kopardıkları kavga sizin gibi aydınlar için çok komik bir kavgadır. çok tehlikeli bir şey belki, kimileri beni uyarıyorlar, ama keşke kars’ta bir ermeni’nin şarkısını okuyabilsem. bir tat’ın bir terekeme’nin şarkısını okuyabilsem. niyetim asla kimseyi incitmek değil. niyetim şu; biz kardeşiz. bu devleti yöneten padişah ve saz arkadaşları duysun, niyetim budur" dedi.

sanatçı bağca konuşmasının ardından türkçesi 'oy yare' olan 'oy hewale' isimli türküsünü kürtçe okudu. bağca’nın söylediği türkünün bitmesinden sonra protokolde bulunan cumhuriyet başsavcısı mustafa köylü, adalet komisyonu başkanı tamer keskin ile hakim ve savcılar salonu terk etti. şarkı söylemeye devam eden cevdet bağca, bu kez öğretmen ve öğrenciler tarafından protesto edildi.

bağca'nın mikrofonunu kapattılar!
protokolle birlikte organizasyonu düzenleyen genç kafkas spor derneği başkanı emre okan bayramoğlu ve dernek üyeleri de salondan ayrıldı. başkan emre okan bayramoğlu, bağca’nın sahneye çıkmadan önce alkol aldığını ve sahnedeki davranışları nedeniyle mikrofonunun erken kapatılarak sahneden indirildiğini iddia etti.
bu kadar hazımsızlığın olduğu bir ülkeyde hala "demokrasi" ve "ileri demokrasi" naraları atılıyor. bu da yetmezmiş gibi avrupa birliğine girmekten söz ediliyor. kendisi gibi düşünmeyen, kendisi gibi giyinmeyen, kendisi gibi konuşmayan hiç bir bireye saygı duymayan zihniyet hala demokrat olduğunu ve zaten "osmanlı" dan bu yana bu toprakların hoşgörü içerisinde olduğunu iddia edebiliyor. osmanlı ne kadar hoşgörülü ise sizde o kadar demokratsınız.

osmanlı kılıç zoruyla yaydı hoşgörüsünü, sizde polis zoruyla yayıyorsunuz demokrasinizi. yok etmeye devam edin. duvarlar örüp insanları içine tıkın, öldürün ! öldürün ! öldürün ! ama unutmayın ki hiç bir düşünce duvarlar arasında kalmaz ve hiç bir kavim yoktur ki öldürmeyle tükensin...
konserde bizzat bulunmuş biri olarak söylüyorum..cevdet bağca hiç bi sözünü sakınmadan söyledi..bunları onaylamanyanlar olabılır keza onlarda konserden ayrıldılar ki bunlarda protokoldekilerdi..söylenenlerın aksine gayet güzel coskulu bi konserdi.yangına körükle gitmek dedikleri bu olsa gerek..

edit: eksiyi basan yazardaşlarımdan özür dilerim.galyana getirecek asparagas şeyler değilde gördüğüm gerçekleri yazdıgım için...
(bkz: gerçekler acıdır ve acıtır)
her fırsatta propaganda yapacaksın sonra birileri tepki gösterdiği zaman "demokrasi" "ileri demokrasi" yok bu memlekette diye ağlayacaksın. geçiniz efenim oralar uzak olsa da bizim köyümüzdür. bu işi bu raddeye getiren kürtlerin sözde siyasetidir şimdi de mazlumu oynamaktalar. işin garibi kendine "milliyetçi" diyen adamlarda mırın kırın etmeye başladı sağda solda, "yok biz şurada şunu yaptık, yok biz burada hata ettik" yalama olmuş demokrasinin yalama adamları. Bahsettiğiniz demokrasiye inanmıyorum.
güncel Önemli Başlıklar