1. 1.
  cevabı bir türlü bilinemeyen ama çok merak edilen ve cevabı bilen veya cevabına karar verecek olan şahıstan cevabı beklenen sorular bütünü. ayrıca (bkz: cevabı bulunamayan sorular)
  -1 ... kurb aga
 2. 2.
  susurluk kazasi bir tesadufmudur?

  17 şubat 1993 te jandarma genel komutanı orgeneral eşref bitlis paşa nın uçagı nasıl ve kim tarafından düşürüldü? kara kutu neden yok edildi?

  turgut özal nasıl zehirlenerek şehit edildi? otopsi için alınan kan neden yok edildi?

  üzeyir garih mossad tarafından nasıl ve niçin öldürüldü?

  gürcistan başbakanı nasıl gazdan zehirlenerek öldürüldü? kim tarafından öldürüldü? türkiye bunun istihbaratını almışmıydı?

  hizbullah a karşı beykoz da yapılan operasyona ölü olarak getirilen velioğlu nasıl çatışmada ölü süsü veridi? bir çuval dolara ne oldu?

  diyarbakır emniyet müdürü gaffar okkan kimler tarafından şehit edildi?

  doğan güreş zamanında türkiye de konuşlanan amerikan helikopterleri geceleri nereye uçuyordu? zamanın genelkurmay başkanı doğan güreş neden amerikan helikopterlerini vurun emri verdi?

  57.hükümet başbakanı rahmetli bülent ecevit bize rağmen kuzey ırak da kürt devleti kuralamaz deyip amerika ya rest çektikden 2 gün sonra malatya da bebek katili apoyu da türkiye ye getiren kuzey ırak da operasyon dan dönen bordo bereli 34 kahramanımızı taşıyan casa tipi uçak kimler tarafından nasıl düşürüldü?

  amerikan gizli servisi cia dünya ticaret merkezini neden vurdu? bununla neyi amaçladı? amaçına ulaşabildimi?

  istanbuldaki hsbc binasının bombalanması olayını hangi gizli servis düzenledi? bu gizli servis müslümanlar ın dünyadaki imajını nasıl göstermek istedi?

  istanbuldaki sinagog bombalanması olayında bombalar patlamadan 5 dakika önce içerdeki yahudileri yere yatırıp olaydan haber eden gizli servis hangisi?

  türkiyede ki f16 savaş uçaklarını savaş anında uzaktan kontrol ederek, microchip leri ile oynayarak daha savaşa girmeden yazılımlar ile düşürme planları yapan ülke kim?

  terör örgütü pkk zamanın genelkurmay başkanı dogan güreş paşa nın kahvesine nasıl zehir koydu, orduda kimleri nasıl kullandı.

  emekli radar binbaşı mustafa hacımustafaoğlulları; çekiç güç incirlikden kalkan 4 abd uçağı konya atış sahasına gitmesi için kalkarken uçağı nın 2 si konyaya gelir atış sahasına girer atışı, tatbikatı yapar diğer ikisi sınırlarımızda ve kuzey ırak da pkk ya ihtiyaç, silah yardımlarımı yapardı?

  yunanistana hava savaş ve savunma sistem bilgilerimizi satan şerefsiz subay kimdi?

  bebek katili abdullah öcalan nın içinde bulunduğu 31 aralık yılbaşı geçesi 22:00 /23:00 arası şam dan kalkan ve türkiye hava sahasına girip başkentimiz ankara üzerinden geçen uçağı ermenistana nasıl sağ salim vardı? hava kuvvetleri komutanlığında hangi rütbeli subay ve nöbetçi general durumu bildiği halde uçaga kesinlikle müdahale ettirmedi?

  güneydoğuda 150 kişilik pkk nın üst kadrosunu yakalayıp köşeye sıkıştıran komando tugayına emir verip 'vurmayın bırakın geçsinler' diyen kahbe, hain albay kim?
  7 -1 ... giray
 3. 3.
  (bkz: cevap bekleyen sorular)
  1 ... laedri
 4. 4.
  kenan evren hala neden yargılanmıyor?
  3 ... grejuva
 5. 5.
  dünyanın bir köşesinde teknolojiden uzak, hatta köylerden şehirlerden uzak kabileler var.bu kabilelerde yaşayanların din bilgisi yok. bu insanlar öldüklerinde hangi dinin bireyi olarak cennet veya cehenneme koyulcağı belirlenecek ?
  ... peter pan
 6. 6.
  niye zalimler sefa içinde de mazlumlar sefalet içinde?
  2 ... hyperion
 7. 7.
  (bkz: neden ben)
  ... no promise
 8. 8.
  yıllardır akla takılıp kalan sorulardır. örnek vermek gerekirse: karındeşen jack kimdi?
  ... legend of the stranger
 9. 9.
  (bkz: milenyum problemleri)
  ... nikiznatimportint
 10. 10.
  (bkz: 1 dayak nedir 2 neden atılır)
  3 -1 ... browninni