bugün

kadınlar kendilerini güçsüz olana bir idol, güçlü olana bir esya gibi sunarlar."

Demiş
1950 yılında bir otel odasında 42 yaşında hayatına son veren Dünyaca ünlü italyan şair, romancı, çevirmen ve eleştirmen .
Keşke yanımda olaydı. Karşılıklı olarak oturup vatan TV izleseydik. Birbirimize bakıp gülümserdik.
Ortada bir doğru yok ama yaşadığımız bu şeylerin doğru olmadığı açık, biz bu yalanı daha doğrusu illüzyonu doğru ve gerçek kabul etmek için çaba gösteriyoruz. Cesare pavese için yaşamın tanımı bu.

Edebiyat dünyasının seçkin üreticilerinden. Yalnızlık hususunda o değin kalmıştır ki "sabaha dek ayna karşısında yalnız hissetmemek için oturuyorum." bile demiştir.

Bu yazar da otel odasında intihar ritüelini çıplak ayaklarını uzatıp ilaç içerek gerçekleştirmiştir.
"yaşama uğraşı" adlı kitabını ergenliğime gönderip okutmak isterdim. Ayrıca torinoyu ziyaret etmek istememin nedenidir kendisi.
kafkanın italyan versiyonu haliyle daha iyi versiyonu. çirkin olmanın acısını bütün hayatı boyunca yaşamış ve sonunda pes etmiş insan. kendisini hemingway' den bi tık fazla steinbeck' ten bi tık az severim.
öyle yorgunum ki,
huzur bulamıyorum artık...
yaklaştığım her şey
yalnızca bir bulantı
Kendimi yalnız bırakmamak için bütün gece aynanın karşısında oturdum.
Olgunluk, kendine yeten yalnızlıktır.
“Gizlice en çok korkulan şey hep gerçekleşir sonunda.."

“Yaşam insanın yaşantı aradığı değil, kendi kendini aradığı bir olgudur.”
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.