bugün

Neden gündem olduğunu anlayamadığım bir kadın.
Hergün düzinelerce erkek bunun gibi bir sosyopat tarafından öldürülmekte. Gerçekten medya kadın ölümlerini çok abartıyor.
piercigli ve açık giyindiği için türkiyedeki malum kesim ölümüne sevinmiştir.
"kadınları evinin önünde bıçaklıyorlar" gitti bu güzel insan.
Hiç tanımadığı bilmediği bir canı tarafından öldürülen genç kız.
Bazı insanlar aynen bir kanser hücresi gibi toplum içinde iyi, güzel, şirin olan şeyleri yokederler. Bu insanlarla toplumsal kurallarla savaşamazsınız. Çünkü toplumsal kurallar normal insanlar içindir.

Bu insanları cezalandırmak için en az onlar kadar kötü olmak gerekir. Acımamak, merhamet etmemek gerekir. Bu hem toplumun geri kalanının vicdanını rahatlatır hem de kötülere karşı bir caydırıcılık sağlar.
görsel
görsel
görsel

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları 3'üncü sınıf öğrencisi Ceren Özdemir, evinin önünde bıçaklanarak öldürülmüştü. Olayın ardından Ceren Özdemir'in notları ortaya çıktı.
Ceren’in üniversiteden sınıf arkadaşı sosyal medyada çıkan günlüklerden haberi olduğunu belirterek “Ceren’in çocukluğundan beri tuttuğu günlükleri not defterleri vardı. Yazmayı seven birisiydi. Bu da onlardan sadece biri hem günlük yaşadıklarını hem hayallerini hem planlarını not alırdı” ifadelerini kullandı. Öte yandan Babası Yılmaz Özdemir de günlüklerin Ceren’e ait olduğunu doğruladı.

Kaynak:

https://www.google.com/am...lanlarini-boyle-not-almis

▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎

Allah rahmet eylesin. Mekanın cennet olsun iyi yürekli insan. Çok üzücü.
Emin olun, bu kıza kısa giyindiği için ölümünü öğrendiklerinden itibaren kötü gözle bakan çok insan artığı olmuştur.
Fakat çekindikleri için net platformlarında içindekileri dile getirmekten kaçınırlar.
Katili, yaptım gene olsa gene yaparım diyor ve pişman olmadığını söylüyor. Yemin ediyorum adalet benim ellerimde olsaydı ve kimsede karışmasaydı bu şerefsiz köpeği giyotinle idam ederdim.
alemin avukatı değilsiniz sizlere neki.
Hiç tanımadığı bir ruh hastası varlık tarafından evinin girişinde katledildiği ve ülkenin her köşesinin ne kadar güvensiz bir hale geldiğini hepimizin yüzüne çarptığı için toplumda büyük infial yaratmış talihsiz kız.
Artık böyle bir olayın kimse tarafından geçiştirilecek hali yok.
Bir ay sonra inanin kimse bu kızın adını hatırlamaz..

Ateş düştüğü yeri yakıyor.

Millet ilk başta

Kadın cinayeti,kadına şiddet vs dedi ama sonradan pıııs söndü..
Diyecek hiçbir sözcük yok.Yetmiyor,yetemez.
Allah anne ve babasına,sevenlerine sabır versin;artık edilebilecek en büyük dua.Hayatının başındaki bu genç kız zaten eminim ki en güzel yerde.Işıklar içinde uyusun.
Lütfen bu son olsun
çok hırslıyım, çaresizliğin hırsı. Çok üzgünüm, gerçekten üzgün. Neden bilmiyorum tüm ölümlerden daha fazla içimde hissettim acısını. ilahi adalet olmalı, lütfen.
ne güzel kızlar geçip gitti ilk son değil herkes tehlikededir yardım çağırmak gerek dikkatli yaşamak gece dolaşmamak lazım. ortalık serseri haydut dolu .
ne güzel kızlar geçip gitti ilk son değil herkes tehlikededir yardım çağırmak gerek dikkatli yaşamak gece dolaşmamak lazım. ortalık serseri haydut dolu .
Kaliteli mahkumlar.
Bunu yapan mahkumların tek tek gözünden öpmek isterim.
görsel
eşim anlatıyor. ceren özdemir'in katlinden beri toplu taşımada her yer boş da olsa genç kızlar tek başına oldukları anlaşılmasın diye gelip eşimin yanında oturuyorlarmış.
kadınlara korku salmak suretiyle uygulanan bir toplum baskısı.
olay sadece kadın cinayeti değildir. tesadüfi de değildir. hiçbir tecavüzcü katil yarı açık cezaevine tesadüfen konmaz. hapisten yeni kaçmış bir it eliyle koymuş gibi bu nüfusun belki yüzbinde birini oluşturan bir mesleğe sahip balerin bir kıza rastlamaz.
bu olay yeni bir toplum mühendisliği çalışmasıdır.
Hala bu bir kadın cinayeti değil diyenler var olum siz angut musunuz lan? Kadın cinayetlerini kapsamıyormuş bu olay. Bunda bile eşitlik arayan var ama erkekler de öldürülüyooor.s nerede oluyor acaba bu ben bilmiyorum da?! Gece gündüz kadın cinayetleri, tacizleri yaşanıyor siz hala insana şiddete hayır deyin. Ortada şiddet gören tek bir cinsiyet var. insana şiddete hayır diyebilmeniz için iki taraftan da ağır darbeler olması gerekir. Darbeler yalnızca kadınlara geliyor. Kadına şiddete hayır diyeceksiniz, kadın cinayetlerine hayır diyeceksiniz sayın aptal sürüsü. Yettiniz artık. Ortada kadın kırımı yaşanıyor uzun zamandır, durdurulması gerekilen yerde ama bu kadın cinayetinden sayılmaaaz. Ahmak.
Böyle bir hastayı dışarı bırakan da suçludur.
ismi ceren Özdemir olan birçok insan var. isim benzerliğinden dolayı prim kasmıyorlardır umarım.
Geçen ekşide okudum. Biri demiş ki bu olay kadın cinayeti değil. Sövmüşler bir sürü bunu diyen yazara.
Ben de diyordum başkaları da bunu fark ediyor mu acaba benim gibi?
Bu olay kadın cinayeti değil.
Şimdi Olay çok kötü tabii ki. ihtimali bile düşünmek istemiyorum ama orada ben olsam ben ölürdüm net. Ama kadın olduğum için değil. Ceren de kadın öldüğü için ölmedi. Zayıf bir erkek olsaydı orada o kurban olurdu. Tamamen şanssızlık, çok yazık.
Ki sonradan okudum, adam 6 yaşında bir çocuk görmüş önce. Yalan değilse eski günlerini hatırlayıp öldürmekten vazgeçmiş. Duyguların esamesi var, bence adam sosyopat.
Ama o cinsiyet, bu cinsiyet değil mesele. O bu şu değil. Plansız programsız, sadece güdülerle hareket ediyor, sadece öldürmek istiyor. Kin olursa olsun, tek kriteri gücünün yetmesi. Kadın cinayeti kapsamına girmiyor yani bu. Ve bunu kadın cinayeti diye nitelendirmeleri beni nedense rahatsız ediyor.
"Bu mu kaldı düşünecek, biri ölmüş burada amk!" diyebilirsiniz. Evet ölmüş, çok üzücü. Ailesine sabırlar dilerim. Ama femoların bu olayı kendi emelleri için kullanmaları da iğrenç geliyor. Biraz samimi olsalar keşke.
Neyse. En nihayetinde cinayet cinayettir. Katil katildir.
Ve giden can sadece ölen bir beden değil, ölen umutlardır.
Huzur içinde uyuması dileğiyle.
"Mizacı kızgın ve sosyabilitesi güven telkin etmiyor. Suç işlemeye meyilli olduğu anlaşılmaktadır"

http://www.enbursa.com/ha...rapor-verilmis-96060.html
Silah alacak parası olsaymış cezaevinde katliam (dünkü hürriyet gazetesi haberi) yapacakmış Katil. Şartlı salındığında sokakta gezerken rahmetli ceren özdemirin peşine düşüyor, arkasından usulca yaklaşıyor kızcağıza ve "bakarmısın" diyor. Dönüncede cinayeti işliyor. Dilerimki adaletten yoksun hukukun sağlayamadığı adaleti özgecan aslanın katiline yaptıkları gibi birileri çıkıp cezaevinde sağlar da yine cezaevinde geberip gider inşallah tez zamanda.
güncel Önemli Başlıklar